Офіцери дивізії СС "Галичина" / Führerkorps 14. Waffen-Grenadier-Division der SS (ukrainische Nr. 1)

Тема у розділі 'Добровольці у Військах СС', створена користувачем Norman2, 5 лют 2007.

  1. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Знак по моему все же Общий штурмовой. Жаль, что все же нет ни одного боевого фото Бриштота, тока довоенное :(.
     
  2. Цікаві лоти

    1. Диаметр 25 мм, фото на листе в клетку для масштаба Описание: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0...
      250 грн.
    2. Диаметр 23 мм, пластмасса, металлизированное покрытие, металлическое ушко Фото на листе в клетку для...
      100 грн.
    3. Німецькі гудзики на кепі/пілотку (маленькі). Нулячі!
      600 грн.
    4. 6 пуговиц малых, диаметр 14мм
      187 грн.
    5. Состояние на фото.доставка Укрпочтой+25грн.
      75 грн.
  3. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    У Форстройтера орденов тоже хватало
     

    Images:

    zoom_235305.jpg
  4. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    судячи з книжки М. Логуша, яка є у мене він жодних архівних документів не використовував - лише опубліковані матеріали, тобто кожне його слово можна перевірити; в зв'язку з цим я і запитував на що він посилається, коли пише, що батальйон в Тарбі перейшов на сторону фр. партизан...

    Є. Побігущий про Ф. Баєрсдорфа особистих вражень не подає, тому таке посилання не підходить...

    А. Боляновський дає посилання, тобто підтверджує свої дані...
    цікавить не те, з якої монографії взята ця інфа вами особисто, а на що посилається той же М. Логуш чи М. Мельник, коли подають, приміром, реєстр штабу дивізії; мені здається, що взяли вони все це з тих же мемуарів Д. Феркуняка (їх для М. Мельника, який не володіє укр. мовою спеціально переклали на англійську)...

    де це ви таке відкопали? його насправді звали Микола Угрин-Безгрішний, доволі відома в Сх. Галичині особа була, про нього і в неті інфи вистачає... уважнішим треба бути...

    знову ж таки помилка в написанні прізвища; насправді - Стадник; до того ж він був звільнений з дивізії на поч. 1944 р.

    і накінець - чим викладений вами реєстр відрізняється від тих, котрі викладав я раніше?
     
  5. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Это было бы великолепно!!!!!!

    Да но у Форстрейтера планка за рукопашные бои, а у офицера из фильма - второй ряд планок.
     
  6. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Как мне известно Логуш в основном работал в архиве братства в США.

    Из книги Мозаика моих споминив
    "Тоді з кінцем січня 1944 року виїхав знову на одномісячний вишкіл дивізійних командирів. Його заступав спочатку майор Кляйнов, а в 1944 році полк. Баєрсдорф. Цей останній був дуже здібною людиною, тактовною, поводився гідно й поважно. "


    А вы видели на кого Боляновский ссылается? Он на Феркуняка и на Архив Братства. В архиве братства тот же Феркуняк.
    Мельник не ссылается на Феркуняка, он проверил по НАРА личные дела офицеров и установил точный реестр штаба. Логуш не приводит точного реестра (наименование поста - фамилия), а приводит организационную структуру штаба, но по тексту проскальзывают фамилии и посты.
    Как любопытно ранее я пишу про то что Мельник не владеет украинским, как вы тут же об этоим упоминаете в привязке к Феркуняку. А их реестры (Мельника и Феркуняка) различаются.



    Прошу прошения не обратил внимания, что на этого человека стоит два варианта написания. Вы правы, проверил по Вериге.

    Да что вы. Откуда информация? Этот офицер пережил Броды вообще то. И он Стаднюк.

    А с каким приведенным Вами реестром мне сравнивать:
    С Феркуняком по штабу
    С Боляновским 1 реестром (книга по всем украинским формированиям)
    С Боляновским 2 реестром (книга по галичине)
    Уточните. Он отличается от всех трех. И кстати должность Феркуняка точно укажите, если Вам конечно она известна.

    И еще раз обратите внимание на мой пост

    http://reibert.info/forum/showpost.php?p=758763&postcount=692


    Кстати насчет Нирмана - Нюссбаха, я все таки поставил Нирмана, хотя имею данные что занимал этот пост Нюссбах. В данном случае доверился Мельнику.



