Погоны СССР (моя коллекция)

Тема в разделе "Моя колекція", создана пользователем solo2204, 15 июн 2018.

  1. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    30.jpg
     
    LYOLIK1973, uncle s, Portsv и ещё 1-му нравится это.
  2. Интересные лоты

    1. Оригінал. Срібло ,15-лотова проба.Купа старих європейських клейм. Вага 35 грамів. Виробництво скоріш...
      4375 грн.
    2. Пивна пляшка коричнева. Знахідка. Гарний стан. Висота - 20 см. Донце пляшки - 8 см.
      360 грн.
    3. Оригінал. Срібло ,15-лотова проба.На клеймі вказано рік - 1847. Віденська пробірна палата ( літера А...
      3705 грн.
    4. Серебряна рюмка .“Кидушна” Царська 84 золотникова проба. Вага.12.2 г.
      1250 грн.
    5. Горнятко Перша Світовоа Війна.
      75 грн.
  3. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    31.jpg
     
    LYOLIK1973, uncle s, Portsv и ещё 1-му нравится это.
  4. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Погони парадні нашивні, з полем золотистого кольору, молодших офіцерів
    (з 1971 року - молодшого офіцерського складу)
    ВМФ СРСР та МЧПВ КДБ при РМ СРСР (з 1978 року - КДБ СРСР), 1969-1991 років
    1.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 3 другим нравится это.
  5. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    ВМФ.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 3 другим нравится это.
  6. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    ВМФ1.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 4 другим нравится это.
  7. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    ВМФ2.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 3 другим нравится это.
  8. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    МЧПВ.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 3 другим нравится это.
  9. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    МЧПВ1.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и 3 другим нравится это.
  10. речник

    речник Gefreiter

    Сообщения:
    44
    Адрес:
    Киев, Украина
    металеві літери носились лише!!! на погонах, що мали суконне поле, а у Вас вони на погонах з полем з хб замші...
     
  11. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Ну, я би не був такий впевнений..... Пізніше процитую дещо стосовно цього питання.
     
    LYOLIK1973 нравится это.
  12. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Цитую одну відому (у вузьких колах) книгу:
    "3 квітня 1973 року наказом МО СРСР №81 для курсантів військових училищ на погонах при всіх видах форми одягу було встановлено носіння літери "К". Літера з анодованого алюмінію золотистого кольору висотою 30 мм розташовувалась на відстані 25 мм від нижнього краю погону до нижнього краю літери.
    З 1976 року почалося виробництво курсантських погонів з літерою "К", виконаною методом тиснення з полівінілхлоридної плівки.
    Погони з металевою літерою видавалися для парадно-вихідного мундира та шинелі".

    Цитую нормативний документ затверджений 4 квітня 1970 г. начальником управління речового постачання МО генерал-лейтенантом і/с Н. Симоненковим.
    " Залежно від виду обмундирування військовослужбовцями строкової служби нашиваються:
    - на шинелі, бушлати, мундири та кітелі вовняні – погони суконні кольорові за родами військ;
    - на кітелі повсякденні бавовняні та кителі літні бавовняні – погони із замші бавовняної кольорові за родами військ;
    - на куртки ватні однобортні – погони із замші бавовняного захисного кольору."

    Тепер питання для знатоків:
    В період з 1973 по 1976 рік - які букви "К" носили курсанти на погонах до кітелів повсякденних бавовняних та кителів літніх бавовняних?
     
    LYOLIK1973, Bangalor, Edles и ещё 1-му нравится это.
  13. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Погони знімні з полем із віскозного галуна захисного (світло-зеленого) кольору військовослужбовців надстрокової служби та жінок, прийнятих на військову службу на посади солдатів та сержантів, осіб молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ (крім міліції) зразка 1969 року
    1969.jpg

