Шановні камради.не так давно я викладав їх на оцінку і було бажання продати.Але тепер.після невеличкої реставрації про продажу не може бути й мови.Як вони чудово лягають в руку.даже не так вони є продовженням руки.Тримаєш іх в руках.думками на тому полі.де славний Богдан син Зіновія.дав перший бій полякам...!!! Не вмію я красиво писати і риторика теж не моє.Не судіть крепко.як міг .так і зробив.Всім удачі. З пов.
Можливо.Але я робив для себе.Трішки може переборщив.я займаюсь ручною вільною художньою ковкою.Так що це все вплив професії.Завжди хочеться зробити все.щоб був найкращий варіант.
Ну хоть и немного фантазия, но смотрится красиво, на хазарине можно было еще резной узор на рукоятке добавить в виде лилий.
За реставрацию чека респект получилось хорошо )) Тока в основном это оружие конници польши , тк для владения им нужно быть не простым бывшим крестьянином. И в Украине они появилось как трафейное. Козаки то сами оружия практически не делали все чесно добытое в бою))
Якби ще вага була.А так.на мій погляд цілком бойова сокирка.Використовувалась можливо і для господарських.дровець нацюкати для багаття.не більше.В основі бойове використання.Металеві полоски.щоб шаблею в бою не перерубати держака.
Як на зло в домі жодної ваги, якій можна б довіряти. Навскидку грам 400. Якщо не секрет, свої чим чистили?
Бойовий.Чистив всім потроху.електроліз+щітки на дрель.На даний час *відкопав* метод відновлення.але поки немає часу випробувати.
Я теж довго вичитував тему на російському форумі, але та ж проблема з часом... Тому спробую теж почистити щіткою, а там видно буде. І ще запитання - я з шаблями не знайомий (у нас така зброя напевне мало використовувалася), чи справді такі полоски металу товщиною 2-3 мм могли завадити перерубати держак?
Можливо товщина полосок була трішки більшою.але час і умови*зїли* 1-2мм товщини.Мій молоток був втрачений таким чином.Під час бою.при спробі відбити удар шаблею.Якраз і був перерубаний держак.Як події розвивались в подальшому.про це історія просто мовчить.