с. Синявка Старосинявського району Хмельницької області

Тема у розділі 'Де копати?', створена користувачем шурик48, 22 лис 2017.

  1. шурик48

    шурик48 Obergefreiter

    Повідомлення:
    65
    Адреса:
    г яготин киевской области
    Добрий вечір! Мені дивно, чому ніхто не цікавиться С. Нова Синявка? Воно, по сутті, відродилося на місці містечка старішого за Стару Синяву чи не ровесника Пиляви, як нам гордо вчителі казали.Внизу, під горою, де школу в 60 р. вічно будували Збереглися підвали з дикого каменю, через дорогу млин напівзруйнований стояв, а на іншому березі ріки катакомби зруйнованого в революцію спиртзаводу. Сім"ї ІПС /інкубаторно-птахівничої станції -міжгосподарської / жили в госп приміщеннях, які збереглися після жовтневого перевороту після одног одного з трьох панів. В траншеях з фундаменту будинку находили облицювальну плитку на міфологічні темт, на городах поряд з ними якісь рамочки, образки, царські і інші монети, дещо з посуди, еравда понівеченої і т. д. Цікаво, чи існує при школі краєзнавчий музей? Я здав у нього в 59-60 рр. декілька знахідок - пам"ятаюя. іконку з жовтого металу і дві монети з 18 віку, скоріше всього польські.На подвір"ї росла височенна сосна, на якій збереглись кабелі від німців. Можливо, ця інформація когось зацікавить. Буду радий!
     
    Saper78, Kora5 та studentgr53 подобається це.