"Мертва голова" у символіці армій під час Громадянської війни

Тема у розділі 'Громадянська війна у Росії', створена користувачем Norman2, 4 жов 2011.

  1. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    посты 58-63 http://reibert.info/forum/showthread.php?t=147740&page=3
     
  2. Цікаві лоти

    1. Затвор від моделі Тоз17, складського збереження. Все в нормі. Легка механічна чистка.
      2610 грн.
    2. Оригінал! Латунні закінчення на накладку царської мосінки.
      150 грн.
    3. Прицільна планка та подавач на манліхер м 95. На планці є цифри.
      200 грн.
    4. Комплектація і стан по фото. Клейма присутні. Калібр ствола 19мм. Ложе горіх комель. Усм працює відм...
      30000 грн.
    5. Кремнієвий замок, пружини просівші. Комплектація і стан по фото
      5000 грн.
  3. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    На могильному памятнику Дяченка, у нього на шапці кокарда з черепом.

    Я думаю, Валенти́н Сім'я́нцев, що служив у полку і особисто знав Дяченка, відобразив саме ту кокарду, яку ми шукаєм!
     

    Images:

    450px-Mohyla-Petro-Dyachenko.jpg
  4. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    возможно, но нужно помнить, что у людей искусства свой подход...
     
  5. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    в журналі "Вісті Комбатанта" за 1967 р (по-моєму №3) є список документів, які лишились після смерті П. Дяченка. там фігурує папка з фотокартками. Питання, куди вона поділась. Думаю там було багато цікавих речей
     
  6. Козак Голота

    Козак Голота Leutnant

    Повідомлення:
    1.578
    Адреса:
    Харків

    Дійсно!!! Дякую,що підмітили! Я за цей факт і не думав навіть ні коли. Звісно,Дяченко там зображенний з "адамовою головою". Крім того,що Сім"янців служив з ним ,то ще на встановленні пам"ятника були і інші колишні чорношличники,які авжеж цю деталь бачили і знали.


    Вони зберігалися в жінки.А де зараз....хтозна. А документи там дуже цікаві починаючи від ПВЗ та закінчуючи ДСВ.
     
  7. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Еще одно фото:
     

    Images:

    куперьновский.jpg
  8. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    Вот пример использования "Мертвой Головы", причем, в этом случае реально мертвой в качестве декора позиций!

    На фото позиции Западной Добровольческой Армии 1919г, над траншеей, на шестах закреплены два человеческих черепа.

    Обращают внимание немецкие форма и оружие (пулемет МГ-08)
     

    Images:

    post-1184183854.jpg
    1 людині також подобається це.
  9. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    а вот примеры использования "мертвой головы" в униформе СЗА:
     

    Images:

    1.JPG
    2.JPG
    3.JPG
  10. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Эстония:
    1. вагон одного из бронепоездов, на вагоне эмблема бронепоездных частей ВС Эстонии, начала использоваться с ноября 1918 г. использовалась до 1940 г.
    2. и 3. Символика Sakala partisanide pataljon (позднее полка)
    БРП.JPG Sakala.jpg шеврон.JPG знамя.JPG
     
    1 людині також подобається це.
  11. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Череп на головних уборах Чорних Запорожців точно був, є згадка в мемуарах.
    Я думаю, Валенти́н Сім'я́нцев, що служив у полку і особисто знав Дяченка, відобразив саме ту кокарду, яку ми шукаєм!

    Можна конкретну цитату з мемуарів? Цитату, фото, будь-що. Тільки без романтики, типу-він служив і зобразив те, що бачив. Шрамченко також служив-а нагородив такого, що досі не розгрести.
     
  12. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Интересно, а этому можно верить?:
    Лавро Кемпе "Перемога або смерть!"

    Насчет знамени не сомневаюсь, а вот в отношении головных уборов берут сомнения...
     
  13. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    На цій сторінці в пості №50 я виставляв фото із мемуарів Монкевича, я думаю, якраз це фото Вам і потрібне, чи у Вас є сумніви по факту автентичності цього фото?
     
  14. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Знову фотка з "Червоної Калини"?
    1. Фото давно розібране. І Вам давали посилання на обговорення.
    2. Вадами зору, слава Богу, не страждаю. Але навіть якщо припустити, що на фото Чорні, Ви можете з упевненістю сказати, що хочаб в одного з них на шапці "мертва голова"? Я-ні:)

    Насчет знамени не сомневаюсь, а вот в отношении головных уборов берут сомнения...
    Почему-то согласен;) Кемпе читал, сразу в глаза бросились шапки-мазепинки (типа как на памятнике Дяченко). Буду благодарен, если кто-то покажет фото Чорного в таком головном уборе. Самого Дяченко видел либо в высокой папахе, либо в кубанке.
    Вообще, с воспоминаниями, особенно в униформологическом вопросе, нужно очень аккуратно:) Тот же Кемпе их писал вроде в 70-х, а память интересная штука. Не говоря уже о том, что автор мог иметь идеологические и романтические мотивы. Как-то так.
     
    1 людині також подобається це.
  15. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
     
  16. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Ще трошки знаків оклику можна?
    Нажаль, "сходити і ознайомитися" немаю можливості. Як до людини схильної довіряти першоджерелам повторю запитання: чи можете Ви з впевненістю сказати, що на шапці хоча б одного з цих хлопців є "мертва голова"? І, якщо можна, яким роком атрибутовано фото.
     
