Важіль швидкого скиду для АК-платформ (АК-47/74, Вепрь ВПО, Сайга, МКМ і т.д.)

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Van Normajenn, 8 кві 2024.

  1. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Вітаю, народ!

    Хочу з вами поспілкуватися з приводу потрібності такого тюнінгу для АК.
    Нещодавно став власником калашмату під 12 калібр, відчув потребу в тому, щоб мати такий важіль для більш швидкого та зручного скидання магазину. Тобто це важіль, який дозволяє легким рухом великого пальця правої руки скинути магазин. (для лівші поки не готові)

    Ідея "поцуплена" в російського виробника аксесуарів та тюнінгу Архипова, власне, важіль так і називається "важіль Архипова". Зараз такий важіль має попит у росіян серед мисливців та спортсменів у практичній стрільбі, для більш швидкої заміни магазинів.

    Фото прикладаю:
    29831_1189497490.jpg 14698_3966407680.jpg 25531_1200656820.jpg

    Зробив прототип для свого армсана, але і це ще не кінцева версія.

    photo_2024-04-08_20-47-28.jpg photo_2024-04-08_20-47-29.jpg

    Вирішив паралельно зробити на всі наявні у нас на ринку АК платформи.
    Поки що можу показати лише кілька варіантів:

    Снимок экрана 2024-04-04 103917.png Снимок экрана 2024-04-04 104256.png Снимок экрана 2024-04-04 104329.png

    Наразі готові 6 різних тестових важелів на різні калібри і моделі, з кріпленням під "ластівчин хвіст" і без нього. Проект на стадії тестування, перевірки та узгодження всіх моментів за розмірами, сумісності і "в бойових умовах", щоб розуміти, коли і як воно може зачепитися за снарягу і т.д.
    Але, по суті, вже фінішна пряма, скоро виставлю на продаж для всіх бажаючих.

    Принцип встановлення простий - демонтуєте штатну вісь курка, і вставляєте "кастомну" з вже встановленим на неї важелем.

    Тема створена по більшій мірі зібрати думки і ідеї щодо потрібності такого тюнінга у нас, можливо для військових, і спробувати зрозуміти, чи буде на це попит, якими партіями їх виготовляти.
    Бо головна ідея тут була в тому, щоб зробити більш зручним і швидшим заміну магазину.

    Буду вдячний за будь-яку думку.
    З повагою.
     
    vova2016, KS1291, akms1974 та ще 1-му подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. (в наявності 2 шт.)
      Регульований газблок Strike Industries Collar призначений для швидкого налаштування зворотного поток...
      8110 грн.
    2. Ударно спусковой механизм для AR-15 и AR-10 двухстейджевый ( двухступенчатый ), стоял на аr-15 Ruger...
      6800 грн.
    3. Оси УСМ выполнены из титана. На ряду с хорошей прочностью не имеют возможности ржаветь. Цена указана...
      600 грн.
    4. УСМ для винтовок РСР буллпап новый ,в использовании не был . Приобретался для создания РСП винтовки...
      600 грн.
    5. (в наявності 2 шт.)
      Збільшені піни Strike Industries AR15 Extended Pivot / Takedown Pins це чудова альтернатива стандарт...
      1320 грн.
  3. Morgenshtern

    Morgenshtern Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    23
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    51
    Повідомлення:
    780
    Адреса:
    Украина
    Маю 20 сайгу, заміна магазину там та ще процедура. Ідея гарна тільки ота здоровенна гайка якось не дуже гарно виглядає. Магазини б хто почав робити)
     
    akms1974, Олег Грабовский та Van Normajenn подобається це.
  4. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Власне, невеличке оновлення для тих, хто можливо слідкує.

    Найлегшим виявилося зробити ці важелі під нарізні АК системи, через невелике зусилля на кнопку скиду. Єдине але - зіткнувся з тим, що "скільки людей, стільки і думок".
    При тестах дехто сказав, що лапку під палець потрібно робити вужчу, дехто - ширшу :D. Єдина проблема в тому, що лапка робиться такої ширини, з якою гибщики на станку зможуть дати мені рівний загиб чітко по лінії, яку я вказую. Тому варіант "вужче" - не пройде. Хіба якщо хтось з власників буде її сам звужувати.
    До речі, з цієї ж причини всі загиби на моделі виключно під 90 градусів. Спробуй проконтролювати працівника заводу під яким кутом він загне важіль. 90 і 90, чітко і ясно. А розбіжність у загибі в кілька градусів при умовних 60 в області скоби - важіль не працюватиме штатно.