     
    Последнее редактирование: 31 дек 2023
    LYOLIK1973, Edles, Bangalor и ещё 1-му нравится это.
  14. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    * Наказ МВС СРСР від 19.11.1969 № 400 «Про зміни у формі одягу та нормах постачання речовим майном особового складу внутрішніх військ, навчальних закладів та органів внутрішніх справ (крім міліції)».
    Наказ МВС СРСР від 20.10.1970 № 351 «Про поширення на військовослужбовців внутрішніх військ, військово-навчальних закладів, начальницький та рядовий склад органів внутрішніх справ (крім міліції) Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Радянської Армії та Військово-Морського флоту»

    ** Наказ МО СРСР від 26.07.1969 № 190 «Про покращення форми одягу військовослужбовців Радянської Армії та Військово-Морського Флоту»
    Наказ МО СРСР від 26.07.1969 № 191 «Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Радянської Армії та Військово-Морського Флоту»
    Наказ Голови КДБ при РМ СРСР від 24.11.1969 № 165 «Про поліпшення форми одягу військовослужбовців КДБ при Раді Міністрів СРСР»

    *** Наказ МВС СРСР від 19.11.1969 № 400 «Про зміни у формі одягу та нормах постачання речовим майном особового складу внутрішніх військ, навчальних закладів та органів внутрішніх справ (крім міліції)»
    Наказ МВС СРСР від 20.10.1970 № 351 «Про поширення на військовослужбовців внутрішніх військ, військово-навчальних закладів, начальницький та рядовий склад органів внутрішніх справ (крім міліції) Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Радянської Армії та Військово-Морського флоту»

    **** Наказ Голови КДБ при РМ СРСР від 24.11.1969 № 165 «Про покращення форми одягу військовослужбовців КДБ при Раді Міністрів СРСР».
     
    Edles, Bangalor и uncle s нравится это.
  15. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    В 1969 році була проведена чергова реформа у військовій формі одягу та знаках розрізнення Збройних Сил СРСР, метою якої було створення форменого та спеціального одягу для військовослужбовців з якісно новими експлуатаційними властивостями, що б відповідало, на той час, сучасним умовам збройної боротьби та здатного захистити людський організм не тільки від впливу негативних кліматичних факторів, а й від зброї масового ураження.
    Пропозиції Міністерства оборони СРСР щодо покращення форми одягу військовослужбовців були затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР від 30.05.1969 № 417 «Про покращення форми одягу військовослужбовців Радянської Армії та Військово-Морського Флоту», а щодо зміни знаків розрізнення - Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26.06.1969 № 4024-VII «Зміни в Описі погонів військовослужбовців Радянської Армії та Військово-Морського Флоту».
    Пізніше, для військ та органів Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР була видана окрема Постанова Ради Міністрів СРСР від 01.09.1969 № 704-242 «Про покращення форми одягу військовослужбовців КДБ при Раді Міністрів СРСР».
    На виконання постанов РМ СРСР та указу ПВР СРСР Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ та Комітетом держбезпеки були видані відповідні відомчі накази щодо реалізації вищеназваних актів та затверджені нові Правила носіння військової форми одягу.
    Стосовно військовослужбовців надстрокової служби, крім іншого, то для них були встановлені знімні погони з полем з віскозного галуна захисного кольору (у ПВ – світло-зеленого), що були передбачені для носіння на сорочках верхніх, тілогрійках утеплених та кожушках. На всіх інших зразках форменого одягу були встановлені нашивні погони.
    Такі самі знімні погони з полем з віскозного галуна захисного кольору (у ПВ – світло-зеленого), на відповідних зразках форменого одягу, носили і жінки, прийняті на військову службу на посади солдатів та сержантів, особи молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ (крім міліції).

    Знаки розрізнення (нашивки) за військовими (спеціальними) званнями на таких погонах розташовувалися в наступному порядку:
    - поздовжня нашивка на погонах старшини (старшини внутрішньої служби) - посередині погону по всій його довжині;
    - поперечні нашивки на погонах сержантів та єфрейторів Радянської Армії та Військово-Морського Флоту, що носять армійську форму одягу, військ та органів КДБ (крім МЧПВ) та військ та органів МВС (крім міліції) - на відстані 70 мм від нижнього краю погону до нижнього краю нижньої поперечної нашивки; наступні нашивки (на погонах сержантів та молодших сержантів) розміщуються вище першої нашивки з проміжками між ними 2 мм.

