По бункерах-криївках УПА

Discussion in 'Знахідки' started by SPADE, Jul 29, 2010.

  1. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Messages:
    6,351
    Location:
    Karpatia
    Взагалі то криївок в наших місцях було досить багато, я знаю понад десяток. Зрештою ще є і незнайдені. Щодо двох завалених мінометками: були виявлені НКВД, ті що переховувалися піднялися на поверхню, в одному випадку загинули 4 чоловіка, в іншому - один загинув, а шість відступили. Мінометками закидали напевне облавники, можливо боялися залазити вниз. Кілька криївок, які знаю були продуктовими, інші використовувались протягом певного часу, а потім були залишені. В одній колись знаходили фотографії ( на жаль не збереглися).
     
    ВОРОН77 and pioneersk1 like this.
  2. Интересные лоты

    1. Цинк.дві самопал ні заготовки алюміній, походу з якогось ящика, бо видно грунтовку червону.
      450 грн.
    2. Знайдено у землі.Мито водою.Послуги банку за рахунок покупця.
      300 грн.
    3. Предложу жетон 3йРейх
      1300 грн.
    4. Предложу половинку жетона связист 3й Рейх
      600 грн.
    5. Лоз капсула ркка оригінал, не репліка. Матеріал бакеліт, клейма всередині кришки. Вкладиш чистий, к...
      500 грн.
  3. pioneersk1

    pioneersk1 Oberfeldwebel

    Messages:
    1,047
    Location:
    Österreich-Ungarn
    а як вони взагалі виглядають? як можна їх розпізнати?
     
  4. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Messages:
    6,351
    Location:
    Karpatia
    На даний час це ями глибиною до 1.5 метри, розміри (довжина-ширина) різні. Зазвичай в місцях близьких до води, або в тих де хороший огляд місцевості. Шукав за приблизною наводкою - "в квадраті такому-то".
     
    ivannavi and pioneersk1 like this.
  5. pioneersk1

    pioneersk1 Oberfeldwebel

    Messages:
    1,047
    Location:
    Österreich-Ungarn
    а глибокі криївки 5-6 метрів не траплялися? Я так зрозумів, що криївки, ті що Ви описуєте можна зпутати з бліндажами, якщо нема яскраво виражених входів?
     
  6. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Messages:
    6,351
    Location:
    Karpatia
    Скельна порода у нас залягає по горах від 0 і десь до 3 метрів, тобто 5-6 метрові викопати не вдалося б. Не знаю, як де, але мені поодинокі бліндажі не попадалися, а от криївки завжди одинокі.
     
    вяз@ and A10A like this.
  7. сіроманець 78

    сіроманець 78 Gefreiter

    Messages:
    40
    ось такі знахідки в жидачівському районі. IMG_0828.JPG IMG_0829.JPG IMG_0830.JPG IMG_0831.JPG IMG_0832.JPG IMG_0835.JPG IMG_0853.JPG IMG_0892.JPG IMG_0894.JPG IMG_0893.JPG
     
  8. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    Так це ж ПСВ... :smile_9:


    З повагою, GINDENBURG.
     
  9. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Messages:
    6,351
    Location:
    Karpatia
    Гребінець під № 3 може бути по ПСВ?
     
  10. pioneersk1

    pioneersk1 Oberfeldwebel

    Messages:
    1,047
    Location:
    Österreich-Ungarn
    НЕ та тема
     
  11. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    Пластичні маси тоді уже
    виготовляли у промислових масштабах...


    З повагою, GINDENBURG.
     
    ArtBorsuk likes this.
  12. сіроманець 78

    сіроманець 78 Gefreiter

    Messages:
    40
    а сталеві мавзеровські набої та бекелітовий корок до фляги були в ПСВ.були?Перше фото і два остані обвалені криївки.Криївку де на фото видно конструкцію з бальків ще не розчищували.
     
  13. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    Були...

    Речі б поближче побачити !???
    А по цих фото - ПСВ... :smile_9::smile_9::smile_9:


    З повагою, GINDENBURG.
     
  14. сіроманець 78

    сіроманець 78 Gefreiter

    Messages:
    40
    Пляшки після ПСВ використовували в господарці ними і користувались повстанці .За пять років пошуків багато бачив речей з ПСВ і ДСВ в одному місці.
     
  15. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    Я так розумію фото з "офіційного" розкопу ?


    З повагою, GINDENBURG.
     
  16. сіроманець 78

    сіроманець 78 Gefreiter

    Messages:
    40
    Так я офіційний пошуковець .Криївки стараемось відновити якщо відомо хто там загинув установлюемо хрести з іменами загиблих героїв. Така граната на фото попалась перший раз.може щось вам про неї відомо?
     
