Моё почтение, господа. Подскажите пожалуйста, сколько стоит такая вилка. Проходов нигде не нашел. Клеймо krupp,мишка и вторая часть клейма, немного затерта. Состояние, максимально передал на фото. Заранее благодарен,с уважением, Wehrmacht 41.
Вітаю, камраде! Просвітіть будь ласка чи відоме Вам походження даного предмету? Бо мені отой напис "15 Арт. бр." видається якимось чужорідним на цій виделці. Чи не замішана там чиясь сучасна творчість? Нехай знавці мене поправлять, якщо що. З повагою.
Моё почтение,комрад. Мне попадались архивные фото,предметов 15 арт.бригады (здесь,на форуме),и надпись и шрифт, одинаковые вроде. По истории появления предмета, случайно нашёл в мастерской,среди декора пианино и прочей старины. Как до этого она появилась в мастерской,не знаю,т.к.тематикой РИА раньше не интересовался. С уважением.
Здравствуйте. "15" и надпись не гармонируют. "15" - штамп, текст - гравировка, по исполнению букв примитивна. Вилка немецкая, металл простецкий. Приборы столовые таких частей предназначались для столовых офицерских собраний, металл должен быть благородным, а надписи выполнены профессионалом. Как то так. Поэтому поддержу сомнения, возникшие у камрада Parabellum . С уважением.
https://reibert.info/attachments/img_20160817_114608-jpg.7486391/ в этой теме,тоже предмет 15 арт.бригады,и на мой взгляд,цифры и буквы отличаются.
Тут ви неправі, камраде. В цьому предметі цифри і букви виглядають досить гармонійно, "з одного балету". І до речі тут сам напис "Арт. бр." виконаний набагато якісніше, ніж на Вашій виделці. І глибина пробиття, і чіткість літер, і шрифт... Різниця очевидна. Чесно - на фоні цього напису Ваш виглядає як якась імітація. Але це чисто моє суб'єктивне враження... З повагою.
Если я правильно понимаю,то если цифры "пробиты"были чем-то (на моей вилке),то должны быть следы на изнанке вилки,а у меня этого нет. А разность наклона букв,и на моем предмете,и на предмете по ссылке, примерно одинаковая.
Довелось трішки "почарувати" над зображеннями) От що в мене вийшло. Якщо уважно придивитись, то кут нахилу літер на нижньому зображенні більший ніж на верхньому. Відстань між словами (інтервал) на нижній картинці явно більша. На нижньому зображенні немає характерних потовщень, які є вгорі (зверніть наприклад увагу на кінчик літери "т" в слові "Арт."). Про цифру "15" я взагалі мовчу, тут різниця очевидна. Так, безумовно, шрифти схожі. Якщо дивитися здаля то дуже схожі. Але зблизька вилазять нюанси. І тут виникає питання. Якщо ці написи наносились клеймами (а на верхньому предметі схоже що це все ж таки клеймо), то такої різниці бути очевидно не може. Бо в рамках однієї бригади робити різні клейма зі схожими шрифтами для столового приладдя - це явне збочення. Чому я вважаю що це клейма? Наприклад на верхньому зображенні є характерні "ореоли" навколо літер. Які могли з'явитись внаслідок якраз від пробиття напису клеймом внаслідок порушення структури металу. Але аж ніяк не від гравіювання написів вручну. Та й не уявляю я, скільки часу треба гравіювальнику, щоб попідписувати все столове приладдя однієї бригади. Ще й схожими шрифтами) А тим більше я не уявляю нахіба напружувати гравіювальника щоб він робив написи на простих латунних, а не срібних виделках. Ще нюанс. Зверніть увагу, що вгорі лінії літер заповнені "патиною" (чорним) неоднорідно, деінде є просвітлення. А на Вашій виделці всі лінії одним тоном. Другий момент. Я хоч вбийте не розумію логіки. Навіщо військовому відомству РІА закуповувати для себе латунні виделки у німецької фірми з Берліну? Якщо в Рашистській імперії виробників виделок (і великих, і артельних) вагон. І ціни рашистських виробників явно приємніші, ніж закордонні. Тому моє враження від цієї історії полягає в тому, що все ж на Вашій виделці хтось випробовував чудеса лазерного гравіювання, роблячи явний закос під оригінал. Знову ж таки - нехай мене поправлять знавці якщо я десь помилився. Бо я явно не спеціаліст по столовому приладдю. Тому було б цікаво почути точку зору експертів. Заодно самому дізнатися щось нове) З повагою до всіх учасників діалогу.
Насколько я знаю,то империя многое и покупала,и заимствовала,в других странах,и материалы,и фурнитуру,и не только. По надписям, вряд-ли это лазерная работа,т.к лазер появился относительно недавно,а предмет лежит давно. По материалу изготовления, похоже, придется делать пробу хромпиком,что убедиться касательно серебра. По "равномерности"патины и грязи, думаю,что даже по фото видно (в теме, которую я добавил,как пример),там шрифт подзатерт,а на моем предмете,нет таких потёртостей. Попробую сделать более четкие фото надписи,но каких-либо "ореолов"я не увидел. А подписывать подобные наборы, могла какая-нибудь артель,или несколько граверов,т.к объем работ, приличный, даже в рамках 1 бригады,но,это лишь моё предположение. С уважением.
Ось які "ореоли" я мав на увазі. На оригінальному предметі навколо літер і цифр є характерні білі "зони". Такі сліди могли з'явитись від наклепу металу при пробитті клеймом.
Не совсем понимаю, касательно ореолов. Эти ореолы совпадают по оттенку с краями вилки,как будто предмет "чухали" чем-то, больше того,ореолы не на одинаковом расстоянии от надписи(если бы это был штамп),к тому же,штрих буквы А,как будто затерт,что подтверждает моё предположение.
Камраде, я не сперечаюсь про те, що предмет "чухали". Але чухали всю поверхню в цілому. І внаслідок "вичухування" через неоднорідність металу (наклеп в районі клейміння) і з'явились ці самі ореоли навколо літер. Зверніть увагу, що одразу за білими зонами навколо літер кривими лініями лежить чорна патина. І якби "вичухували" цілеспрямовано сам напис - то на його місці була б однорідна прямокутна рівна смуга білого вишліфуваного металу. А не оті фігурні візерунки, які чітко огинають літери. Це чисто моє враження. Можливо, експерти поправлять якщо я десь не правий. Для розуміння - я в жодному випадку не намагаюсь якось дискредитувати Ваш предмет. Навпаки - мені було б самому цікаво розібратись і дізнатись де зарита істина оригінальності і автентичності) Тому тут однозначно не вистачає експертної думки камрадів, які спеціалізуються на посуді. Всі мої вищесказані слова - це чисто мої суб'єктивні враження і припущення. З повагою.
Вона була точно така ж, як і ця https://reibert.info/threads/vilka-15-art-brigada-carskaja-bonus.804996/ Той же самий виробник. Той же матеріал виготовлення - за винятком стертого "роками" верхнього шару покриття. По ціні - я би ставив на старт з 400-500 грн. .