Петро Болбочан

Тема у розділі 'Україна 1917—1921', створена користувачем СємьоN, 29 чер 2010.

  1. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    28 июня годовщина смерти полковника УНР Петра Болбочана.На станции Балин, Дунаевського р-н, Хмельницькой области состоялась панахида

    здесь есть фото с данного мероприятия Поминальна панахида з вшанування пам’яті Петра Болбочана

    От Р.Зайлера: либо пишем грамотно, либо вообще не пишем...
     

    Images:

    1.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    Друг Хімік, Hirurg ss, Чур та 4 іншим подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Рідна платина, кілька мікротріщин на одному лучі (на міцність не впливають)
      2100 грн.
    2. все на фото чуть согнута
      3500 грн.
    3. кокарда РИА
      125 грн.
    4. Петличный Знак чиновника Российской Империи.
      150 грн.
    5. 5500 грн.
  3. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    1). Камянець-Подільськ літо 1919
    2). Рапорт П.Болбочана 26 червня 1919
    3). Запорожці під час зустрічі із Січовими стрільцями в Олександрівську. На передньому плані - сотник Луцький, полковник Петрів, архикнязь Вільгельм Габсбург, полковники Болбочан і Сельванський
    4). П.Болбочан
    5). П.Болбочан
    Петр Фёдорович Болбоча́н (5 октября 1883 — 28 июня 1919) —украинский военный деятель, полковник армии УНР.
    Родился в селе Геджев (Гиджево) Хотинского уезда Бессарабской губернии (ныне село Яровка Хотинского района Черновицкой области). Сын священника.

    Автобіографія взята з вікіпедії
    Окончил Кишинёвскую духовную семинарию. В 1909 году окончил Чугуевскую юнкерскую школу.
    Во время Первой мировой войны — офицер 38-го Тобольского полка.
    Вёл борьбу против большевиков во время их наступления в период Центральной Рады.
    Осенью 1917 года организовал из украинцев 5-го армейского корпуса полк Украинской республики, который вошёл в состав Второй Сердюцкой дивизии в Киеве.
    3 марта 1918 года — командир 2-го Запорожского конного полка в Запорожской дивизии.
    5 ноября 1918 года получил звание полковника армии Украинского государства.
    Во время антигетьманского восстания возглавлял Запорожскую дивизию, командовал Левобережной группой армии УНР.

    После отступления из Левобережья устранён от управления корпусом. В июне 1919 года попытался самостоятельно обойти командование этим корпусом. За это решением военно-полевого суда расстрелян на станции Балин (теперь на территории Дунаевского района Хмельницкой области).

    Попытка свержения Директории УНР.
    В конце 1918 года — в начале 1919 года состояние УНР стало критическим. «Надо что-то делать! Иначе — конец Украине! Страна наша погибнет» — заявил на совете руководства УДХП Николай Михновский.

    Хлеборобы-демократы разработали отчаянный план отстранения Директории от власти. Он состоял в том, чтобы с помощью двух наиболее боеспособных объединений украинской армии — Запорожского корпуса полковника Петра Болбочана и Корпуса Украинских сечевых стрельцов полковника Евгения Коновальца — установить на Украине военную диктатуру. Решение УДХП было однозначным — «Необходимо ехать к Болбочану. Единственная надежда на него».

    Кроме этого, Михновский хотел предложить полковнику пополнить его военные части «добровольцами-хлеборобами», которых в то время насчитывалось примерно 3 тысячи. В дальнейшем УДХП после переговоров с «Союзом хлеборобов-собственников» высказали готовность собрать ещё примерно 40 тысяч человек. В основном это были представители украинских средних и мелких землевладельцев, которые понимали, что власть большевиков несёт им полное уничтожение.

    Полный решимости и надежд, Николай Михновский даже не догадывался, что миссия к полковнику станет его последней политической акцией. Запорожский корпус он настиг аж в Кременчуге. На следующий день по приказу Петлюры Петра Болбочана арестовали.

    Ще деякі статі про П.Болбочана
    КРИМСЬКИЙ ПОХІД ПЕТРА БОЛБОЧАНА
    НЕДОВГЕ ЩАСТЯ ПОЛКОВНИКА БОЛБОЧАНА
    Дума про козака Болбочана
     

    Images:

    16-7-1.jpg
    16-7-2.jpg
    300px-Bolbochan26Habsburg.jpg
    06051002e.jpg
    250px-Bolbochan.jpg
    Чур, Осавул Підкова, Herbert Cochner та 2 іншим подобається це.
  4. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    На мою обєктивну думку є два варіанти за що ростріляли П.Болбочана
    Перший: Те що він хотів поставити на керівництво України Вільгельма Габсбурга
    Другий: Те що він хотів "можливо" перейти на сторону більшовиків.
     