    Колір нашивок встановлений наступний:
    - в Радянській Армії та на армійській формі одягу Військово-Морського Флоту, військах та органах КДБ (крім ПВ)червоний;
    - в Прикордонних військах КДБзолотистий (жовтий);
    - у Внутрішніх військах МВСкраповий;
    - у органах МВСзолотистий (жовтий).

    Емблеми на погонах розміщувалися на поздовжній осьовій лінії на наступних відстанях від нижнього краю погону до центру емблеми: на погонах довжиною 14 см (1-й зріст) -105 мм, на погонах довжиною 15 см (2-й зріст) – 115 мм, на погонах довжиною 16 см (3-й зріст) – 125 мм.

    В Радянській Армії та на армійській формі одягу Військово-Морського Флоту, військах та органах КДБ (крім ПВ) червоний, а у Внутрішніх військах МВС – краповий, колір нашивок на таких погонах проіснував до 1986 року, коли при черговій реформі знаків розрізнення був змінений на золотистий (жовтий).
    У органах внутрішніх справ (крім міліції) золотистий (жовтий) колір нашивок у 1971 році був змінений на краповий, який також у 1986 році змінений знову на золотистий (жовтий).
    В Прикордонних військах КДБ колір нашивок, на таких погонах, не змінювався до розпаду СРСР.
     
    Последнее редактирование: 31 дек 2023
    LYOLIK1973, Edles и uncle s нравится это.
  16. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Одяг на якому носили погони знімні, зразка 1969 року.
    Сорочка.jpg Тілогрійка.jpg Кожушок.jpg

    Сорочка верхня
    – захисного кольору. Погони знімні, захисного кольору. Встановлена наказом МО СССР від 09.07.1966 № 164.

    Тілогрійка утеплена –
    чорного кольору. Погони знімні, захисного кольору. Встановлена наказом МО СССР від 26.05.1964 № 130.

    Кожушок – білого або чорного кольору. Погони знімні, захисного кольору. Встановлена наказом МО СССР від 26.05.1964 № 130.
     
    LYOLIK1973, partizan132, Edles и 2 другим нравится это.
  17. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    1.СА, КДБ.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles и uncle s нравится это.
  18. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    2. ПВ КГБ1.jpg
     
    LYOLIK1973, Edles и uncle s нравится это.
  19. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
  20. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
  21. ivanov1

    ivanov1 Oberst

    Рейтинг:
    5
    Отзывов:
    260
    Лоты
      на продаже:
    29
      проданные:
    420
    Сообщения:
    4.805
    Адрес:
    Украина
    В чем разница между кителями летними хб, и кителями повседневными хб ??
     
  22. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    Це цікаве питання. Треба розібратися.
     
