Доброго всісім часу доби! Шановні Знавці, допоможіть, ідентифікувати дані предмети: Два бронзових клинки, ззовні нагадують вузький видовжений ніж чи, можливо косу, чітко видно сформований, товстий обух, та тонку ріжучу кромку, (жодних натяків на місце під рукоятку, чи щось таке). ...Матеріал- схоже на мишякову бронзу. Товста голубувата патина. Знайдені в одій ямці, на глибині, приблизно, 40 см. В лісі на півдні Тернопільщини. Будь-якої кераміки, чи іншої сопутки, поряд не було. З повагою. Наперед вдячний за відповіді!
Щиро вдячний Вам! В самого проскакувала думка, про можливу ритуальну функцію даних клинків, але нічого схожого в мережі не знайти не зміг.
В поперечном срезе очень напоминают по форме современную косу. Я не большой знаток по периоду бронзового века, но на мой взгляд , на ножи с картинки эти предметы похожи не сильно.
Щиро вдячний вам за відповідь. Але все-таки мої "ножички", один в один схожі на ножі зображені на ілюстрації 16 і 18 (той, що довший. Профіль леза на сучасну косу не схожий, він таки "ножовий"...Іще декілька фото, вид на ріжучу кромку зверху: (вибачайте за якість, на більше мій телефон не здатен...)
Можливо, ще хтось має ще якусь інформацію, по вказаних предметах, бо крім книги-альбому Клочко В.И., Козыменко А.В. "Древний металл Украины" (2017), ілюстрації з якої нам представив високоповажний Hirurg ss, я більше нічого знайти не можу. А хотілося б для себе, наскільки можливо, розібратися в даній темі.
Років 10 тому один знайомий копанув схожі ножі. Оприділили як скіфські жертвенні ножі. Остатки теми https://reibert.info/threads/bronzovye-nozhi.304174/#post-3252564
Спасибі за відповідь. Дуже цікаво! Вони теж йшли комплектом. (в парі)? У Ваших ножів є рукоять, замітно більший вигин. Мої значно довші, пряміші, і я би сказав примітивніші