На днях знайшов по брусиловських подіях патрон з банальним клеймом 16П. Звернув на нього увагу через форму кулі,кінчик якої заокруглений. Не знайшов інформації по такій формі.Подумав,може якийсь солдат рукоблудством займався,хоча не подібно,бо обробка вершка явно заводська.Коли розібрав патрон порох теж виявився циліндричним,а не пластинчастим,як в багатьох інших ,знайдених з цим клеймом. Які думки будуть,камради?
Ви жартуєте?Кулі в мельхіоровій оболонці,їх час не заокругляє. Поряд на квадратному метрі знайдено десятки таких самих,в них кулі стандартні. Порох мосінський стандартний ВС і ВЛ(якщо не правий - поправлять),у вигляді листочків і пластинок,а тут циліндрики.
Порох совершенно стандартный, так же как и пуля. На позапрошлых выходных кулёк таких же при копали на месте. Ничего экстра.
Пуля и порох, скажем так - не совсем стандартные для обр. 1908 г., но вполне нормальные для патра периода ПМВ. Пуля имеет плохо вытянутую оболочку, поэтому и вершинка округлая. В штатном варианте должна быть острая вершинка с площадкой диаметром около 0,34 мм. Порох - не русский, а американский Дю Пон. В то время наши пороховые заводы еще производили пластинчатый порох ВЛ. Тема по порохам уже обсуждалась. Так что представленный образец является наглядной иллюстрацией особенностей валового производства периода мировой войны в условиях "патронного голода"