    Наступна вагома пробелема - кріплення під ластівчин хвіст. А точніше, яке конкретно кріплення і хто як ставив. Якщо кріплення стоїть близько до осей - потрібно підпилювати важіль і його прижимну гайку. Мені не хочеться робити товщину металу в області отвору для осей менше ніж 2мм. Тому скоріше за все, що або власникам доведеться підпилювати важіль самостійно, або за попереднім запитом це робитиму я, побачимо по ситуації.

    Також, осі для курка у різних моделях і калібрах АК відрізняються за довжиною. Різниця від 0.7мм до 2мм. Осі заздалегідь було обрано робити уніфіковані. До речі, якщо вісь курка випирає з боку запобіжника до 2мм, це не заважає його штатній роботі. Думаю, за попередніми домовленостями і узгодженням моделі АК я буду осі вкорочувати самостійно, якщо це буде потрібно.

    Поки що можу сказати, що важелі для нарізняків відтестовані, зроблю невеличкі косметичні доробки і виставлю на продаж
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  5. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Кінцеві варіанти будуть чорного кольору.
    photo_2024-04-11_13-11-25.jpg photo_2024-04-11_13-11-24.jpg photo_2024-04-11_13-18-09.jpg

    Кілька фото нещодавніх "примірок".

    +999.jpg photo_2024-04-12_14-14-03.jpg photo_2024-04-12_14-14-03 (2).jpg photo_2024-04-12_14-14-04.jpg photo_2024-04-11_18-20-28.jpg
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  6. KS1291

    KS1291 Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    13
    Лоти
      на продажу:
    4
      продані:
    29
    Повідомлення:
    224
    Адреса:
    Украина
    Есть замечание, полностью закрыта сама защелка магазина,что делает обычное отщелкивание магазина, практичеки невозможной стандартным способом, у рычага "Архипова" не так
    и гайка очень большая на оси, если с ластохвостом, она не даст на него одеть не чего.
    Ваше фото рычага "Архипова" видно, что даже его модель затирается в месте оси.
     

    Images:

    1рычаг.jpg
    Останнє редагування: 12 кві 2024
    Олег Грабовский та Van Normajenn подобається це.
  7. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Кінцева ціна залежитиме від вартості виробництва. Осі точити дорого. Якщо буду робити партіями, то і ціна буде дешевша за шт. Поки орієнтовно до 1000 грн/шт.
    Але планую не тільки через себе продавати, а й звертунися до торгівельних мереж з пропозицією продавати важелі через них. Побачу як піде.
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  8. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Слушні зауваження. Враховуючи, що важелі робляться 1в1 як в Архипова, не придав цьому увагу. Врахую цей момент.
    Щодо гайки - треба буде перевіряти, дякую.
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  9. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Перепровірив розміри - довжину скиду до важеля скидання магазину можна трохи вкоротити. Головне не впертися у скобу гачка. Було б набагато легше якби нарізний АК був під рукою, а не ганяти по всьому Києву шукати хто може пушку дати на примірку
    :D
    По гайкам - мені дійсно не хочеться робити різьбу м4 і діаметр самої осі 4мм в місці контакту.
    Гайка з фланцем м4 від м5, яка стоїть в мене, відрізняється висотою на 0.35мм.
    Якщо по результатам перевірки з закріпленими на кріплення кронштейнами під ластохвост будемо мати проблему з встановленням - передивлюся варіанти кріплення з іншими гайками.
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  10. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Є новини по важелям.

    Поки що візьму паузу в важелях для АК систем під 12 калібр (Вепрь Молот ВПО та Сайга 12).

    Для Armsan RS-S1 наразі готова така версія, на якій поки і зупинюся.
    photo_2024-04-17_21-55-30.jpg
    Поясню конкретно чому така форма, така довжина і т.д. Усі армсани, які я тримав в руках мають "цікавий" нюанс з проблемою фіксації та екстракції магазинів на 10 набоїв. Входять туго, виходять також туго. Проблема, яку я зміг ідентифікувати заключається в зубі фіксації.
    Снимок экрана 2024-04-17 215827.png
    Чомусь він більше випирає, і похила його частина кутом відрізняється від того, які є на магазинах з ємністю на 5 патронів. У себе я цю проблему полікував тупо спилявши зуб до того, поки проблема не зникне.

