Таємниця болота біля спаленого хутора

Тема у розділі 'Знахідки', створена користувачем SHLAMOFON, 17 чер 2017.

  1. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Доброго вечора Хочу відповісти на Ваш коментар. Ви не порівнюйте діючі речовини ПСВ і ДСВ про пікрінову кислоту чули? Повірте чудом вцілівшому що коли лежиш на лікарняному ліжку і біль така що хочеться на стіни лізти а саме страшне що не знаєш чи будеш взагалі бачити то тоді тільки розумієш що не варте воно навіть трьох вантажівок з причепами забитих по-завязку найбажанішим хабаром. А я тільки копнув лопатою і ВСЕ .Копав на вході в бліндаж а очухався на бруствері з протилежного боку( 3 метри а мене сто кілограм ). По одужанню ходив на те місце як копав наді мною був кущ ліщини то гілки діаметром 5 см пообривало наче вони з соломи а поруч на дубові висотою метрів десять обірвало все листя. Стояв аналізував і сам не розумів як залишився живий. Так що бережіть себе хлопці здоровя найцінніше що в нас є. З повагою.
     
    ded1980, Смолет, гринго80 та 8 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Олов'яні солдатики - британці. Виробництва Німеччини часів ПСВ. Розфарбовано вручну! Є деякі втрати,...
      500 грн.
    2. Стан та розмір на фото.
      450 грн.
    3. Старинный колокол из Франции Надпись AUYERGNE из одноимённого региона где и был приобретён. Правда п...
      400 грн.
    4. Знайдено на позиціях РІА. ПСВ.
      30 грн.
    5. Все з однієї ями. В ямі ще було 6 пломб зна 1914 рік.
      40 грн.
  3. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    Я не виключаю що така ситуація можлива що від удару може бути вибух.Можна подробиці що це було і якої сили удар був і чим? Наперед вдячний
     
    Ярема Топольницький та IRDIN подобається це.
  4. Vojtunskavira@gmail.com.

    Vojtunskavira@gmail.com. Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    36
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    77
    Повідомлення:
    1.000
    Адреса:
    Львів
    Таке пережити ворогу не побажаєш. Щиро бажаю вам всього найкращого.А що пальнуло. По чому лопатою вїхали.
     
    Oprishok та IRDIN подобається це.
  5. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Доброго вечора. Можна я Вам завтра відповім і по можливості фото лопати зроблю бо мої вже сплять не хочу клацати. Дякую.
     
    гринго80, Rootman, Oprishok та 4 іншим подобається це.
  6. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Доброго дня. Відповісти конкретно на Ваше запитання що то було не можу. Тому що спілкуючись зі знавцями то теоритично могла спрацювати половина або якась частина діючої речовини а тому далі розкопати і подивитись поки що не наважуюсь. Двоє дітей батьки сімя являються великим стримуючим фактором бо я зараз чітко розумію що могло бути і знаєте що не саме страшне те що міг би загинути а те що залишитись сліпим і без рук. А тому читаючи коментарі і поради поїхати і відкопувати саперні звалки то до кінця розумію прислівя (кацапською) "как ты мал и глуп и не видал больших .....". Тепер чим? Все банально лопатою (на фото ).І знаєте що саме цікаве коли переглядаю відеоролики як люди копають то аж мороз по шкірі. Наприклад у того самого Вайссвальда коли вони зимою у мерзлій землі з усієї дурі видовбують топорами то я просто ковирнув лопатою корінець. І зараз як згадую то памятаю тільки велику білу кулю "вспишку".До цього знаходив багато різного але і думки не було про розбирання і тому втішав себе що мене лихе омине АЛЕ. Тому сто разів зважте всі і подумайте що ви отримаєте діставши ВНП. На цьому буду закінчувати Всім всього самого найкращого і бережіть себе не заради сам SAM_3680.JPG ого себ SAM_3678.JPG е. SAM_3679.JPG
     
    Кіла2013, ded1980, Paul_Gudvin та 9 іншим подобається це.
  7. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    це загадка покруче соломонової будеo_Oкопали по ДСВ чи ПСВ ??? саперний скид,підривна саперна(має бути ідеально кругла яма)чи одиночний сигнал???
     