  17. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    Так, можу (зір дозволяє). Оригінальний підпис під фото наступний
    "Тип старшин Чорного полку часів Центральної Ради...", далі йшли звання і прізвища
     
  18. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Дякую:)
    Можна докладніше про бойовий шлях полку ЧЗ за часів Центральної Ради? Здається ми зараз в історії ПВЗ переворот зробимо:)
    І як ми пояснимо світлий шлик у козака зліва?
     
    Ніколаускасс та AlexanderN79 подобається це.
  19. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    Ваш гумор я оцінив! Мене самого зацікавив даний підпис і моя гіпотеза наступна : поскільки багато козаків ЧЗ до приходу в полк служили в інших формуваннях. то можливо, ці двоє в період Центральної Ради перебували у якомусь самодіяльному формуванні, де таке самоприкрашання було в фаворі. Той же Дяченко в РИА ще служив в ударній частині, де череп був розповсюдженою сиволікою.

    Можливо, символіка черепа була принесена в полк ЧЗ, так само, як в той же період в колчаківській дивізії атамана Анненкова череп дістався у спадок від партизанського загону Пуніна, де в роки ПСВ служив сам Анненков. Звідти також бере походження символіка черепа в формацїї Булак-Балаховича (теж служив в загоні Пуніна )
    Я навів, ці приклади, як можливий шлях "успадкування" символіки.
    Надіюсь, що присутність черепа на прапорі ЧЗ у Вас сумнівів не викликає?
     
  20. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    До чого тут гумор? Просто до так званих "першоджерел", написаних через 10 років після подій варто відноситись обережно. На фото зображено двох людей, одягнених за останнім словом військової моди тих буремних років. Один з них має військове звання хорунжого військ Центральної Ради (ні полку, ні дивізіону ЧЗ на той час просто не існувало). Шлик на шапці темного кольору. На шапці є ще щось. Навіть, якщо це тотенкопф, то що це фото доводить? Що можливо ця людина потім воювала в Чорних і продовжувала носити ту відзнаку?
    Другий старшина (ступеня не видно, але надто франтувавато виглядає:)), має світлий шлик на шапці, можна припустити, що він гордієнківець. Те що у нього на шапці не мертва голова думаю сумнівів не викликає?
    Надіюсь, що присутність черепа на прапорі ЧЗ у Вас сумнівів не викликає?
    Зараз ми обговорюємо не прапор, а існування специфічної кокарди в частині, відомій як полк Чорних Запорожців, чи не так?
    Про символіку ударних, добровольчих і партизанських формувань ПСВ інфи достатньо у профільному розділі, тож звідки "адамова голова" могла б взятися на шапках Чорних в принципі зрозуміло. А далі що?
     
  21. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна

    Про череп на кокарді є згадка в чорношличника Лавра Кемпе http://chornoshlychnyk.io.ua/s27637, знайду свої бібліотечні нотатки, напишу прізвища тих, двох на фото, вони служили в ЧЗ і були нагороджені Залізними Хрестами за Зимовий Похід
     
  22. AlexanderN79

    AlexanderN79 Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    1.972
    Адреса:
    Ильичевск, Украина
    Пост № 61 темы...
    Анненков не служил у Пунина (он сам был командиром партизанского отряда, но рангом пониже-отряд Пунина замыкался на штаб фронта, а отряд Анненкова на штаб дивизии), по одной из версий у него служил Унгерн...
     
  23. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Про череп на кокарді є згадка в чорношличника Лавра Кемпе

    Без побажань кудись сходити і ознайомитися з першоджерелами, та зайвих емоцій дискусія стає приємнішою, чи не так?:)
    Щодо Кемпе-його спогади, якщо не помиляюся, видані в 1973 році, до 50-ліття полку. Чому пан Лавро згадав про особливі кокарди і сумнівні мазепинки через півстоліття? І років через 5 після встановлення памятника Дяченку, в тій самій шапці з мертвою головою? Ще раз повторю, на відомих фото комполку, або в папасі, або пізніше в кубанці.
    На фото самого Кемпе V-виріз рагульно домальований, інші Чорні в подібних головних уборах мною не помічені.
    http://reibert.info/forum/attachment.php?attachmentid=1136143&d=1323808827
     
  24. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна
    Найперше, я не хотів Вас нічим образити! Свої аргументи я навів, але коли вони Вас не переконують, то нічим зарадити я не можу.

    Думаю, проблема в тому, шо в нашому розпорядженні мало фото ЧЗ, набато менше ніж, наприклад фоток Січових Стрільців!
    В описі посмертних паперів Дяченка фігурує папка з фото, думаю вона могла б пролити світло на ці питання.

    Думаю, діаспорні архіви приховують багато цікавого.

    З повагою, Lupus Vulgaris
     
  25. grinder

    grinder Moderator

    Рейтинг:
    0
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    1
    Повідомлення:
    1.721
    Адреса:
    Хмельницкий, Украина
    Я не розумію одного, невже ставлення до ЧЗ зміниться, якщо "зняти" з них стереотипні театральні жупани, мертві голови і т.д.?
     
  26. Lupus Vulgaris

    Lupus Vulgaris Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    2.611
    Адреса:
    Київ Україна

    Нічого не зміниться, просто в рамках теми "Мертвая голова" в символике армий Гражданской войны. таке обговорення дуже доречне.

    Хотілося б знати Вашу думку -- де слід шукати прапор ЧЗ?