    И постоянно Вы твердите Боляновский - Феркуняк. То есть Вы мне отвечаете одним и тем же источником. А я Вам сколько привел? Я еще Ландвера не трогал. И Веригу.
    И еще Боляновский ставит источником Феркуняка, и при этом его реестр не совпадает с реестром Феркуняка.
    Предлагаю Вам внимательно посмотреть, что я написал и сравнить еще раз реестры, которые Вы привели.

    Дам Вам подсказку.
    Посмотрите командира 1 дивизиона артполка и если он есть у Боляновского, то приложите скан. А если нет, то я знаю, откуда он взял состав артполка.

    И второе - проверьте Шольца - который якобы командровал 2 батальоном 31 полка и проверьте Подлеща. Кто, где и когда.
    29 и 30 полк щедро описан в мемуарах, но не 31-й.

    И третье - из скольки рот состоял пехотный полк 14 пд СС. А в мемуарах дивизийников это проскальзовало.
     
  7. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Если не ошибаюсь, то Феркуняк был командиром дивизионной роты жандармерии.
     
  8. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    ні, не був; в своїх мемуарах пише, що ніби-то отримав отримав призначення, але Ф. Фрайтаг його не хотів ставити.
     
  9. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Долинскому потребовалось сделать Феркуняка командиром роты полевой жандаремерии для обосновании своего отказа в налаживании контактов с УПА.
    Командир роты полевой жандармерии - СС - гауптштурмфюрер Виенс. Тот которого считали гестаповцем и кто чуть не засадил ваффен-оберштурмфюрера Качмара.
     
  10. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Кстати смотрю Феркуняка - стр 18 (Спомини и життя в дивизии)
    Отдел 1 с - поручник (СС - оберштурмфюрер) Нусбах Гюнтер до 1.8.44, а описля сотник (СС - гауптштурмфюрер) Нирманн Фриц, поручник (СС - оберштурмфюрер) Шенкер, сотник (ваффен - гауптштурмфюрер) Феркуняк Дмитро

    Боляновский брал из Феркуняка??????
     
  11. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Виенс "клевый" (С). Ветеран СС (билет № 22984). До 1930 года жил в Украине. Он служил в айнзатцкомандо 12 и РСХА, был кавалером Крымского щита, а в дивизии числился в разведотделе.
     
  12. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Роман, отдел 1c - разведка/контразведка. Виенс там не значится.
    Откуда данные о разведотделе?
    И как он эмигрировал из СССР? Или жил в Польше?
     
  13. axis88

    axis88 Борец со злом

    Повідомлення:
    10.846
    Адреса:
    Государство лжи
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    наверно не кавалер Крымского щита, а награжден Крымским щитом :rolleyes:

    Завтра займусь этой темой, а то последние 60 постов относятся к истории дивизии, а не к ее 65 летию
     
  14. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    скоріш всього, що Р. Долинський помилявся; зрештою сам Д. Феркуняк пише, що командиром роти польової жандармерії він не був...

    все ж таки Стадник, а не "Стаднюк"; принаймні, таке написання його прізвища фігурує в спогадах Д. Феркуняка і в укр. перекладі книжки М. Логуша; ось що згадує про нього Д. Феркуняк: "поручник Стадник як суддя прийшов до Дивізії з надією стати дивізійним суддею. У німців на це вже були власні пляни... командир дивізії назначив Стадника до дивізійного суду не як суддю, а як старшого писаря, який не мав найменшого вплину в рішеннях судових справ. Д-р Стадник терпів цю функцію до половини лютого 1944 року, коли його звільнено з Дивізії"...

    і я про те ж...
    щодо Ф. Баєрсдорфа, то, приміром, О. Горбач називає його "українофобним німцем", який був "натурою і стажем поліцист"; не кращої думки про нього і той же Д. Феркуняк...

    саме тому викладений вами реєстр штабу дивізії відповідає тому, який вмістив у своїй книзі М. Логуш, який посилається на спогади Д. Феркуняка і відповідно ваш реєстр відповідає даним Д. Феркуняка один в один, окрім кількох зауважень, які викликані скоріш всього неправильним перекладом прізвищ:
    - керівником відділу IVб був М. Шпехт, а не "др Шпеч";
    - керівником відділу IVс був О. Копп, а не "др Коген";
    щодо іншого, то викладені вами командири полків, а також саперного, розвідувального, запасного батальйонів, батальйону зв'язку, відділу постачання, зенітного дивізіону також цілком збігаються з даними Д. Феркуняка (в нього відсутній лише командир протитанкового дивізіону)...