    Під час тестів на більш коротких версіях важелів мені просто не подобається зусилля, з яким доводиться тиснути на важіль. Так, амплітуда ходу там менша, але якось не зайшло.
    Тому все ж вирішив зробити довгу версію, з піднятою частиною під палець. Хто можливо захоче собі такий важіль на армсан, завжди зможе або вкоротити лапку для пальця, або просто її загнути вниз. В такому варіанті не втрачається хват на зусилля натискання, помірна амплітуда, і довжина важеля, навіть при наявній проблемі з екстрацією магазину на 10, дозволяє зробити це легко і без проблем.
    + є запас ходу, тому "по старому" від'єднати магазин лівою рукою можливість не втрачається, і важіль майже не заважає.

    skid.jpg
     
    Останнє редагування: 17 кві 2024
    Олег Грабовский та akms1974 подобається це.
  11. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Тепер по АК нарізним (і сайга 20к/410к)
    Без "ласточки":

    Снимок экрана 2024-04-17 224059.png IMG_20240416_152622.jpg IMG_20240416_152630.jpg
    Врахував зауваження користувача KS1291.
    Не під самий край, звісно, але ще подивлюся. Поки що варіант такої довжини з додатковим загибом влаштовує тих, хто тестив важелі.
    До речі, дехто навіть зауважив, що можна просто лівою рукою не шукати ту малесеньку кнопку, а просто давити по важелю, також працює))

    Ну і основна проблема - ластохвости... Запланований мною метод фіксації важеля на осі тут не працює як би хотілося.
    Замовив інші осі, з короткою різьбовою частиною та все ж діаметром під М4.
    Буду пробувати фіксацію вузькими гайками без фланцю, може й на локтайті.
    Бо нинішній варіант або не дозволяє вісь встановити взагалі, або якщо потім людина захоче встановити кронштейн - доведеться пиляти або сам кронштейн, або знімати гайку, шайбу, міняти гайку і т.д.
    Хочу все ж зупинится на варіанті, що покупець отримає виріб, з яким не треба буде "танцювати". Безпроблемно по діаметру мірялося лише на WBP польські калаші. Всі інші ластохвости були встановлені надто близько до осі.
    IMG_20240416_151838.jpg
     
    Олег Грабовский та akms1974 подобається це.
  12. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Вітаю.
    Ну що, перша невеличка партія важелів готова.
    Для АК/Сайга з боковою планкою.
    Для АК/Сайга без бокової планки.
    Для Armsan RS-S1.
    Лишилася контрольна перевірка на зброї і будуть створені відповідна тема у гілці продажу та лоти на аукціоні.
    Поки що вийшло домовитися лише з мережею збройових магазинів та тиром "Тактика" («TacticA») у місті Києві (вул. Шаповала 10). Там будуть важелі також у продажу, заодно на місці вам зможуть його встановити. Повідомлю в цій гілці, коли вони будуть там в наявності.

    P.S. попережаю одразу - якщо у вас встановлена бокова планка - велика вірогідність, що доведеться брати напильник :)
    Зменшив висоту осі, діаметр, розмір гайки наскільки міг. В темі продажу вже будуть більш конкретні рекомендації по встановленню.

    -2147483648_-250393.jpg -2147483648_-250395.jpg -2147483648_-250397.jpg
     
    akms1974 та Олег Грабовский подобається це.
  13. Van Normajenn

    Van Normajenn Gefreiter

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    15
    Лоти
      на продажу:
    30
      продані:
    29
    Повідомлення:
    43
    Вітаю.
    Власне, тема для продажу і лоти на аукціоні - відкриті.
    Фізично протестувати важелі можна наразі лише в м. Києві в тирі "Тактика" на Шаповала 10. Там же можна буде і придбати, і встановити у майстерні.

    IMG_20240506_125919.jpg IMG_20240506_185011.jpg

    https://reibert.info/threads/vazhil-shvidkogo-skidannja-magazinu-dlja-ak-platform.1470294/

    https://reibert.info/lots/vazhil-shvidkogo-skidannya-magazinu-armsan-rs-s1-armtac.1282828
    https://reibert.info/lots/vazhil-shvidkogo-skidannya-magazinu-dlya-ak-47-74-bez-planki.1282826
    https://reibert.info/lots/vazhil-sh...inu-dlya-ak-47-74-z-bokovoyu-plankoyu.1282824

    В разі виникнення будь-яких складнощів, свої відгуки, пропозиції або претензії по важелям можете також писати в цій темі.
     
    Олег Грабовский подобається це.