  8. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    це тут взагалі непричому...
     
  9. Дервиш

    Дервиш General-major

    Повідомлення:
    5.429
    Адреса:
    .
    Что в этом рассказе о взрыве и его последствиях мне не нравиться.
    1. Есть известные формулы, которые позволяют проводить хоть и приближенной, но достаточно близкий к "истине" расчет параметров взрыва на месте такового. Воспользуемся одной из формул для расчета массы НЕКОНТАКТНОГО заряда для разрушения ДЕРЕВЯННЫХ конструкций (ветвей лещины).
    Минимальная масса неконтактного заряда ВВ оценивается по формуле: С = 30 х р2 х Д х К (кг), где
    р — расстояние от центра заряда до оси деревянного элемента, м;
    Д — толщина элемента, м;
    К — коэффициент, зависящий от породы и свойств дерева.

    И так, что имеем С (масса взорвавшего ВВ в земле) = 30 х 1 в квадрате (пусть будет один метр от центра взрыва до центра ближайшей перебитой как солома ветки над землёй) х 0.05 (толщина ветки в метрах) х 1,25 (дерево средней породы на корню) = 30 х 1х1 х 0.05 х 1.25 = 1,9 кг. Практически 2 кг ВВ взорвалось под ногами !!!

    2. Что-то мне слабо вериться (от слова "совсем не вериться") в то, что 2 кг (!!!) слегка "разворотили" лопату которая на фото. И главное - Вы её после такого взрыва смогли найти!
    3. См. на рисунок, где показаны последствия взрыва ВВ различной массы на человека. Особенно 1 и 2 кг.
    4. Так же имеем, что произошел взрыв БЕЗОБОЛОЧЕЧНОГО взрывного устройства, т.к. товариСЧ не сообщает об осколочных ранениях (он всего лишь "отлетел" на 3 метра и это при массе 100 кг).
    5. ПРОДОЛЬНЫЙ разрыв лопаты (лично для меня) говорит о том, что взорвалось нечто "длинное" НА ЛОПАТЕ. А это мог быть ЦЕЛЕНАПРАВЛЕННЫЙ огневой подрыв (попытка прожарить) КД или детонаторы от РПГ-40 либо РГД-33 (который всё же завелся).

    Поверьте мне если бы у Вас практически под ногами взорвалось даже 500 - 800 грамм ВВ, то вряд лди бы Вы здесь писАли.

    P/S Так что я лично отношу этот "сказ" о полете на 3 метра при весе 100 кг и перебитых 5 сантиметровых ветках орешника от ЖИВОГО участника такого подрыва (как ни как 2 кг практически под ногами!) к разряду "военных песен". Ещё раз - ЭТО МОЁ МНЕНИЕ, я его никому не навязываю!
     

    Images:

    Взрыв 1, 2, 5, 10 и 20 кг ТНТ_последствия.jpg
    Lakki, David Della Rocco, GINDENBURG та 8 іншим подобається це.
  10. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
     
  11. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Таким грамотіям можна сказати одне приїзджайте в гості заведу на місце події а потім будете розводити свої демагогії. Скажу одне що як швидка забрала до лікарні то медсестри тільки тоді зрозуміли що воно вибухнуло. Щоб Ви розуміли від того місця до лікарні як мінімум два кілометри. А про поранення скажу Вам так після того як мене перевезли до обласної лікарні відразу приїхали з поліції. І якраз з характеру поранень вони визначили що було щось серйозне і на другий день їздили на місце події. І чомусь я так думаю що якби в той момент Ви почали нести свою ахінею на Вас дивились би як на людину в якої не все гаразд з головою. А тепер про лопату вона якраз ще ТОЇ якості. Неодноразово коли застрявав у полі чи в лісі використовував її як підставку під домкрат і піднімав завантаженого буса. Не хочу більше дискутувати запрошую приїхати і подивитись все своїми очима не дурень же сказав що краще раз побачити покажу своі фото неділю потому і у Вас всі сумніви відпадуть. Незавжди теорія співпадає з реальністю бувають виключення. І не дай Бог Вам пережити таке. Хай щастить.
     
