Доброго дня всем. Ещё пацаном видел это фото у бабушки,она мне много рассказывала о прадеде,ну да куда теперь вспомнить... Теодор Николаевич, житель с.Яксманычи Дрогобычского повиту/дистрикта,не знаю,как тогда было верно,а значит русин или поляк,судя по фамилии - *****ский. Датировка изображения-начало XX ст., точнее не помню (был штамп фотографа с датой на оригинале снимка,сзади). Вроде как в австро-венгерской форме дед. Судя по статье сайта http://ah.milua.org/vooruzhennye-sily-avstro-vengerskoj-imperii-chast-2, то он был рядовым ландверного полка.Но смущает форма фуражки и штык длинный-не "артиллерист" ли? Буду рад любой инф-ции - полк, чем чёрт не шутит-батальон, особенности ношения формы, военные архивы Ав.-В. Империи, органы,куда можно обратиться с запросами и т.п. Да и вообще,любые догадки и ссылки на информацию по теме. Спасибо.
штик - не може бути "артилеристом" - це Верндль. Більше того, що Ви озвучили раніше, з цього фото не витягнеш.
Приблизно те ж саме стосовно неможливості витиснути інформацію з зображення сказали мені приятелі зі зльоту. Про Верндль вперше почув. Це штатний штик піхотинця, чи почеплений для "форсу"? Дуже Вам вдячний. P.S. Хороший підпис, чув не раз таку приказку у Мостиськах
Вердль цестарий зразок штатного озброєння піхотинця. Часто зустрічався і в Першій світовій, але на той час був застарілим взірцем.
Так, саме якраз знайшов на сайті. http://ralados-antiques.com/ru/shty...-vintovke-sistemy-verndlya-obr-1873-goda.html Прадід, схоже, саме з таким, бо їх там було декілька видів. О, це ж зріст можна обчислити! Дякую всім за участь та час. З повагою.
Униформа довоенного образца-темно-синее кепи с лаковым козырьком ,воротник стойка приборного цвета полка.Вердль-думаю мобилизация 1912 года,не 1913 иначе был бы болканский крест.Тыловые части-к тому времени общая армия уже была вооружена манлихерами.
Познавательно, я до таких подробностей в интернете еще не добрался. Может быть, подскажите, есть ли какие-то ссылки на перечень тыловых частей 1912 и дальше. Язык ресурса значения не имеет. Очень признателен Вам.
Обратитесь к Саше Громоффу https://reibert.info/members/gromoff.24355/ у него есть скаченный очень подробный ресурс по униформе Австро-Венгрии,правда на итальянском.Еще прочтите все что попадется про ландштурм.https://ru.wikipedia.org/wiki/Ландштурм
Я чомусь побачивши фото ,відразу впізнав не штик Верндль, а австрійця унтер-офицерского . Такого типу. Ну це моя думка, може і верндаль.
Гляньте добре, там довжина значно більша (я про ножни) і три заклепки на ручці штика на відміну від двох на вашому унтері. З повагою Камерад
Теж схиляюся до Верндля.Але,в будь-якому випадку,вдячний за допомогу. Зараз намагаюся зв'язатися з Дмитром А.,такий, фактурний вусатий реконструктор якраз тих часiв АВ. На жаль, телефон вiн не бере. Можливо, хтось знає його нiк на форумi?
І нік знаю, і Дмитра особисто кілька років теж. Скажу так - на цьому форумі його принципово не буває. Окремі люди тут сплагіатили його матеріали, а ті від кого залежало щось змінити - не прореагували. Тож він вирішив не бути тут. За телефон не скажу, то його приватне. Не розумію тільки що Ви з цим фотом хочете від Дмитра? Вам вже все сказали, хіба маєте інші фотки...
Та наче Ви i правi, але хто його зна, яка у знавця iнформацiя може виявитися, що ïï не озвучили iншi форумчани. Щодо фото, то я вiднайшов далеку родичку по прадiдовiй лiнiï-у неï можуть бути ще якiсь. Тодi, певно, Ви правi, i до Дмитра треба звертатись вже з ними.