Дякую за підтримку усім !. Я вже постарався . Саме гірше це чіпляти до купи тонесенький метал, а його там хватає. Та ще старити шви під стан шолома дістало. Але після завершення кожного сантиметра, хотілося працювати все більше та більше, результат мене самого радував. Звісно можна було постаратися ще краще але під мій задум це хороший результат .
В даний момент ломаю голову над фарбою. Хоча її там буде дуже мало, але хочиться щоб це мало було правельним. Є задум робити шолом колись гірчичного кольору. Знати би який це колір по рал. Оскільки шолом буде під горище чи студолу то чуть різницю в тоні кольору можна списати на час. В наявності колір 8001. Хочу з нею чуть поексперементувати, може що путнє і получиться.
Зробив як і планував. Пофарбував лише поверхнево, почикав троє суток та пропіскоструїв легенько. По переду ще промию після піскоструйки в перетворювачі ржі . На щитку думаю пройдуся воронілкою а то метал надто новий. Після фінішної роботи по фарбі, змащу маслом та в коробку. В даний момент лише живий метал та рештки фарби.
Звісно змащу, але чуть пізніше. Заминку в роботі маю. Тепер ломаю голову як причипити ремінці на щиток та підшоломник на шолом щоб було по феншую. Шолом чуть чуть підвів по стані, варити важковато через не товсті стінки а шпаклювати не хочу. Вже пошив заготовочки під ремінці і різниця дуже велика по стані, прийдеться добряче старити.
Пошив ось такі ремені, на підшоломник та щиток. Купив на ринку матерію мішковину мілку, розрахував нарізав та пошив. Яка довжина ремінців має бути поки що не знаю. Но думаю що буду робити на око, тобто по фото.
Дякую за підтримку. Це моя перша робота в такому стилі. Звісно хочиться зробити як слід от і приходиться експериментувати. На черзі ще один шолом з опери Берндорф але з шпильочним підшоломником. Планую робити в цьому ж стилі.
Сложная и кропотливая работа, как говориться, снимаю шляпу! Не испортить столь раритетный экземпляр нужно иметь талант и терпение - у Вас это есть.
Дякую за підтримку. В нашій справі головне не нашкодити. Звісно вигляд не приставний получився, зате нічого лишнього.
Підібрав пару досить інформативних фото по ремінцях. Фото використовував як взірець для роботи. Розміри приводити не буду, тому що робив лише по фото без цифрового підтвердження. Даний матеріал має властивість розтягатися після намочування та збігатися після просушки, отже візуальний збіг це норма. Під час експлуатації в орігіналі розміри думаю плавали.
Після прошивки все виглядало саме так. В даний момент ремінці вже чуть пропитані темною морилкою, чуть зістаривши сам матеріал реміня та зливши нитки з ремінем. Також натер всі металічні деталі шолома та фурнітури зброярським маслом, так простоїть дні два. Після чого рештки масла протру на сухо. Сохне шолом та ремінці. Ремінці було рішено зістарювати вже на штатних місцях, з підгонкою по місці. Так чіткіша картина вимальовується, що робити дальше.
Шолом ще пропитується маслом. Потрібно щоб добряче пропиталося за завальцовкою, не зважаючи на те що я там відчистив до чиста та пропитав перетворювачем. Тим часом займаюся іншим шоломом цієїж фірми.
Відчистив в перетворювачі іржі і цей шолом. Шолом з шпильочним підшоломником. Фурнітуру на який робив раніше у цій темі. На шоломі присутні кілька свищів, але їх залишу. Спробую робити в тому ж стилі що і перший шолом. По переду вибір кольору фарби та фарбування.
Таких фото краще не бачити, бо собі хочиться мати стільки виробників а справа це затратна. У мене другий шолом це угорець з шпильочним підшоломником, не дуже частий шолом, хоча з вигляду як усі рогачі. Думаю буду красити у такий колір як на фото. (Австріяка теж маю, попробую навіть фарбу витягнути якщо получиться. З вигляду процентів 40 з верху її там залишилося, але поки не почищу то не взнаю).
Доробив обід підшоломника. Оскільки він робився далеко від шолома то отвори під шпильки я зробив лише зарас.
Забадяжив фарбу для покраски шолома. Зразок в кришці це з першого шолома а в баночці чуть добавлено зеленого кольору. При погляді на фарбу з різніх сторін колір має зовсім інші відтінки. При сонячному світлі більш гірчичний а в тіні перевага зеленого. Колір на фініші звісно буде іншим, висихання та піскоструй зроблять свою справу. Наносив фарбу туалетним папером, результат кращий ніж матерією. Замість палітри використовував шматок керамічної плитки.
Результат покраски усіх деталей. Чикаю три дні і продовжу роботу. Скоріше моя фарба не затвердіє до потрібного стану.А там піскоструй.
Треба було обод у розчені солі потримати, може корозія і каверни маленьки з"явились би? Щоб була однорідність з шоломом. А так нічогенько виходить, стає схоже на сарайчик.
Ваша задумка знову випереджує час ( маю на увазі стиль виконання ) порівняно з іншими реставраторами. Скажемо так, Ви інноватор в багатьох ідеях,яким я і стараюсь наслідувати. І тут в мене проблиснула така думка. А чи не зібрати Вашу каску до купки з підшоломником, і закинути її,наприклад, на грядку до весни, сирість би проявила легку іржу та попідривала місцями фарбу, а весняне сонце, випалило б трішки фарбу. В кінці кинути в щавельку на кілька секунд і законсервувати в нейтральному маслі чи силіконовим мастилом. Як мінімум на 2 покоління шолом збережеться без значних корозій, а більшого і мабуть нам не потрібно...))
Все це звичайно інтересно але, я не маю часу за усіма своїми експонатами доглядати, надто їх у мене багато. А все це потрібно протирати та по новій змащувати. То я і рішив зробити один рас но так щоб по мінімумі на майбутнє з цим бавитися. Вистачить того що протираю пил. І саме головне що по відношенні до цих шоломів такий радикальний спосіб бувби не правельний. Вони і так не часті в наших місцях та часом побиті. Головна задача зарас не знищити те що збереглося. Слідуючий шанс заполучити такі моделі може не трапитися.