А что с креплением не то? Что касается "выступов". Эти пилы работали на лесоповале и распиле 365 дней в году, и почти каждый день ее точили. Она просто сточена.
Наявність виступів справді дивна (принаймі для Карпат). Коли пила сточувалась, то її сточували рівномірно по всьому полотну, а такі виступи будуть мішати нормальній роботі.
Хоча, якщо глянути на форму зубів, то одразу видно, що гострив їх неспеціаліст. Звідси можна припустити, що інструмент був в руках якихось жінок, які фактично зіпсували інструмент.
Також може бути, для розпилювання тесового каменю. Камінь м'який підається пиляню та добре тешиться, тому у нас називали його тесовим. Виготовляли пам'ятники, тай усі льохи арочні з нього робили.
Вона не може бути для вертикального розпилу, хіба, що перероблена з такої (про що може свідчити ширше полотно в одній стороні). Відповідь може дати товщина полотна - для вертикального розпилу воно має бути товстішим. Довжина пили для вертикального розпилу теж має бути більшою від звичайної.
Моя думка, що ця пилка не варта такої уваги, щоб так довго її обговорювати. Ці пилки "вимерли" коли массово з"явилися бензопили. Такі пилки зараз купують тільки для переробки в ножі, тесаки і т.д.