    Кіла2013, Oprishok, Leo(LG) та ще 1-му подобається це.
  12. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    може Ви трохи перебільшили у свому розказі???які травми були на ногах???
     
  13. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Осколкові у тазовій області руки груди шия і лице. Але на той час на них увагу не акцентували мене хвилювали тільки очі. Осколок той що дістали біля ока зберігаю на память. Лікар говорив 5 мм лівіше і ока не було б.
     
    Oprishok подобається це.
  14. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    це треба вказувати,всі думали був безоболочковий бах...тай на лопаті осколкових невидно.
     
    IRDIN подобається це.
  15. Rootman

    Rootman Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    6
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    995
    Адреса:
    украина
    Думаю що все те, про що камрад хотів розповісти і на чому бажав закцeнтувати увагу він висвітлив у своєму пeршому пості. Бeз пафосу і самолюбування людина привeла конкрeтний приклад і провeла аналіз своіх дій і цe, гадаю, заслуговує на повагу, бо ж нe так воно просто признатися самому собі що зробив лeдвe нe фатальну помилку, а тим більшe винeсти тeму на загальний осуд.
    Ви бачили багато постів зі звітами про підрив на ВОПах? Здається більшe "компeтeнтних" порад про дeактив і розумних слів про матчасть.....
    Прошу вибачeння в автора тeми за відхилeння та бажаю усім здорового глузду, обeрeжності і вдалого сeзону!



    Отправлено с моего m2 note через Tapatalk
     
    Кіла2013, A10A, Oprishok та 2 іншим подобається це.
  16. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    розумієте у чому проблема,сто раз доказано переказано що воп від удару лопати неможе бвхнути,так от і треба взнати щож це встаки було???
     
    Steiner 1992 подобається це.
  17. Rootman

    Rootman Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    6
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    995
    Адреса:
    украина
    І Ви гадаєтe, що якщо була спроба підсмажити воп, автор Вам про цe зізнається? Я Вас прошу....
    Сто раз нe бахнув, а на сто пeрший видав за всі попeрeдні.
    Написала людина, що так мол і так, нeфіг чіпати нeзнайомі прeдмeти і робити різкі рухи лопатою в іх напрямі бо можe бути вава. Фото додав, обіцяв щe додати матeріали свідчeння уражeнь тіла. За цe йому спасибі і дяка. А якими щe способами уняти пил і привeрнути увагу до нeбeзпeки у підростаючих копарів? Ви тeми "Что это такое" і "Сколько стоит" пeрeдивляєтeсь? Проаналізуйтe і порівняйтe з тeмами років так з 8-10 назад, будeтe нeприємно вражeні тим, що зараз багато тeм створюється заради наживи, бeз смислових нагрузок і захоплeнь.
    Виставить паца цвяха гнутого і питає — "що воно такe і зразу скажіть кіко стоє?" , ну якось так....
    Можe дeщо пeрeгнув, алe думаю більшість зі мною погодиться.

    Отправлено с моего m2 note через Tapatalk
     
    viking38, Кіла2013, A10A та 6 іншим подобається це.
  18. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Доброго дня. Чесно кажучи до Ваших коментарів було трохи лячно люди адекватно не сприймають інформацію. Один старий воїн на форумі "диванний теоретик Дервиш" пише так розірвати стальну наголошую стальну лопату може запал від РГД-33 та ще й пише що розжарював на вогні хоча добре видно що на ній пісок аж прикипів до лопатм вона не мита після того. Другому осколків замало хоча Ф-1 на якій "по теорії" зроблені насічки для збільшення тих самих осколків часто густо розривається просто навпіл не зрозуміли одного БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!!! Я не буду нікому і нічого доказувати я вже навчений це більше потрібно тим хто сліпо вірить чи поки що заспокоює себе що від удару лопатою по ВНПам нічого не буде. Наводжу приклад додаю фото а вони як у тій приказці "що їм сци в очі а вони кажуть дощ іде". Всім всього найкращого.
     
