Легкие заряды для помпы

Тема у розділі 'Вогнепальна зброя та боєприпаси', створена користувачем Evil_father, 23 вер 2018.

  1. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    А можна, я вам відповідь намалюю?
    Ось, десь так
    https://safari-ukraina.com/ua/federal-premium-shorty-shotshell-12-44.5-6.1-sh1294b/p182406/
    https://safari-ukraina.com/ua/feder...rifled-slug-12-44-5-28-4-grs-sh129rs/p182407/

    Нажаль, не впевнений, зо воно є у наявності у Харкові. Але має бути у Київі. ТОбто, бажаючі можуть придбати та розковиряти ці набої ;-)
     
    Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Новий адаптер в нерозпечатаній коробці. Виробництво Канада.
      9998 грн.
    2. (в наявності 1 шт.)
      СТОИТ БЛИЦ ЦЕНА - НЕ НУЖНО ЖДАТЬ окончания срока,можно купить СРАЗУ! ДРУГОЙ ТЮНИНГ для АК и AR15 ту...
      6250 грн.
    3. (в наявності 9 шт.)
      СТОИТ БЛИЦ ЦЕНА - НЕ НУЖНО ЖДАТЬ окончания срока,можно купить СРАЗУ! ДРУГОЙ ТЮНИНГ для АК и AR15 ту...
      1390 грн.
    4. Стандартна труба AR-15. Умовно нова, була знята з нового карабіну. Сталева гайка іде в комплекті. Mi...
      1700 грн.
    5. Прорезинена. БУ. Была окрашена предыдущим владельцем... https://imidefense.com/product/ovg-overmoldi...
      500 грн.
  3. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Ну і ціни...
    Досить короткий патрон можна зробити використовуючи кулю Гном чи шось подібне але з низьким амортизатором. Може зараз знайду фото.
     
    Ivan Drago та oleh.tsv подобається це.
  4. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Якби куля була каліберна і кріпилась саморізом то з використанням 14мм пижа вийшло би коротше. І летіло би думаю краще.
     

    Images:

    idepchvmPfs.jpg
    9BNbY3ZQaR4.jpg
    Ivan Drago, oleh.tsv та Jonhson подобається це.
  5. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    Можна я себе трохи похвалю? ;-) Мною було експериментально встановлено, що мінімальна довжина набою для помпової рушниці має бути не меньш 44 мм.
    Звертаю увагу, що американці теж прийшли до цього розміру - 44,5мм. Тобто думки співпали.
    Меньше - не можна. На лотку перевертається...
     
    Ivan Drago, oleh.tsv та ZinchukP подобається це.
  6. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    А набій - гарний! ;-)
     
    Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  7. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Трохи не туди.. :) В Ваших посиланнях вага 28 грами та 26,5 грам. Тут говоримо про легкі заряди. Тут і пороха мають бути інші... Хоча...висоти патронів схожі.. :)
     
    Yuber, Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  8. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    "Загниваючі капіталісти" придумали для страсно бажаючих бахати надкороткими набоями з помп спеціальні вкладиші в лоток.... Я їх особисто не бачив, але чув, що вони є. :beer:
     
    Yuber, Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  9. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Тільки куля калічна. Якість відливки така собі а рівно посадити її на пиж складно і зі стволів з пів-чоком часто пиж обривається. Оптимальний варіант - щось типу тахо практика або кулі яку показували кількома повідомленнями раніше
     
    Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  10. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Це для мосбергів, маврів та інших рушниць з "відкритим" лотком. Інші і так нормально працюють
     
    Jonhson, Ivan Drago, Чиж та ще 1-му подобається це.
  11. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    От і я певен, що каліберна шайба свинцева масою 22 грами по мотивам "Тахо Практика" , прикручена саморізом на пижах амортизаторах 12к "ідеальний легкий набій" як по вартості (в мене виходить 6 грн десь) так і по простоті і швидкості спорядження. Відливаються такі "плюшки" найшвидше і найменш складно з всіх, котрі я лив.
    А довжина такого набою десь 48 -49мм в б/у гільзах від ТАХО та Блек Марк..і ще декількох..
    Ось кілька фото двох таких споряджених набоїв (маса пиж амортизатор + свинець ~ 24 грами) для порівняння їх результуючих габаритів поряд з відомими нам набоями:
    IMG_20210302_142537453~2.jpg IMG_20210302_141730141~2.jpg
    Ну а це, власне, "як воно було":
    IMG_20210302_134247602~2.jpg IMG_20210301_223115707~2.jpg
     
    Roomster, Yuber, Jonhson та 3 іншим подобається це.
  12. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Пиж 23 чи 27мм?
     
    Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  13. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Напевно, 23 мм..
    Точно поки не скажу..Такі пижі закінчились. Я завжди підганяю гільзу під пиж, що є в наявності. Цей варіант спорядження наче найкоротший в мене.
     
    Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  14. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    А кулі самі відливали?
     
    ZinchukP, oleh.tsv та Ivan Drago подобається це.
  15. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Сам..сам.. Кажу ж, льються дуже швидко. :)
     
    Jonhson, Ivan Drago та ZinchukP подобається це.
  16. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    А кулелійку покажить, а, дядьку ?
     
    Ivan Drago, ZinchukP та Чиж подобається це.
  17. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Фото моєї не покажу, не в зоні досяжності. Її робив АлексД (наш форумчанин).

    Ось посилання на фото кулелійки з його теми:
    https://reibert.info/attachments/20190311_193528-jpg.14135611/
     
    Jonhson, ZinchukP, Yuber та ще 1-му подобається це.
  18. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Наскільки кучно літає?
     
    Ivan Drago подобається це.
  19. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Саме ця куля з таким пижем в таких гільзах?
    В мене А4 на 20 м. Іноді більше. Циліндр 51см.
    Але на точність впливає внутрішня балістика. До прикладу: таке ж спорядження було в гільзах від кульового патрону Сільвер і Беллот 28 грами, що були споряджені з заводу фостероподібним ковпачком з похилими ребрами...так от там при повторному спорядженні пиж амортизатор 22-23 мм з такою ж кулею своїм ободком нижнього краю в процесі переспорядження за такою ж схемою в самій гільзі впирався в високу товсту пластикову втулку, що виконана виробником всередині гільзи. Висота цієї втулки від донця гільзи 21,5 мм. Пиж не може фізично опуститися нижче цього упору. Ця втулка утворює порожнину для пороху. І якщо засипати NS206SV (1,25-1,27 грами на 24 грами свинцю) з його гравіметричною щільністю то він не заповнює її повністю. Плюс пиж не стискає порох через упор в цю ж втулку. Виходить що порох не стиснений зовсім і вільно там "шуршить".
    В такому випадку короткий патрон ніяк не виходить :) . Та і горіння пороху виходить занадто швидке, постріл дивний і точність набою падає. Можна капсулями "гратись" , правда. Але то "від лукавого" :). Там просто пиж дещо просто вивертає під дією детонації. І кривенький летить далі. На коротких дистанціях то не важливо..
    Це так..до прикладу.
    Інші умови і все змінюється.

    З Одеськими пижами 22-23 мм летить трохи краще, як на мене. Вони дещо жорсткіші. Постріл різкіший. Однак там обтюрація залежить від гільзи. Одні жорсткіші інші м'якші. Буває багато порохових газів виходить через пиж амортизатор і точність падає.
    Для "суперточних" пострілів треба інший набій. Той же Сільвер Белот 28г, або 32 грами. В мене А4 на 50м було. Або Тахо Сікач. Бренекоїди різні. Це інші типи куль. Ковпачки з ребрами прямими та похилими. У них там з самого початку з цим (зовнішньою балістикою) все гаразд. Але вони важкі як для пострілух, як на мене і треба мудрити зі спорядженням..:beer:
    А..ще є момент. Для великих відстаней з гладкого прикидайте БК куль. Бо буває, що навіть і пробувати не варто було.
     
    Yuber, Ivan Drago та Roomster подобається це.
  20. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    О, дякую!
     
