Вітаю, хлопці, може хто цікавився темою вживання алкоголю військами під час ПСВ /ДСВ, та може маякнути де про це почитати? Наперед вдячний ))
https://reibert.info/threads/razvenchanija-mifa-o-soderzhimom-butylok-iz-pod-rejnskogo-vina.1028222/ https://reibert.info/threads/moja-skromna-kolekcija-starovinnix-pljashok.359596/ https://reibert.info/threads/steklo-na-opoznanie-i-atribuciju.313095/
Так, але мова трошки не про те. Наприклад, французи у час ПСВ казали військовим щось накшалт "ми є цивілізація, тож ми п'ємо вино. А німецьки свині п'ють ганебне пиво" Але я спілкуюсь с хлопцями з Західної України, та бачу скільки винних, а я виявилось і ромних пляшок залишили Німаки. Пиво вважаю було також, але суттєво менше. Бо вино - завжди вино, напій демісезонний. А от пиво взимку то ще питання. До тогож вино - це калій для сердця + вітаміни + корисні сполуки. А пиво? Там саме корисне це вода. Тож справа не у тому що пили як факт, а у тому, що саме пили ))
Насколько помню из книг в 1941-ом советские солдаты захватывали ящики с французкими винами,но так как привыкли пить более крепкие напитки обзывали вино компотом.В царском флоте в дальних походах если закупали ром то морякам его розбавляли водой.
У 41му 100 гр перед наступом ще не було, а що міг купити за середню зарплатню середній совковий мешканець? Вважаю що декілька пляшок водки тай усе. До того ж москалі пили брагу, спиртуозність якої навряд була вище ща вино. тож "звик до кріпких напоїв" міг тільки керуючий склад ркка. Тож до цієї інфи відношусь дуже скептично.
слухав Кирила Виноградова волонтер що пішов на фронт коли ми на передовій то сухий закон . бо алкоголь снижує реакцію ,та інстикт самосбереження коли у відпустці то можна й випити . але не фронті ні.
тут національні звичаї французи переважно винороби . або коньяк . тож вони казали що тільки ми робимо справжній коньяк ,а усі інші бренді. німці пивовари . вони будують величезні споруди,щоб зібратися та пити пиво у великій комапнії фест . австріяки якщо вітрити Гашеку пили усе що було . на війни горілку ,ром . єпізод зі старшим писарем Карлом Ванеком ,що під час атаки був у обозі та почав видивати ром . то будо у зимку. поручик Лукаш каже: ваш красний ніс свідчіть про те що ви любите хильнути ...але же не думайте що під час наступного наступу ви знову будете у обозі видавати ром. пане обер-лейтенант! на війні горілка як і ром необхідні завжди! за пляшку рому чі горілки солдат піде битися із самим чортом!
знаменитая чарка выдаваемая баталером . судовой врач "Авроры" Кравченко писал в своей книге "Через три океана" ,что это вело только к спаиванию матросов . вообще на флоте всегда и война чище и питание лучше и оклады выше. не знаю как в других флотах..
По псв коли копаєш,таке враження що австріяки тільки пили,вино найбільше,горілка різна(ракія,сливовицяі т.п.)дивують пляшки з під мінеральної води+ всякі лікери, коняки ,бренді . По дсв в основному прозорі 05,і чекушки025,горілка,в німців ще вино проскакує.
Ми били блини, де Німаки сиділи на різдво. Шампанське, вино, коньяк. Вина найбільше. До 20 пляшок на блин. По ДСВ це дуже велика кількість у нас..
Во время обеих мировых войн пили почти все солдаты, даже если был сухой закон под страхом дисциплинарного наказания....при том на пердовой было негласное правило - "пить можно, но на построении пьяным быть нельзя". Тоесть нельзя было поподатся в алкогольном опьенении...были случаи во время ВМВ, когда люди теряли погоны...а вовремя ПМВ могли попасть и на "проветривание"....также могли и подвести под вышак (в исключительных случаях).... Во время ВМВ немцы в тылу вели борьбу с незаконным оборотом алкоголя, вводили запреты в том числе был запрет покупать или производить алкоголь у местного насиления...но люди есть люди...выкручивались... По ПМВ был даже документальный фильм про то как потребляли алкоголь и в каких количествах... Тут небольшая статья: https://www.smithsonianmag.com/smar...h-soldiers-during-wwi-found-israel-180962655/ И тут немного:
Чув за таке, що у період ДСВ, щонайменше 2 страни, Японія та хтось з західної Європи, піднімали питання зменшення виробництва горілки, з ціллю економії зерна для харчових потреб. Але щось не знайшов такого про ссср. Жрати у тилу було майже нічого, бо увесь хліборобний та виноградний південь був під німаками. Але совок робив горілку та мова про зменшення не йшла, наразі я не знайшов.
"В 11 часов на броненосце был дан сигнал на обед, на палубу была выставлена ендова с водкой для команды, пить которую могли матросы, заранее внёсшие себя в списки «пьющих». Мерной кружкой баталер наливал всем таким матросам, выстроившимся в очередь, положенную обеденную чарку. Пили водку тут же на палубе." а те, кто не записывались в 'пьющие' получали деньгами.
Мої діди згадували тільки про спирт. Перед якоюсь великою подією, а це тільки наступ. Доречі спирт був досить розбавленим. Але...
По показаниям пленных красноармейцев 1943-45 год в протоколах допросов фигурируеет и самогон и шнапс и спирт и водка....пример из показаний Виктора Андреевичя Андреева взят в плен 15.3.1943 (допрос 17.3.1943)...красным - Вечером перед наступлением шнапс выдают...
По спирту непонятка пишут что поставлено по ленд-лизу было — 331 066 литров,но есть ссылка что это возможно технический.А сколько питьевого не нашел.
Під час Варшавського повстання перед боем німці не їли, бо бути пораненим на ситий шлунок мягко кажучи не є гут, а ось пили багато перед цим.
Вот воспоминания, Матиаса Шенка. Про пойло тоже есть тут. http://www.warsawuprising.com/witness/schenk.htm