    Айсман1 подобається це.
  5. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    "...Наприклад, В.Сідак, Т.Осташко та Т.Вронська у своїй монографії “Полковник Петро Болбочан: трагедія українського державника” зазначаючи, що у серпні 1918 р. 2-й Запорізкий полк під командуванням П.Болбочана з двома гарматними батареями було перекинуто на протибільшовицький фронт на Чернігівщину в район Новозибків – Новгород-Сіверський, “запорожці протягом 3-х місяців вели виснажливі бої з червоноармійськими загонами”. Мусимо з цього приводу зробити певні уточнення. Безпосередньо болбочанівці протистояли червоноармійцям у вересні–жовтні 1918 р. (тобто – 2 місяці), про що, зокрема, зазначалося телеграмі до Полтави Українського телеграфного агентства від 9 листопада 1918 р. з повідомленням тексту наказу військового міністра. З неї ми маємо можливість уточнити й місце бойового розташування 2-го пішого Запорізького корпусу П.Болбочана, а саме – бойові позиції в районі м. Стародуба. Гетьман П.Скоропадський у своїх спогадах зазначав, що “цей полк бився дуже недурно під командою Балбачана”.

    Визнання заслуг П.Болбочана та його бойового підрозділу у захисті кордонів Української Держави було офіційно виражено керівництвом країни в листопаді 1918 р. через представлення до нагород всіх козаків та старшин 2-го пішого Запорізького полку, що відзначилися в боях з більшовиками, а їхнього командира – через переведення в полковники. В коментарях до видання “Спогадів” П.Скоропадського (автори: К.Гломозда, Р.Пиріг, О.Рубльов; за участі К.Бондаренка, Ф.Проданюка та Г.Сварник) вказується, що П.Болбочан “5 листопада 1918 р. дістав ранг полковника армії Української Держави”. Конкретним приводом до відзначення стали бої, як зазначалося у наказі військового міністра Української Держави від 9 листопада 1918 р., що велися 2-м пішим Запорізьким полком 8–10 жовтня 1918 р. поблизу села Каменського, “коли козаки, обійдені зо всіх сторін переважаючими силами супротивника, пробились [в] напрямку на Колпинці, завдавши великих втрат ворогові та, отримавши підкріплення, перейшли у наступ і розбили супротивника”.

    Саме за цю переможну операцію і “за його блискуче служіння Україні Його Світлість Пан Гетьман оголошує свою щиру вдячність старшинам і славним запорозьким козакам і наказав негайно представити до нагород всіх, що відзначилися і командирів 2-го Запорозького полку[.] Військового старшину БАЛАБАЧАНА підвищити в полковники”. Таким чином, віднайдена нами в Центральному державному архіві вищих органів влади і управління України (ЦДАВО України) зазначена телеграма проливає додаткове світло на обставини, за яких командира 2-го пішого Запорізького полку П.Болбачана [1] було переведено у звання полковника, а його підлеглих до бойових нагород. Гадаємо, її введення до наукового обігу стане в пригоді не лише біографам П.Болбочана, а й дослідникам військової історії України (подається мовою документа із збереженням правопису):

    Телеграфъ Телеграмма
    Въ Полтаву 22 – 10
    Копії
    відправлені [підпис]

    ПОЛТАВА КІЕВА 351/А. 123 9/11 22 25 = ЦИРКУЛЯР УТА 9/11 115
    = КІЕВЪ 9/11. приказе военнаго министра по военному ведомству отмечается боевая доблесть 2 пешаго запорожскаго полка каковси два месяца днемъ и ночью занимает боевыя позиціи в районе
    стародуба защищая границы Украины отъ воровских и мятежных многочисленныхъ бандъ вооруженных пушками пулеметами последній боевой пдвигъ запорожкаго полка – бои 8—10 октября к села Каменской когда козаки обойденные со всех сторонъ превосходными силами непріятеля пробились направленіи на колпинцы нанеся большія потери врагу и получивъ подкрепленія перешли в наступленіе и разбили непріятеля за его блестящее служеніе Украине его светлость пан гетманъ объявляет свою искреннюю благодарность старшинам и славным запорожсским козакам и приказал немедленно представит къ наградамъ всехъ отличившихся і командирам 2-го запорожскаго полка войсковаго старшину БАЛАБАЧАНА произвести въ полковники –


