Запіканка — міцний алкогольний напій на основі горілки з додаванням спецій і прянощів, витриманий певний час у гарячій печі. Тип настоянки подібний до варенухи за способом виготовлення. Характерна для класичної української кухні. Запіканка була доволі популярною серед українського населення, незважаючи на соціальний статус — заможніші готували запіканку з більшим переліком прянощів. Зазвичай їх готували влітку до зимових свят. за цей час запіканка добре настоювалася. Чим більше стояла, тим була смачніше. Багато українських письменників в своїх літературних творах, під час описів бенкетів згадували про цей алкогольний напій.
Нагревают только когда готовят - поэтому и запеканка, от слова запекать (в печке) Подают холодным, это ж не саке и мы не японцы
Та я теж - тому і зацікавився, що до чого. Перепив багато горілок за життя, а таку не пробував. Видно після розвалу СРСР її перестали виготовляти в промислових маштабах...
Интересно другое...Это было на рейсах зарубеж из Киева? Хотя думаю, что все международные рейсы были из Шереметьево...Конечно можно сейчас погуглить, но лень и хочется обсудить без "шпаргалок"))) Просто напиток специфический.
Загуглив - міжнародні рейси були і з Жулян і з Борисполя. І не тільки в країни соцтабору - Будапешт, Софія, а й у Відень!
Аж захотілося спробувати. Але де ж піч взяти, хіба зимою на батарею покласти... Складники горілка — 1 л імбир — 10 г, перець стручковий — 10 г, гвоздика —10 г, кориця —10 г, лимонна цедра —10 г, мускатний горіх — 5 г, кардамон — 5 г. можливе додавання бодян — 15г цукор — 400 г (на 1 л) Рецепт Швидкий варіант. Усі компоненти кладуть у каструлю, заливають горілкою, накривають кришкою, обмазують її тістом для герметичності, кладуть зверху невеликий гніт щоб не розірвано шкоринки і ставлять у теплу духовку на 12 годин. Охолодивши, запіканку розливають у пляшки і закупорюють. Довгий варіант. В ємність (бутель з товстого скла) кладуть прянощі, які перед тим товчуть, заливають горілкою. Після цього бутель обмазують крутим житнім тістом завтовшки 3—4 см. Бутель протягом 4 днів ставлять у піч, у вільний дух. Вранці щоразу бутель з печі виймають, але від тіста не звільняють. Після 4 діб вміст бутлі проціджують і підсолоджують.