...розкажіть - чомУ ?? 188-й "ящій" випускав у 74-му ТАКІ і ще інші (...виключно - мисливські...) ? у мене, наприклад, є "штуцерний" 9,3 Х 53 R (188 - 73 - ГЛ)
...хто Вам таке сказав ?? ...прУфи? ...прУфи ! (...значить, 9Х53R "СОФТПОЇНТ" у 1963-му - булА, а 7,62Х54R - НЕ БУЛА ??)
Гмммм, да я ж не проти , як вам подобається, скільки цікавився цим калібром комерційна напівоболонка в рашке до нього з'явиласся у 1990-х, але як Вам хочеься раніше най буде. Я би й сам на фото той що раніше подивився... Тільки чур без 7.62ДД бо це не комерц, і на фото не 7.62ДД.
В тому то й біда шановний. Що були саме цивільні калібри мисливські….Відмінні від прийнятих на озброєння. Давайте так. Пруфи так пруфи. Ви нам покажете фото комерційного набою 7,62х54 радянського виробництва ну хочаб до 1985 року. Саме комерційного мисливського набою. Не переснаряга не самопал. Можна навіть в цільнометалевій оболонці. екстра і цільові не в рахунок.
Тобто Ви хочето пруфи від мене ?? А я просив надати пруфи комрада Unnamed Player ? Вам не здається, що це якось по-малАнському ??
...так от : особисто я вважаю набій що обговорюється - САМЕ НИМ (коммерц. софт пойнт срср нзнва 1974)
Мені здається по маланському сказати а і не сказати б) і ми тут з Вами трошки не на кічі) Багато хто взагалі сенс Вашого жарту не зрозуміє. Але давайте по темі. Ваша фраза « хто Вам таке сказав»? А хто Вам сказав що вони були? Давайте покроково. Є текст в статі журналу Охота и оружие #2 за 2010 рік наших поважних модераторів. Так от там написано що з 74 року зʼявились перші напівоболонкові кулі в калібрі 7.62х54 в латунній гільзі. Це твердження шагає по інтернетах і деякі ютуб «іксперти» дослівно цитують цю статтю( не посилаючись на неї) Але я два нюанси. Нюанс перший — ніхто не каже про те що це був дрібносерійний випуск. Нюанс другий — фото цього набою ніде не фігурувало. Навіть в статті Дмитра і Андрія ( хоча тема Мосінок у Дмитра основна). Натомість достеменно відомо що серійний випуск набоїв 7.62х54 з напівоболонковою кулею був налагоджений у 1987/88 роках. Фото і натурні зразки саме цих набоїв я бачив. Тільки вони були в біметалевій гільзі. Так от в мене питання до Вас — як Ви думаєте людина що виклала фото обговорюваного нами набою в латунній гільзі могла випадково натрапити саме на ту дрібну серію ( якщо на момент написання статті його не було навіть в колекціонера цієї теми). Повторюю жодного натурного зразка і фото особисто я не бачив. От і питаю Вас — може Ви покажете? Ну і власне друге питання риторичне— Ви реально вважаєте що на цьому фото рідна куля?
...реално я вважаю, що гільза НЕ релоадилася ! яка там куля - це питання не до мене. АЛЕ : ...ЦЮ "мелкосєрійку" я тримав у руках ТРИЧІ... у 1975-му, у 1978-му та у 1980-му... У 1975-му (корОбки приЇхали з Сахаліна + гвинтівка) у 1978 - здавалася зброя (і боєпрпаси) стрілецької секції ВУЗ-у... у 1980-му - саме їх показували обласні мінтИ (Запорізька обл.) З.ЬІ. ...я не колекціоную набої ! (з 1981 року)
Цікава історія. Нагадує ті які кожен з нас чув в дитинстві -«от кум дядіного діда в арміі прострєлював рєльсу з ак». Це все звісно дуже цікаво, але я звик вірити тільки очам. А очі мої бачать дуже свіжий свинець в цій напів оболонці . Ну не буває такого свинцю через 50 років після випуску… просто не буває.Або ж там не свинець а алюміній, чи паладій з осмієм чи все шо завгодно….
Шановний комрад . я ж не ставлю собі за мету Вас у чомусь ПЕРЕКОНАТИ ! це абсолютно ні до чого (без пруфів) ...але Ваш сарказм мені ніфіга не зроозумілий ! З.ЬІ ...про "блискучий свінєцї після 50 років" - Ви поносІть такий набій у кишені штанів пару днів (а тоді поговоримо...)
Я би сказав: 1.Екстра 2. Схожий на МБО 3. Самокрут на гільзі спортивного набою з американською кулею тих самих років.
+1 Керни на середньому харакетерні для оленя . Ервін прошу зробіть макро фото дульця останнього набою з різних ракурсів. Всеж хочеться визначитись що то за софт пойнт