Кельма чи щось інше?

Тема у розділі 'Що це таке?', створена користувачем toz1915, 21 чер 2026 у 21:33.

  1. toz1915

    toz1915 Hauptmann

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.017
    Адреса:
    Украина
    Знайшов торічь ,смутило отвір круглий як на давніх сокирах.Рукоять то вже я зробив.Дякую на перед. IMG_20260621_112144.jpg IMG_20260621_112129.jpg IMG_20260621_112111.jpg
     
  2. Цікаві лоти

    1. Предложу половинку жетона связист 3й Рейх
      600 грн.
    2. Лоз капсула ркка оригінал, не репліка. Матеріал бакеліт, клейма всередині кришки. Вкладиш чистий, к...
      500 грн.
    3. Предложу половинку жетона Organisation Todt 3й Рейх
      1000 грн.
    4. Знайдено у землі.Мито водою.Послуги банку за рахунок покупця.
      300 грн.
    5. До вашої уваги жетон штабний артилерист вермахту https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/A...
      1950 грн.
  3. Alter Mann

    Alter Mann Oberstleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    229
    Лоти
      на продажу:
    33
      продані:
    355
    Повідомлення:
    3.096
    Адреса:
    Галичина
    gheka, valerka та turist1967 подобається це.
  4. toz1915

    toz1915 Hauptmann

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.017
    Адреса:
    Украина
    Ще напишіть фото на вагах.У нас в селах це називають кельмою.Як є що сказати по справі то кажіть.Нема проходіть мимо.Збетежило провушина під ручку ,була би еліпсна,питань не було би.якшо молоток муляра ,то далі буду цеглини колоти,якщо щось давнє ,то інша справа.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2026 у 23:17
  5. studentgr53

    studentgr53 Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    421
    Адреса:
    Кропивницький
    В нас кельмою в селах називають те, що й інтернет говорить. Люди живуть родом від Закарпаття до татар і всі однаково називають кельмою. https://uk.wikipedia.org/wiki/Кельма
     
    toz1915, A10A та valerka подобається це.
  6. toz1915

    toz1915 Hauptmann

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.017
    Адреса:
    Украина
    По предмету є що сказати?яких років ?нащо воду в ступі товкти?Молоток каменаря,кірка,кірочка так добре?Більше не пишіть про кельми бо до предмета стосунку не мають.Цей інструмент не змінювався віки,ось і цікаво до якого періоду відноситься.
     
    Останнє редагування: 22 чер 2026 у 08:18
    studentgr53 подобається це.
  7. Alter Mann

    Alter Mann Oberstleutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    229
    Лоти
      на продажу:
    33
      продані:
    355
    Повідомлення:
    3.096
    Адреса:
    Галичина
    valerka та toz1915 подобається це.
  8. Stahl Stadt

    Stahl Stadt Obergefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    3
    Повідомлення:
    97
    Адреса:
    Великий ліс
    Вітаю. Молоток каменяра [пічника].Круглий отвір --це звичайне явище для подібного інструмента. На приклад, ті що на фото датовані 30-50р 20 сторіччя [датування по супутнєму матеріалу].Ваш може бути кінця 19 ст.
     

    Images:

    IMG_9970к.jpg
    toz1915 подобається це.
  9. toz1915

    toz1915 Hauptmann

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.017
    Адреса:
    Украина
    Дякую ,почухаю болгаркою і ще 100років служитиме.:beer:
     
  10. toz1915

    toz1915 Hauptmann

    Рейтинг:
    0
    Лоти
      на продажу:
    1
      продані:
    1
    Повідомлення:
    2.017
    Адреса:
    Украина
    Чого питав,бо отак хазарську сокиру напарнику вітдав.Гадов поламана сучасна,згодом на віліті подібну побачив,до нього,а він кацапський син каже -падаркі нє вітдарки.Коротше продав за грубі гроші.Отакеот
     
    valerka подобається це.