    Примітка: 1. Під час протигетьманського виступу Січових Стрільців на чолі з Директорією, П.Болбочан очолив Запорізьку дивізію, яка розгорнулася в корпус, відійшов до Харкова, а потім зайняв Полтаву. Командував Лівобережною групою армій УНР, але через його несприйняття поглядів С.Петлюри на партійний принцип будівництва армії і держави, 22 січня 1919 р. був усунений з посади командуючого. В лютому–червні 1919 р. перебував у Галичині. На початку червня, перебуваючи в Запорозькому корпусі, погодився на пропозицію старшин і зі згоди державного інспектора М.Гавришка самовільно (без наказу вищого командування) очолив корпус. За це був заарештований і 12 червня 1919 р. за звинуваченням у спробі військового заколоту засуджений до смертної кари..."
    Гай-Нижник П. За що Петро Болбочан був представлений до звання полковника армії Української Держави // Київська старовина. – 2007. – №6. – С.155–157.
     
    1 людині також подобається це.
  6. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    Re: За що розстріляли П.Болбочан

    Замітка з газети "День" ВОРОГ ЧИ ЗАХИСНИК ДИРЕКТОРІЇ?
    "Воєнна історія" #4-6 (28-30) за 2006 рік, автор: Володимир СІДАК, директор Інститут захисту інформації Національної академії Служби безпеки України, членкореспондент Академії педагогічних наук, доктор історичних наук, генераллейтенант запасу (а також є автором книги - Полковник Петро Болбочан: трагедія українського державника: Наукове видання. - К.: Темпора, 2009. - 426 с: іл. Сідак В., Осташко Т., Вронська Т.) - ПОЛКОВНИК ПЕТРО БОЛБОЧАН НА ТЛІ СВОЄЇ ДОБИ
     
    Чур та Осавул Підкова подобається це.
  7. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    bolochan11.jpg
     
    Чур та Осавул Підкова подобається це.
  8. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.575
    Адреса:
    Харків
    Ну дайош Семьон:D

    1.Поперше не вiн один хотiв.А був одним з тих хто це носив на думцi.Проте реальних крокiв в цьому так i не було зроблено.
    А по друге коронацiя на престол Габсбурга -Вишиваного виношувалась навеснi влiтку 18 року в противагу Скоропадського.Тому бiльше було причин для страти Болбочана якраз у Скоропадського тодi,але й вiн цього не робив.Крiм того Запорiзької дивiзiї вiн не розформував навiть,хоча знав що там проти нього живляться антигетьманськi настрої.
    А в 1919 роцi вже нiяких спроб посадити Габсбурга не було.Вiн вже сам тодi цю затiю для себе закинув з огляду на тi бурхливi подiї того року.Та й сам Болбочан немав нIяких зносин з н Габсбургом на той час.Тому це взагалi не причина далеко.

    2.Це взагалi найкумеднiше що я коли чув щодо Болбочана.Хоча ти тут поставив слово "можливо" у лапки.
    Що що а це йому навiть нiхто не мiГ закинуть.Хоча на нього яких тiльки собак не чiпляли для виправдання розстрiлу.
    Вiн був безкомпромiсним ворогом большевизму.Перший розпочав боротьбу з ними на Лiвобережжi коли Директорiя гралася в синтементи щодо них та чекали на мирне урегулювання,поки не втратила УНР все Лiвобережжя.Болбочан навiть ввiйти в зносини с Отаманом Красновим щодо спiльної боротьби,виходячи з критичного стану.Що йому до речi пiзнiше й закидали.


    А взагалi щодо офiцiйної версiї.То його звинуватили в тому що вiн самочинно намагався перейняти керування Запорiзькою Группою Армiї УНР.Та спроба захопити владу за пiдтримки деяких соцiалiстiв самостiйникiв,тобто держ.переворот.


    Насправдi ж вiн був абсолютним авторитетом в ДА УНР особливо серед старих формацiй таких як запорожцi.Та мав особисту неприязнь серед Петлюри та iнших осiб cеред керiвництва УНР.Бо вони вбачали в ньому загрозу спроби взяти кермо Вiйськом.КрIм того нещодавний виступ ОскiЛка проти уряду.теж додавав побоювання Петлюрi щодо подiбного з участю Болбочана.



