Рідкісна Кокарда зразка 1939 р. «Українського легіону» Романа Сушка (ВВН)

Мирон Тарнавський

Мирон Тарнавський Stabsfeldwebel

Рейтинг:
2
Отзывов:
7
Лоты
  на продаже:
0
  проданные:
14
Сообщения:
2.633
Стартовая цена:
2000 грн.
Блиц-цена:
не установлена
Лот выставлен на продажу:
16 май 2017 в 20:16
Дата окончания лота:
21 май 2017 в 20:18 (указана владельцем лота)
Лот отслеживает:
0 чел.
Количество ставок:
0
Лот просмотрен:
735 раза.

История статусов лота:

Описание лота:

Копана у піску. Все на місці! Зубчики цілі

Ракурс Історії

Даний тип кокард з’явився в «Українському Легіоні» (Військових відділах націоналістів) у 1939 р., з початком Другої світової війни.

«Український Легіон» (нім. кодова назва - «Bergbauern Hilfe» - «Допомога селянам-горянам»; в ОУН це скорочення розшифровували, як «Військові Відділи Націоналістів», а пізніше через його розформування на інші підрозділи мав й інші найменування, в тому числі і Дружини українських націоналістів) – одне із самих перших українських військових формувань у складі Збройних сил Третього рейху (Вермахту) під час Другої світової війни., яке брало участь у вересні 1939 р. в німецько-польській військовій кампанії. Термін «Легіон» був використаний, як народна назва, за аналогією з Легіоном Українських Січових Стрільців, Організацією Українських Націоналістів, тощо, і з вересня 1939 р. діяв під керівництвом полковника Романа Кириловича Сушка, одного із активних організаторів ОУН.

На початку липня 1939 р. німецьке військове командування дало дозвіл на формування «Українського Легіону». Формування та комплектація «Українського Легіону» проходили в різних куточках Австрії у спеціальних військово-тренувальних таборах за участю українських командирів по теоретичній частині - Романа Сушка, Ярослава Барановського, Осипа Буйдуника, Ріко Ярого, Осипа Карачевського та інших.

У січні 1940 р. керівник командного штабу Карпатської Січі поручник Осип Карачевський «Свобода» вручив запроваджені відзнаки Леґіону Сушка з написом «Слава Україні» й літерами «ВВН» та кокарди із тризубами для кашкетів.

Різновидів цих кокард було декілька. Були виготовлені варіанти офіцерських кокард (із «оунівським» тризубом на тлі голубої емалі) та для рядового складу. Сама ж кокарда мала розміри 27 мм на 24 мм. У її центрі зображено стилізований тризуб з мечем, який був утверджений у 1932 р. Проводом Українських Націоналістів на емблему ОУН. Кокарди поступили у формування досить пізно, коли «Український Легіон» розформовувався і реорганізовувався, однак пізніше їх продовжили носити члени української допоміжної поліції та підрозділи Werkschutz (так звані верстатові загони)

Недостатки лота:

ВИСТАВЛЯЄТЬСЯ ВОСТАННЄ!!!

Дополнительные изображения лота:

Другие похожие лоты

 1. тяж.мет.
  750 грн.
 2. 165 грн.
 3. ////////////////////
  2500 грн.
 4. Продам капюшон к куртке М-43 US ARMY WW2 Новый Размер Medium
  750 грн.
 5. Погон чёрный с красным кантом.
  300 грн.
 6. Будёновка в чудовому стані , незначні сліди експлуатації , зірка роду...
  15900 грн.
 7. Звездочка полевая на фуражку,35 мм. Оригинал,на вторую войну. Крепкая....
  75 грн.
 8. Состояние на фото.Доставка Укрпочтой+25грн.
  250 грн.
 9. стан по фото оплата - карта приват банку доставка - нова почта за...
  100 грн.
 10. сост.на фото
  400 грн.