Доброго дня, шановна громада! На днях побував у колись славній Гетьманській столиці Трахтемирів, козацька резиденція, вона стоїть на дніпровських кручах в черкаській області, село Трахтемирів, із цікавого, що від цієї культурної та історично спадщини залишилося, це старовинний козацький некрополь, хрести та надгробні плити виконані в класичному козацькому стилі, типу Мальтійського хреста, на території цього цвинтаря поховані місцеві мешканці за часів ссср та сучасної України, також є одна могила воїна, російсько-української війни, Дмитро Захарчук, чемпіон Європи з плавання у ластах, територія дуже велика, кладовище стоїть на пагорбі над Дніпром, прямо до нього лежить асфальтована дорога, фото прикладаю)
Там весь півострів зайняли під гігантське приватне мисливське господарство, може то до нього асфальт. Букринський плацдарм.
Місцеві казали, що ті землі прихватив хтось із людей Януковича, були якісь плани, але після 2014 року, наче повернули у власність громади) Букринський плацдарм, він самий)
Село Трахтемирів в 2017 складалося з 2х мешканців. Мабуть спеціально виживали звідти людей, що б не заважали глитаям.
Зниклих чи зникаючих сіл тисячі, це не унікальний випадок, не обов'язково щоб поруч було приватне мисливське господарство. Кому цікава статистика - погугліть. Ще до війни так було, а тепер і взагалі печаль. Старіння населення, міграція молоді, якої і так небагато було. По факту хутора з невеликими фермерами, там де вони тримаються. Де великі сільськогосподарські фірми, люди взагалі не треба, село можна вигортати бульдозером, декілька сучасних великих тракторів обробляють тисячі гектар, багато робітників не треба.
Люди потрібні глитаям , коли трапляється якесь лихо. Не будуть же вони самі лізти в реактори, чи воювати.
Зараз нова тенденція, молодь купляє житло в селі, так як ціни в містах на нерухомість космічні, працюють віддалено тому місце проживання не є принциповим)
Є тенденція ще новіша. Коли голова громади каже "мені на село спустили плян - 15 повісток, чого це я на своїх виписувать буду. Я на чужих повиписую, і срати я хтів на вашу бронь та відтермінування. Я виписую, а ти йди розбирайся в тцк". І ходять виписують утрьох - голова, дільничний пуліціянт та тцкшник. ))
Це одиничні випадки , потовчуться трохи, набридне, поїдуть кудись, а зникання сіл закономірність. По кількості дітей в школі видно дуже добре, це якщо не знати кількості жителів, більшість яких пенсіонери чи щось біля того. Уцілілі пусті хати щось типу дачі може тримати той хто виїхав, сусід викупити може разом з городом для ведення господарства, або розбирають на матеріал. Тобто якщо навіть не розібрана то не факт що там хтось живе.В ряду прогалини по 6 +- нежилих
Не згоден. Році у 2020 орієнтовно, працівниця банку льоні коцмоца скігліла, що люди, клієнти банку переважно у віці 40+, перестають користуватись їх космічними послугами. Забирають гроші з ячейок, купують будиночок в селі, та їдуть туди де хрущі над вишнями гудуть, садок вишневий коло хати, річка та тиша.
Ну це треба мати гроші в ячейках банку щоб їх зняти та поїхати до хрущів, можна ще по польшам працювати і повертатись в село своє періодично. Основне заняття в селі це тримання скотини, з 100% "навару"- купа лайна від неї, з молоком як повезе. Не знаю скільки зараз коштує, ну нехай 8грн літр або менше. За воду заплати, за пасовище заплати( якщо є де пасти бо можуть і розпаювати комусь). Ну ще за оренду паїв може крапати, в кого вони є. Простіше тим хто може, їхати на заробітки. Пенси та напівпенси ж не поїдуть, тримають якесь господарство. На городину можна не розраховувати в нас на півдні, останнім часом засуха, якщо повезе щось вроде, якщо ні -вигорає. Вода лише з водогону, в криницях вже нема. Якось звісно живуть люди, але .. Не бачу я напливу в село з міст. Може в ті що від міст недалеко і є якийсь рух невеликий, в дальні села ніхто не попре. Дві школи в двох селах мають зводити в одну, в одній учнів щось 10+, в іншій 30+, точно не скажу, колись було десь по 100+-. Перепис населення не дарма з 2001 року ніхто не проводив, чи коли він там останній раз був..
Люди з міста в селі не потрібні. Вони як інваліди, працювати не здатні. Навіть тих що їх малими привозять, не можливо перевиховати. Це як мавпу циркову в джунглі відправити.
В основному так, та не всі міські непрактичні. Є такі що за пояс більшість сільських запхають, але їх одиниці. Фермерські господарства відкривають рентабельні, щось типу страусячих ферм, сироварень чи подібного, не працють лише заради самої праці. Сільські звиклі до роботи, але господарюють по старинці в основному. Виробили щось традиційне і сировиною продали, а сировиною багато не заробиш, перекриваються ледве базові потреби. Продають задешево, а купують задорого, бо накрутка в магазині за доставку немала, це якщо той магазин є, бо може їздити і автолавка, бусик з продуктами).
В сусідньому селі, (хуторі) бо там лише одна сім'я жила останнім часом , вели господарство чоловік з жінкою, непогано вели, "традиційно", багато худоби, техніка, ніхто не заважав. Вони наче як міські, приїхали відкись років зо 15 тому. Загинув на війні, похований в Одесі .
Ну так..Часи непрості. Мабуть й більше 15ти років як переїхали, я приблизно написав, бо точно не пам'ятаю. Крім них щось прикладів подібних не згадую по околиці, може просто не знаю. В моє село точно не ломанулись міські, лише цигани). До речі непогані люди, декілька родин, проблем якихось не створюють. Двоє їх хлопців в ЗСУ давно. Демографія села трохи припіднялась по молоді)
Було відео. Заповідник в Карпатах для ведмедів. Випустили туди ведмедя з зоопарку. Знайшов дерево і роками ходить кругом нього. Стежку протоптав по коліно.
https://www.yakaboo.ua/ua/napad-ski...IG-8fLCezW6Dh0G_hEixaRdUiY6Zx0SiruXQy8mblGej6 Дивні місця. Мав пригоду та був учасником охоронних розкопок.
Я тоже это помню (был там лет пятнадцать назад), по дорогам стояли шлагбаумы и была охрана и какие то таблички вроде "частная территория"