Доброго дня! В лісі знайшов таку деталь. Ось її характеристики: Висота – 13 см Вага – 4,2 кг Зовнішній діаметр дна – 8,2 см Внутрішній діаметр дна – 5 см Висота дна – 4 см Внутрішній діаметр головки – 4,5 см Висота скосу – 2,2 см Цікаві моменти: - Скіс має зигзаго подібну форму |\|\|\|\|\; - Головка має внутрішню різьбу; - Нижня частина має щось, що віддалено нагадує різьбу, але не дуже схоже на неї; Все видно на фото. Буду вдячний за будь-які відповіді та дискусії. Сам пробував визначати, але не вдалось, наче і якась деталь до техніки, але що така деталь може виконувати, та й не знаю, чи це від снаряда якогось... З повагою! Вся надія на вас!
Не знаю, де запитати ще, тому пишу тут. Неподалік від місця, де я знайшов цю коронку, була лінія окоп, на межі лісу і поля. В цій околиці я знайшов патрони від ППШ 7 шт. (1944). А також Декілька патронів від якоїсь гвинтівки Першої світової. Один із тих патронів має кулю, яка ніби то запхана іншої стороною в гільзу. Також сам патрон знаходився на поверхні запханий в грунт під кутом 60-80 градусів. Під цим патроном знаходився ще один патрон на глибині 20-30 см. Питання: Що це може означати, чому куля запхана іншою стороною, чи я помиляюся? Дякую, з повагою!
Перевернута куля в гільзі - доволі поширена знахідка. Для чого - достеменно невідомо. Можливо, дістав солдат кулю, висипав порох для розпалити вогонь, кулю запхав носиком у гільзу, адже так зручніше її вставляти, і викинув. Як версія.
100% правильне рішення. Тут одна із самих адекватних спільнот з різноплановими всебічними фахівцями. Гвинтівка системи Мосіна була і в ПСВ, і в ДСВ. Патрон 7,62*54. Ліва сферична куля із ранніх кінця ХІХ - початку ХХ ст. ..... не звертай уваги, трапляється часто, комусь не було що робити. ...ти хочеш сказати що хтось розташувавши патрони чітко на такій глибині, один під (чи то НАД) іншим, іменно під таким кутом нахилу хотів тобі передати якусь зашифровану таємну інформацію??? )) Розслабся. Ти навіть не уявляєш що коїлося (коїться) в м'ясорубці війни. P.S. ...лінійка та папір в клітиночку це вже "Плюс" в твій юний "актив". Але, на майбутнє, для більш чіткої атрибуції гільзу тре фоткати ще й з донця.
...взагалі, як на мене - гільза з "мосінки" - крайня справа, три зліва - 8 Х 50 Манліхєр (причому - 2 зліва - мейд ін пєтрогрАд, третій зліва - австро-угорський/англійський)
Прочитав всі повідомлення. Дякую за ваші відповіді! Я врахував зауваження. Прикріпляю фото патронів із донцями (під кожним патроном його дно). Це має краще прояснити, чиї вони, хоч два патрони без маркування(?). А той, що був запханий іншою стороною, він виявився без пороху, пустий, Ви мали рацію В одній із ям я знайшов 7 патронів від ППШ (згадував вище). Прикріпляю фото. Також в тій самі ямі знайшов лопату, не знаю чия вона, якого типу? Інформації мало, все на фото. Додам, що товщина 2мм. З повагою!
Вітаю.Неодноразово знаходив набої з перевернутими кулями: і для маузера,і до манліхера,і до мосінки.Більше таких знахідок було по ПСВ.З порожніх порох висипали,щоб,змішавши з ватою чи мохом,розпалити вогник..,але були перевертиші і з порохом.Знавці пояснювали,що солдати використовували такий боєприпас для ближнього бою,щоб нанести противнику більше ураження... Патрончики 7,62х25 вірогідно випали від власника пістолету ТТ,бо для ППШ чи ППС їх використовувалось значно більше.Ємність магазину ТТ-8 шт.,але восьмий тугувато влазить,тому сім шт. може бути оптимальна кількість.ІМХО.
Цікава думка. Але щось не дуже віриться всилу законам фізики. Хочеться почути що на це скажуть знавці.
Доброго дня! Сьогодні знову був на копі. Були гільзи та патрони, лише у двох було читабельне маркування... Прикріпляю Я знайшов якусь пряжку(?), можливо Ви зустрічали? Розміри — 2,5 см на 2,5 см. Також біля великої ями було знайдено дві круглі желізки. Виглядають так, наче в шайбу вбили цвях і загнули його. Можливо знаєте? Діаметр — 4,5 см Були такі дві кулі круглі в цих околицях.
Подивись уважно на своє попереднє запитання. Там ТАКІ Ж самі патрони. На запитання відповіли. Навіщо щоразу запитувати по аналогічним знахідкам? То не пряжка 100%. Як на мене воно більш схоже на уламок гармоні/баяна. На тих заклепках залишки пластинок які видають звуки при проходженні повітря. ІМНО.