    Rootman, Кіла2013 та Oprishok подобається це.
  19. IRDIN

    IRDIN Obergefreiter

    Повідомлення:
    62
    Пікринова кислота СН2(NO2)3OH (тринітрофенол, мелініт; ОСТ 3515 (2-Х-54),являє собою тверду кристалічну речовину світложовтого кольору (мал. 18) гірку на смак. Легко пресується до густини 1,63 * 103 кг/м3. Температура плавлення - 119-122 0С.

    Пікринова кислота мало гігроскопічна, але розчиняється у воді із забарвлюванням розчину в жовтий колір. Її добре розчиняють спирт і бензол. Більшість кислот не взаємодіють з пікриновою кислотою, а лише розчиняють її.

    З металами, за винятком олова, взаємодіє, утворюючи солі - пікрати, які являються ВР у більшості випадків чутливішими, ніж сама пікринова кислота. Особливо чутливі пікрати заліза та свинцю.

    Пікринова кислота - стійка ВР, яка добре витримує тривале нагрівання й плавиться без розкладу. Температура спалаху пікринової кислоти - близько 300 0С. При запаленні на повітрі, навіть у великих кількостях, при відсутності пікратів горить спокійно кіптявим полум'ям.

    Чутливість її до удару вища за чутливість тротилу. Від прострілу кулею пікринова кислота вибухає.

    Чутливість до детонації вища порівняно із тротилом. Для пресованої пікринової кислоти граничний ініціюючий заряд дорівнює 0,3 г гримучої ртуті, а для литої - 3 г. За потужністю вона перевищує тротил. Вища, ніж у тротилу, чутливість до механічних дій, утворення пікратів при взаємодії з металами й розчинність у воді послужили причиною її обмеженого застосування.

    У минулому пікринова кислота застосовувалася для спорядження боєприпасів як у чистому вигляді, так і в сумішах та сплавах з іншими ВР. Дуже поширеною була французька суміш, яка складалася із 80% пікринової кислоти та 20% динітронафталіна.
     
    Oprishok та Rootman подобається це.
  20. malyk

    malyk Major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    657
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1.301
    Повідомлення:
    6.198
    Адреса:
    львов
    я це все знаю...непишіть дурні,Ви молотком пікрин ніколе незавидете....друга справа(такі розкази у які мало вірю)при тривалому зберіганні утворюються пікритові сорі чи кристали які чутливі до всього,у Вашому випадку теж непідходить.
     
    Steiner 1992 та Lakki подобається це.
  21. Rootman

    Rootman Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    6
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    995
    Адреса:
    украина
    Хлопці, облиште у спокої тему камрада SHLAMOFON, є відповідні гілки на форумі де можна посперечатися. Сіль питань і відповідей зрозуміла, кінцевий результат спору мабудь не буде швидким.
    Поважайте колег.

    Я з поваги до ТС з дискусії виходжу. Всім добра!
     
    Oprishok, гринго80, David Della Rocco та ще 1-му подобається це.
  22. George Rudel

    George Rudel Stabsgefreiter

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    3
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    4
    Повідомлення:
    287
    Адреса:
    Украина
    так может быть тэн,как раз механическое воздействие и бабах
     
  23. гринго80

    гринго80 Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    14
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    22
    Повідомлення:
    4.823
    Адреса:
    Слобожанщина.
     
    Кіла2013 та InDex подобається це.
  24. Кіла2013

    Кіла2013 General-major

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    14
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    22
    Повідомлення:
    5.982
    Бувають дуже конкретні винятки, і лопата не показник.
    Особисто на своїй шкірі відчув попадання 9Н128К2, при чому батарейне. Відчухався цілий, правда з контузією.
    Навіть царапини не було, коли мої системи ( крайні 2) були решетом.
    Пряме попадання танкового снаряда в заряжений БМ21(10 снарядів 9м22с і 30 снарядів 9м22у), відірвало весь зад і екіпаж цілий.
    ТТХ снаряд і т.д не завжди відповідає опису і везінню людини.
     
    Патриот Полтавщины, IRDIN, Rootman та 7 іншим подобається це.