  23. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    В продовження питання знімних погонів захисного кольору......
    У 1982 році постановою Ради Міністрів СРСР від 26 лютого № 172 "Про форму одягу військовослужбовців Радянської Армії та Військово-Морського Флоту" для жінок, прийнятих у добровільному порядку на дійсну військову службу як прапорщики, сержанти та солдати при польовій формі одягу замість кітеля закритого вовняного було встановлена сукня зі знімними погонами, без петлиць.
    На виконання цієї постанови Міністерством оборони був виданий наказ № 110 від 14.04.1982 "Про форму одягу військовослужбовців Радянської Армії та Військово-Морського Флоту". Схожі накази також були видані і в МВС та КДБ.
    Знімні погони для носіння на сукні були такі ж, як і на сорочках верхніх, тілогрійках утеплених та кожушках, але з ґудзиками та емблемами захисного кольору, нашивками червоного (крапового – для МВС та жовтого (золотистого) – для ПВ КДБ) кольору.
    На той час порядок розміщення знаків розрізнення на погонах в Радянській Армії та ВМФ визначався наказом МО № 250 від 01.11.1973 "Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Радянської Армії та Військово-Морського Флоту"; у військах та органах внутрішніх справ наказом МВС СРСР № 190 від 17.06.1974 «Про Правила носіння військової форми одягу військовослужбовцями внутрішніх військ, військово-навчальних закладів, начальницьким та рядовим складом органів МВС СРСР (крім міліції)».
    Відповідно до наказу нашивки на погонах розташовувалися:
    - поздовжня нашивка на погонах старшини - посередині погону по всій його довжині;
    - поперечні нашивки на погонах сержантів та єфрейторів Радянської Армії та Військово-Морського Флоту, що носять армійську форму одягу - на відстані 70 мм від нижнього краю погону до нижнього краю нижньої поперечної нашивки; наступні нашивки (на погонах сержантів та молодших сержантів) розміщуються вище за першу нашивку з проміжками між ними 2 мм.
    У солдатів та сержантів емблеми на погонах розміщувалися на поздовжній осьовій лінії на відстані 120 мм від нижнього краю погону до центру емблеми.
    Порядок носіння нашивок на погонах не змінювався до 1988 року, коли наказом МО № 250 від 04.03.1988 були введені нові Правила носіння військової форми одягу військовослужбовцями Радянської Армії та Військово-Морського Флоту. Поперечні нашивки на погонах старших сержантів, сержантів, молодших сержантів, єфрейторів відтоді розміщувалися на відстані 55 мм від нижнього краю погону до нижнього краю поперечної нашивки, наступні нашивки розміщуються вище за першу з проміжками 2 мм.
    У військах та органах МВС дані зміни були введені наказом МВС СРСР № 156 від 07.08.1989 «Про Правила носіння військової форми одягу у внутрішніх військах та органах внутрішніх справ». Схожий наказ був виданий також і КДБ.
     
    Последнее редактирование: 14 янв 2024
    Edles и Bangalor нравится это.
  24. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    1982.jpg Сукня.jpg
     
    Edles, uncle s, Bangalor и ещё 1-му нравится это.
  25. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    В продовження питання знімних погонів захисного кольору......
    Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27.12.1985 № 3890-ХІ «Про внесення змін та доповнень до опису та зразків (малюнків) погонів військовослужбовців та нарукавних знаків розрізнення адміралів та офіцерів корабельного складу Збройних Сил СРСР» (оголошено наказом МО № 10 від 18.01.1986*) для всіх категорій військовослужбовців (крім строкової служби) були введені погони на верхню білу сорочку, знімні з полем із шовкового галуна білого кольору, з емблемами за родом військ (служб), ґудзиками, а для надстроковослужбовців та «жінок-солдатів» з нашивками на погонах для єфрейторів, сержантів та старшин, золотистого кольору. Крім того, на захисних погонах до повсякденного обмундирування військовослужбовців надстрокової служби Радянської Армії та внутрішніх військ МВС були встановлені нашивки золотистого кольору. Це не торкнулося польових погонів на сукню жінок та погонів надстроковослужбовців ПВ (останні і раніше носили золотисті нашивки).
    Для органів внутрішніх справ даний указ ПВС був оголошений наказом МВС № 27 від 29.01.1986. Цим наказом також було скасовано 2-й пункт наказу МВС № 226 1982 року, в якому було посилання на опис погонів начальницького та рядового складу внутрішньої служби, затверджених Указом Президії Верховної Ради від 15.04.1981. Таким чином, носіння золотистих нашивок було поширене і на погони сержантів внутрішньої служби.
    В системі КДБ указ ПВС був оголошений наказом КДБ від 25.06.1986 № 53 «Про оголошення Указів Президії Верховної Ради СРСР про знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил СРСР та маршальські відзнаки».
    Порядок розміщення на погонах нашивок та емблем не змінився.

    * «Про знаки розрізнення військовослужбовців Збройних Сил СРСР і маршальські відзнаки»
     
    Bangalor и Edles нравится это.
  26. solo2204

    solo2204 Leutnant

    Сообщения:
    1.159
    Адрес:
    Україна, Stanisławów
    6а. 1986.jpg Сорочка біла.jpg
     
    uncle s, Bangalor и Edles нравится это.