    є в мене така; це довідкове видання, яке висвітлює головним чином долю дивізійників після ДСВ; про командний реєстр там навряд чи можна віднайти вірогідну інфу; до того ж і помилки є...

    перед цим і Ф. Фрайтаг відмовив у співпраці з УПА; Р. Долинський міг і насправді вважати це провокацією...
    Д. Феркуняк називає командиром роти польової жандармерії Драпатца...

    я на це також звертав увагу; ви писали, що М. Мельник також подає Ф. Нірманна...

    питання не до мене, але про Вінса при розвідці пише той же Д. Феркуняк...
    знав і польську, і російську мови... дісно звідки саме він був (якщо є така інфа)?

    конкретно своєї посади він не називає, а лише свої функції - внутрішня і зовнішня розвідки, цензура листів, питання дезертирства...
     
  15. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    В его досье указано, что родился Виенс в городе Muntau, Russia. Честно говоря, где это находится и в какой части Украины жил не знаю. Данные о разведотделе Дивизии также из его личного дела, отдельные детали которого приводит в своей книге Ф. Маклин.

    Функции отдела Ic, скорее всего он там и служил, на младшей офицерской должности.
     
  16. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Нашел - гаупштурмфюрер СС Виенс - офицер Ica (на зиму 44/45)
    И вот раскладка по разведотделу германской дивизии
    http://www.vrazvedka.ru/main/learning/razvedka/surin.shtml
    скорее всего это пост замначальника отдела.
    Но под Бродами он там не числился.

    СС - обештурфюрер Вильгельм Драпатц значится командиром роты на ноябрь 1944 года. По моим сведениям назначен после Брод
     
  17. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    По ростеру Муньоса, на 1 марта 1945 начальник отдела Ic - Фриц Нирманн.
     
  18. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Роман,

    я с Вами согласен

    но речь не о офицере Iс, а об офицере Ica - я в свое время, все облазил пытаясь понять что за пост:)
     
  19. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Любопытно что выдал гугл по местечку Muntau. Поселение в Запорожской области, менониты из Пруссии.
    http://www.gameo.org/encyclopedia/contents/M854.html
     
    1 людині також подобається це.
  20. Ponomarenko

    Ponomarenko Oberst

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    12
    Повідомлення:
    12.604
    Адреса:
    ///
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Может опечатка? Никогда не встречал ничего подобного!
     
  21. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Вінс після Бродів в дивізію вже й не повернувся; його вважали радянським агентом; якщо він намагався арештувати М. Качмара (члена ОУН (б), учасника ДУН), то точно був в дивізії до битви під Бродами, бо там М. Качмар потрапив в радянський полон...
     
  22. DerSS

    DerSS Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    2.239
    Адреса:
    Москва
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Виенс до Брод был командиром роты полевой жандармерии, про его преследования Качмара я читал.
    Надо отметить, что Качмара "спас" Палиев, следовательно, не так уж "забиты" были украинские офицеры дивизии и власть они имели.
    Виенс после Брод в отделе 1с.
    Насчет кто его и каким агентом считал - лирика мемуаристов.
     
  23. kirov

    kirov Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.622
    Адреса:
    зона перманентного конфлікту
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    про те, що він пропав під Бродами і його вважали рад. агентом пише М. Логуш, хоча й не дає жодного посилання...
    а хтось писав про "забитісь" укр. офіцерів???
     
  24. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Na rahunok vzhyvannia nimtsiamy terminu "Ukrains'ki" polky:

    [​IMG]
     
    1 людині також подобається це.
  25. Norman2

    Norman2 General-major

    Повідомлення:
    7.912
    Адреса:
    СотоНатовск
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Dyvizija v tabori polonenyh, Rimini. Speredi vydno komanduvannia taboru - general Krat, Jas'kevych i graf fon Nikitin. Speredi bigaje liubyma sobachka Krata. Soldaty vdiagneni v tropichni uniofrmy DAK.

    [​IMG]
     
    2 користувачам це сподобалось.
  26. Meldekopf

    Meldekopf Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.703
    Адреса:
    Россия
    Re: До 65-ої річниці початку створення дивізії...

    Интересное фото. А кто такой граф фон Никитин?