  17. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    Наче венгр... Може з лінії
    Арпада приперли ???

    З повагою, GINDENBURG.
     
  18. =Hetzer=

    =Hetzer= Feldwebel

    Рейтинг:
    0
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    1
    Messages:
    239
    Location:
    ...
    Німецька димова граната(по ДСВ) Nebeleihandgranate 42, детонатор ANZ-29

    nb42b.jpg Wapens - M42 smoke granate.jpg
     

    Images:

    nb-eihgr-42-1.gif
  19. viking38

    viking38 General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    62
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    119
    Messages:
    5,210
    Location:
    Украина
    Ничего тяжёлого нет.Спiлка Украiнських Козакiв(CУК) существовала на территории Восточной Украины.На памятнике сталину писали:"Що за краiна,чия сторона?Де була церква-стоiть сатана".Есть у нас и документы,листовки....Где-то есть и схроны,но пока не можем найти...СУК была розгромлена в 1947г,по ст.54ч1 и ч2 дали ребятам от 10 до 25лет.Если не в тему-извиняюсь...Кому интересно-пишите в личку,пообщаемся...
     
  20. SPADE

    SPADE Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    29
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    58
    Messages:
    441
    Location:
    UKRAINE
    Нажаль від усіх бункерів УПА залишились лише ями переважно правильної форми де гарно видно кількість кімнат, переходи, санвузол, входи та виходи. Біля одного з бункерів - 50м - знайдено велику кількість цвяхів, які мабуть залишились від будівництва бункерів УПА
     

    Images:

    IMG_2198.jpg
    IMG_2201.jpg
    IMG_2193.jpg
  21. SPADE

    SPADE Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    29
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    58
    Messages:
    441
    Location:
    UKRAINE
    Від чого ключ та запали?
     

    Images:

    IMG_2287.jpg
    IMG_2315.jpg
    Oprishok likes this.
  22. Rikoshet

    Rikoshet Stabsfeldwebel

    Гансовская дымовая граната (редкая хрень) , фото №5 . обр. 1942 !!! г. тоже ПМВ ? :D
     
    ВОРОН77 likes this.
  23. GINDENBURG

    GINDENBURG General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    82
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    138
    Messages:
    9,237
    Location:
    Украина
    А є морква ?

    З повагою, GINDENBURG.

    P.S. Пробачте за флуд... :oops:
     
  24. LISORYB

    LISORYB Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    1
    Отзывов:
    1
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    3
    Messages:
    1,173
    Location:
    Україна
    Не знаю чи в тему,але надіюсь що комусь стане в пригоді і буде цікаво...відновлена криївка неподалік с.Гута Сокальського району Львівської області,ліс довкола *порізаний* траншеями і бліндажами,проте знахідок майже немає(кілька осколків)
     

    Images:

    DSC08702.JPG
    DSC08680.JPG
    DSC08681.JPG
    DSC08682.JPG
  25. Доброї пори доби камереди!!!
    Тема справді цікава і на цьому форумі дуже мало висвітлина.
    За допомогою всіх кому тема криївок,бункерів і схронів небайдужа ми можемо багато чого відкрити нового один для одного.
    Для прикладу ось тримайте - http://www.memoria.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=309&Itemid=30&lang=uk

    З повагою Ворон.
     
  26. D.A.V.88

    D.A.V.88 Obergefreiter

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    3
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    9
    Messages:
    142
    Location:
    Україна
    Привіт браття ! Натрапив на тему криївок і вирішив поділитися своєю знахідкою. Нещодавно вирішили з камерадом "сходити в розвідку" по місцях останніх боїв 86-го польського піхотного полку ( в районі лісів між смт.Шкло та Ів.Франкове ) який в середині вересні 1939 року під натиском німців відступав пробиваючись лісами в напрямку м. Львова ( в цих лісах і закінчилася його бойова слава, на згадку вояків ВП встановлено памятник ). Полк пробивався старою дорогою крізь ліс, ось в тому лісі ми і натрапили, як я думаю, на криівку. Хоча вона в глибині лісу, але не так далеко від старої дороги, за м. 20-25. З фото припускаю що вона обвалилася ( просіла) сама по-собі, хоча неподалік виявили декілька залишків стріляних гільз , але чомусь з маркуванням 1914-1915 р.та уламок мінометної міни. Вхід у вигляді чотирикутного колодязя з масивних колод, затоплений водою (на фото видно ) можливо це той випадок коли колодязь дял води був виритий безпосередньо в криївці. Яка ваша думка.... CAM00632.jpg CAM00634.jpg CAM00635.jpg CAM00636.jpg CAM00637.jpg CAM00638.jpg
    To be continued...