Не є спеціалістом, але бойові йшли, до 500 грам. Більша вага, або універсальний, або робочий. Створіть тему в розділі "Древность"
Что-то он сильно бодро выглядит для своего века.Похож на свежекованый,либо машинкой его вылизали.ИМХО.
Вітаю! Судячи з провушини і ваги,не бойовий,і не дуже старий. Зайдіть "чердак" і пошукайте тему "старьіе топори". Там краще розтлумачать.
При необходимости можите создать тему этом разделе https://reibert.info/threads/starye-topory.678871/ Может будут и др.мнения? С ув.
https://zbroia.com.ua/shop/product/topor-kazachii-xvi-xvii-vek - похож на Ваш "Топор казачий XVI-XVII век " без описания
Ніякий це не козацький.Ти іншої форми були.Ваш це бойовий часів пізньої Київської Русі та Великого князівства Литовського та Руського 14-15 ст.
На схемах були подібні за контуром сокири, які датувалися тільки 13-м століттям, але отвори під топорище в них, здається, круглі а не як у ТС-а.
ТС вже пропонували перейти у розділ,де є спеціалісти по цим речам. Там точно визначать вік і застосування знахідки. Як він сам не хоче... Підтримую,кругла провушина одна з основних відзнак саме старої сокири.
Типові козацькі топори 16-17 ст. показани у монографії Свешникова "Битва при Берестечко". Ось порівняйте.
https://reibert.info/threads/bojovi-sokiri-pidkazhit-cinu.912882/ https://www.volynnews.com/news/rest/volynyanyn_kolov_drova_sokyroyu_chasiv_khmelnytskoho_foto/
На викладеній вамі світлині козацькій 17 ст тільки той шо у правому верхньому куті.Під ним ідуть дві робочих сокири 18 ст (горбаті)А з правої сторони у низу бойва сокира 14-15 ст.А з верху робоча сокира тогож (середньовіччя) періоду.
Приветствую! Свои 5 коп. вставлю мне похож на средневековый, рабочий. С ув. https://xcschements.appspot.com/shema-plotnickogo-topora.html
Этот топорик продавался на Аукционе Виолити как боевой, но форма вполне рабочая и вес 580 грамм. Хотя никто не отрицает периодическое использования и рабочих топоров бою. Последний раз редактировал SHARIK 02:28, 13.07.2014 https://sobiratel.org/topic242036.html