Вітаю друзі. Допоможіть будь-ласка визначити виробника по клейму. Спочатку думав що Буди 20-х років. Але придивився, клеймо трохи відрізняється. Мені підказали що виробник Довбиш, але на клеймі моєї чашки вгорі напис "об'єднання" а на всіх інших клеймах в інтернеті напис "Всеукртрест". Наперед дякую. З повагою.
Доброго. Клеймо з таким написанням було у Баранівського заводу, періоду 30 - 32 років. Але у Вас явно не "БЗ", а "ОЗ". Клеймо Олевського заводу. Нажаль інформації по ньому практично нема, вважається рідкісним..
Вітаю! Всеукртрест - об'єднання всіх порцелянових, фаянсових та скляних заводів у зв'язку з їхньою націоналізацією (колишні заводи Кузнєцова). Створення трестів як галузевих чи галузево-територіальних об’єднань почалося за рішенням 8-го Всеросійського з’їзду рад (грудень 1920 року). Постановою ЦК ВКП(б) від 5 грудня 1929 р. "Про реорганізацію управління промисловістю" трести були ліквідовані або преобразовані в об'еднання промислових підприємств. Змінились й штампи "Всеукртрест" на "Об'єднання" до 5 січня 1932 року коли ЦВК СРСР прийняла постанову про перебудову управління промисловістю і в промисловості з'явились наркомати. Таким чином напис "Всеукртрест" - вироби 1920-29 років, напис "Об'єднання" - вироби 1930-32 років Так, дуже добрий приклад але доповню: не тільки Баранівського та Олевського заводів. Такий малюнок клейма був у всіх бувших Кузнецовських заводів з 1920 по 1932 рік. Різницею був тільки їх колір і дрібний напис під серпом та молотом (наприклад: "Буди" - Будянський завод, "К.З." - Коростенський, тощо). Винен, не роздивився "О.З." на фото, тому і досі мовчав. Погоджуюсь, що це виріб Олевського заводу виготовлений у 1930-32 роках. P.S. Дещо про Олевський порцеляновий завод: http://ozef.com.ua/?page_id=99 і його старовинни вироби https://antikvar.ua/farforovue-proizvodstva/
Доброго здоров'я! Так воно і має бути. Але мені не зустрічалося клейма "об'єднання" на виробах інших заводів (Буди, Коростень). Хоча це не означає що їх не було, непевно такі клейма є. Період був малим і мабуть залишилося іх дуже небагато..