    Ivan Drago та oleh.tsv подобається це.
  21. Jonhson

    Jonhson Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    148
    Адреса:
    Україна
    Форма кулі проста для відливки, однак, мені вона не сподобалася.. .
    Ковпачок Ли - більш, на мій погляд, зручніший... Однак, на коротишах я його ще не пробував.
    Куля із контейнером у польоті, на мій погляд, не буде точною апріорі. Але, це моя приватна думка, я ще тільки вчуся ;-)
     
    Ivan Drago та oleh.tsv подобається це.
  22. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Поняття "точна" відносне. Головне, щоб результат Вас влаштовував.
    Куля "Лі" в 12 к по своєму непогана. Свій час я споряджав її (підкаліберну) у Одеських ПК.
    І , дійсно, вона трохи точніша, як на мене , але починаючи десь з 28 грам. Хоча я люблю споряджати підкаліберні кулі бо ствол чистий, але повна картина спорядження цієї кулі (як і багатьох підкаліберних) мене втомила. Мені просто набридло її лити в легких масах. Тонка стінка - часті непроливи. Часу витрачається дуже багато. Плюс , набридло заливати донце кулі парафіном:). Цього можна не робити, однак врізається в дно контейнера вона тоді добре (а надто якщо коротиші без амортизації робити).
    В процесі експериментів з часом виплила купа незручних моментів по спорядженню, зокрема: ПК мають конкретну висоту і короткі патрони не зробиш уже...
    Можна, правда ПК різати, ставити на шашечки, повстяні пижі і т.п. Можна використовувати дробові стаканчики замість ПК, але тоді також потрібні всілякі порохові прокладки (обтюратори) і т.п. Тобто бутербродити...
    Окрім того, коли робиш не один десяток патронів за раз, то хочеться щоб був процес типу: "вжик і все", а не декілька хвилин витрачати на спорядження набою....
    Коротше, лійку "Лі" продав і для себе я її забув.
    Але кожен має пройти "свій шлях"..:beer:

    Маю таку думку, що якщо вже заморочуватися ЛЕГКИМ та точним підкаліберним набоєм в 12к, то можна дійсно пробувати запускати якось в контейнерах довгі тупоносі кулі 28 калібру, а може і 32 калібру ;). По типу Ленінградки.
     
    ZinchukP, Jonhson та Ivan Drago подобається це.
  23. Ivan Drago

    Ivan Drago Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    593
    Адреса:
    Украина
    Колпачковая пуля Lee 24 грамма хорошо собирается в ПК Спорт-24 одесса - на дно ПК ложим под пулю 3 мм картонную или пробковую прокладку от 20к - тогда не врезается в дно контейнера. Для короткого патрона - порох + пластиковый пыж-обтюратор шашечка + укороченный дробовой контейнер. Высота такого снаряжения будет минимальной ибо пуля эта короткая. На 20 метрах точность должна получиться приемлимой. И даже можно сделать минимальную амортизацию - например под контейнер положить 10 мм пыж.


    12k-lee-7.JPG 12k-lee-5.JPG 12k-lee-2.JPG 12k-lee-3.JPG 12k-lee-1.JPG 12k-lee-6.JPG
     
    ZinchukP та oleh.tsv подобається це.
  24. oleh.tsv

    oleh.tsv Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    189
    Адреса:
    Kiev, Troeschina
    Так дійсно в цей ПК 43-44мм висотою спокійно залазить така куля.
    Можна картон, можна парафін, можна бутерброд. У кого як душа забажає. Тільки маса того, що порох буде розганяти буде аж 26+ грам. Це і не 24 грам вже і не 28 грам ще.. це якось треба враховувати...
     
    ZinchukP та Ivan Drago подобається це.
  25. Ivan Drago

    Ivan Drago Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    593
    Адреса:
    Украина
    Варианты снаряжения проверенные на помпе с коротким стволом, Пуля Lee 24 грамма + ПК Спорт-24:
    капсюль 686 + порох Nobel Sport D20 1.3 грамма
    капсюль 688 + порох Nobel Sport 206sv 1.3 грамма
    капсюль 688 + порох Nobel Sport 206v 1.45 грамма

    Если кто опасается что 206sv слишком быстр - есть 206v и D20.
     
    Yuber, ZinchukP та oleh.tsv подобається це.
  26. ZinchukP

    ZinchukP Oberfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    9
    Повідомлення:
    383
    Адреса:
    Україна
    Можна по ідеї замовити лійку під кулю ідентичну ТАХО практика, заряд пороху давати такий же як по заводу. По суті робити аналогічні патрони але дешевше за рахунок самостійного лиття куль, зборки і використання б/у гільз.
     
    Ivan Drago подобається це.