    П.С.
    Взагалi вважаю тему варто перенести в роздiл:"Украина 1917—1921"
     
    4 користувачам це сподобалось.
  9. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Поддерживаю. там и обсудим...
     
  10. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    Я навів банальні та прості здогадки;)! Щодо керівництва УНР то там були різні особи.А взагалі сумнівно що він претендував на якісь там керівні посади.Виникає питання?
    1-Болбачан розумна особистість, військовий то чому він незалишився керманичом на лівобережжі там йому роботи вистачало?
    2-Вони військові і в той час особисті неприязні вирішували по іншому, але ціль в них була держава УКРАЇНА (тож вони що немогли спочатку зробити державу а там вже стріляти один одного)
    3-То чому такі військові незупинили більшовиків які йшли на Київ.Напрошуються сумнівні висновки про всіх військових діячів і зразу байка "лебідь, рак і щука"!
     
  11. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    1. Работы там ему хватило бы с головой, но как Вы сами отмечаете он человек военный и выполнял приказы. а кем бы он был на Левобережье, если бы вошел в конфронтацию с Петлюрой? Стал бы очередным атаманом, которому пришлось бы лавировать между белыми, красными, местными батьками и махновцами. Учитывая его нелюбовь к большевикам и сильную "любовь" Махно к офицерам то, скорее всего занесло бы его в белый лагерь...
    2. Большевики так и сделали - сначала взяли власть, а потом с удовольствием стали жрать друг друга...
    3. Вопрос об остановке большевиков под Киевом скорее из области фантастики. даже если бы в лагере УНР было все в порядке и не было различных дрязг, то элементарно для этого не хватило бы сил. кроме того, не стоит забывать о том что на юге во всю шло наступление белых и о том что в войсках начиналась эпидемия тифа...

    По моему мнению П. Болбочан представляет собой типичный пример того как политиканы вытирают ноги о военных. Он в начале 1918 г. рискуя жизнью прикрывает отход этой сволочи из Киева и эта же сволочь в дальнейшем отдает приказ о его расстреле. Даже на грани катастрофы они не могли ему простить его высказывания в их адрес о их некомпетентности, нездоровом карьеризме и их непоследовательной политике...
     
    Hetzer 88, Hirurg ss, Bureviy та 5 іншим подобається це.
  12. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    А можно об этом по подробнее... или что это за источник?
     
  13. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.575
    Адреса:
    Харків
    Не те що претендував а знову намагався перейняти керування Запорiзькою Группою Армiї УНР,з посади якої його зняли до речi так i не довiвши причини та офiцiйного звинувачення.А це ж було його дiтище-запоржцi.А вiн бачив до якого стану довели Запорiзьку групу Волох та Ко своїм "отамануванням" там.Та попри те запорожцi залишалися найбiльш бойовою та карною частиною.

    1.Хм...Керманичем чого залишився б вiн там? В якостi Отамани партизанки протибольшевицької? Чи перекинуться до бiлих?
    Нi те нi те не було його.
    Якої роботи?
    Вiн свою "роботу" i так виконував чесно та покладений на його обов`язок.
    Почав перший боротьбу з большевицькими частинами що почали одразу проникати в Україну,по антигетьманському повстаннi.Попри те,що Директорiя УНР гралася з большевиками в синтементи.Та вважала що це якесь не порозумiння.А такий "дiяч" як Винниченко ,прямо казав що це все вигадки Болбочана буцiмто то большевицькi частини йдуть з боями в Україну.
    Болбочан волав про допомогу,щоб уряд УНР надсилав частиниТа закидав фактично з Київа цими звiдомленнями.А реакцiї нуль
    I лише вже як фактично було втрачено Лiвобережжя,уряд УНР оголосив вiйну РадНаркому.
    От тодi й почали чiпляти всi невдачi на Болбочана.


    2.Це що так думки вголос?Чи риторика.
    Ну так не могли.Комусь стояв кiсткою Болбочан.Для нього Україна й була впершу чергу.Але хтось бачив лише жагу до влади,а в ньому бачили конкурента.

    3.Якi такi?
    Такi як Болбочан? Так я вже казав вiy це невпинно робив з ГРУДНЯ мicяця.В той час як у столицi розвалювали все що залишилось по Гетьману.

    Та це ще питання до Директорiї,як так що з понад 100 тисячного вiйська на момент повалення Гетьманату,за лiченi днi Армiя танула та агонiзувала.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  14. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.575
    Адреса:
    Харків
    Ось приведу зараз ту частину з рапорта П Болбочана Мiнiстру вiйськових справ УНР О.Шаповалу 5 березня 1919р,що стосується цього питання.


    "Бувший
    Головнокомандуючий
    Вiйськами Лiвобережної
    України
    5 березня 1919 р.
    м.Станiславiв


    Вiйськовому Мiнiстру


    Рапорт


    ..............................................................................................................................................................................................................................Чув я приватно,що обвинувачують мене в тiм,що стояв за згоду з Антантою.Так стояв я за цю згоду,бо я зразу бачив,що нiчого самi ми не зробимо,позаяк розпад української армiї був дуже сильний i цьому весь час допомагало головне командування,котре домагалося розложити i мої кровнi частини.Казали,що явiв переговори з Добровольцями-неправда.Добровольцi i большевики приговорили мене до смерти,а в Харковi старшини-добровольцi робили на мене замах.Головний Отаман Петлюра менi особисто i по телеграфу передав наказ вiйти в переговори з Дончаками i вiйськом Антанти,що висадилося в Севастополi.Я й сам настоював завести переговори з Дончаками i Антантою,але я рахував,що Центральний Уряд сам зробить це,а коли одержав наказ вести переговори,то був дуже здивований,бо абсолютно нiяких директив з приводу переговорiв я не получав,а в друге-Головне Командування знало,що в той час у мене не було таких людей,котрi могли би виконати таку вiдповiдальну мiсiю i я довго з губернiяльним комiсаром Харкiвщини п.Тимошенком обговорював,кого би нам послати до Новочеркаську i Севастоволю.Нарештi я рiшив послати до Дончакiв Певного,але вiн,з початку згодившись,на другий день вiдмовився.А перед цим я уже пiслав був телеграму отамановi Краснову,в котрiй вимагав,аби вiйсько Дончакiв залишило Донецький район.У вiдповiдь получив телеграму вiд полковника N начальника Донського загону,котрий просить припинити бойовi дiї,на далi необхiдно було зговоритися,а пiслати не було кого.Тодi я послав телеграму Волоховi,котрий з Гайдамацьким полком був в районi Бахмут-Яма-Лiман-Нирково з наказом почати переговори з командуванням передового Донського вiддiлу,бо необхiдний був вугiль,а далi рiшив послати старшин Генерального Штабу,але Волох на одрiз вiдмовився виконати мiй наказ.Скоро пiсля цього Харкiв був залишений.Командуванню вiйськ Антанти я послав телеграму,копiю которої вiдправив Головному Командуванню;другу копiю передав Нiдерляндському консуловi,котрий сам повiз її до Антанти.Я весь час аiдкреслював,коли був у Київi (16-19 грудня 1918 р.),що у мене в той час не було таких людей,котрим можна було-би доручити таку справу,як переговори,а доручати хлопчикам,я не мiг.............................................................................................................................................................................................................

    (Архiв С.Цапа (СГД).-Спр 3.-Б/н. Машинописна копiя)
     
    2 користувачам це сподобалось.
  15. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Еще предлагаю переименовать тему...ну типа "Жизнь и смерть Петра Болбочана", а то вопрос с расстрелом быстро себя исчерпает...личность довольно интересная и хотелось бы обсудить не только его смерть, а создавать новую тему по этому человеку, я думаю, будет лишним...
     
  16. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Интересная статья, в которой есть одна из версий расстрела П. Болбочана:
    Полковник Петр Болбочан: тайны жизни и борьбы украинского военачальника
    http://www.inosmi.ru/panorama/20080425/240997.html
     
    Alex196, Осавул Підкова та Козак Голота подобається це.
  17. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.575
    Адреса:
    Харків
    Згоден.Можна просто назвати "Петро Болбочан"
    А особистiсть дiйсно цiкава,та не тiльки.А легендарна.Вiн стояв у витокiв найкращих частин ДА УНР запорожцiв.
    До речi чорношличники,неодноразово намагались його вiдбить збройно та звiльнить як в Кременчузi в час його першого арешту так i на Подiллi в останнiй раз.Та лише його особисте запевнення.цьому заважило.Хоча Дяченко був налаштований рiшуче.
     
  18. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    Ким би був на лівобережжі-Україну захищав навіщо метатась йому, а простіше на західній та центральній Україні?!Йому вдалась війна в Криму..
    Якщо чесне небачу конкуренції Петлюри та Балбачана і факти такі сумнівні...
    Щодо перейменування теми то згідни:smile_12:
    з AlexanderN79 згідний те що політикани і пашталаки витираютьт ноги в тих хто хоч щось пробує зробити чи змінити.
     
  19. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.575
    Адреса:
    Харків
    Це така насмiшка в тебе? Я щось не розумiю.
    Яким би вiн чином був на Лiвобережжi,та головне в якостi кого?ВiН вiВ бої до останнього,скiльки мiг,закидував уряд УНР неодноразово про допомогу частинами,але уряд не дiяв.
    За Крим взагалi не зрозумiв що мав на увазi?Що значить вдалася?Операцiя в Криму пройшла вдала та мала б добрi подальшi наслiдки,якби не конфронтацiя з нiмцями.Та наказ Жуковського.


    Коло Петлюри крутились та мали вплив рiзнi покидьки типу Волоха,котрi роз`їдали Армiю з середини.
    Болбочан же її творив.
     
    Hirurg ss та СємьоN подобається це.
  20. СємьоN

    СємьоN Leutnant

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    352
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    656
    Повідомлення:
    1.221
    Адреса:
    Україна, Станіславська область
    :smile_12:Ким би він був? - полковником був би!Тоді логічне запитання чого він нелишився творити армію на лівобережж?.
     
  21. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    На Левобережье такая ж... в то время была, что об армии речи быть не могло. разве что партизанский отряд...
    Для создания армии нужна поддержка государства, материально-техническая база, оружие, людские ресурсы, бабло в конце концов...
    Теперь по порядку:
    - подержка государства - если б он не выполнял приказы сверху, то автоматически становился вне закона, т.е поддержка государства (т.е. Директории) отпадает.
    - по снабжению и оружию - без поддержки государства приходится расчитывать только на себя...
    - людские ресурсы - население вообще неохотно воевать идет, тем более желающих заполучить людской ресурс в то время было много...вспомним. что в то время на Левобережьи были и красные, и белые, и Махно, и партизаны самостийники, и всякие батьки непонятной политической раскраски...
    - а бабло где брать? если путем реквизиций то вопрос с людским ресурсом отпадает сам собой...
    Вот так, друже...
     
    Hirurg ss подобається це.
  22. Ніколаускасс

    Ніколаускасс Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    1.543
    Адреса:
    Кривий Ріг
    згоден, а ще Директорія "жувала соплі" в питанні Антанти та взагалі в питанні протидії всім загарбникам.
    так що ІМХО грнохнули його як найбільш популярного польового командира який вигідно відрізнявся від невдах-політиканів і був здатен на реальні кроки.
    і ще штрих, на той момент (нехай мене поправлять якщо помиляюсь) смертна кара в УНР була відмінена але його розстріляли.
     
  23. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Хочу добавить, что этот "деятель" с пеной у рта доказывал, что армия это пережиток самодержавия и Украине не нужна и хотел создать вместо нее народную милицию...но он уже вряд ли что то решал, когда Болбочана расстреляли. Его вывели из состава правительства в феврале 1919 г...
    Как правило политики из военночальников действуют грубовато и редко пользуются популярностью у народа...у него было мало опыта в этих игрищах, вспомним травлю, которую устроили на него в прессе...я думаю основной причиной была его популярность в войсках...Петлюру это пугало, что и привело к конечному результату.
     
  24. Ніколаускасс

    Ніколаускасс Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    1.543
    Адреса:
    Кривий Ріг
    пресса, я б не переоценивал ее значение на тот период. чем дальше от редакции тем оно меньше.
    а вот полководец имеющий реальную популярность и любовь в войсках - вполне реальная сила.
    кстати арестом Болбочана они многих отсебя оттолкнули вот например
     
  25. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.971
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    СМИ это просто пример...Ну а про популярность в войсках я уже говорил...
    ну а Григорьев, не ушел бы тогда, ушел бы позже...Вся беда армии Директори была в ее полупартизанском составе, где каждый мнит себя невъе...м командиром...если у Болбочана войска были армией, то у Григорьва это большой партизанский отряд...а сколько таких было в УНР...
     
  26. Ніколаускасс

    Ніколаускасс Leutnant

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    11
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    15
    Повідомлення:
    1.543
    Адреса:
    Кривий Ріг
    ну одно дело уходить когда тобой командуют всякие штатские мечтатели живущие в утопиях а другое когда командир при памяти.
    а что до проблем армии - регулярную украинскую армию, из которой в своем большинстве и появились повстанческие "батьки", еще в 17 похерели леваки - сторонники социальной утопии.
     
    2 користувачам це сподобалось.