Фляга бойца РККА, подписная

Тема у розділі 'Відновлені імена', створена користувачем Sweger, 7 тра 2018.

  1. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    OBELISK Stalker

    На жаль по щойно отриманій інформації ЛОЗи прочитати не вдалося. Повний звіт експерта на днях скину.
     
    Bangalor та Allex761 подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. укрпочта + 60 грн обратка по запросу
      200 грн.
    2. Открытка :"Боже, храни немецкую силу и немецкое мужество." Патриотика Почтой не использов...
      450 грн.
    3. Открытка "Крепость Намюр перед падением"
      600 грн.
    4. сост.на фото
      180 грн.
    5. сост.на фото
      220 грн.
  3. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    96
    Повідомлення:
    4.821
    Адреса:
    Україна
    :(
    Запропонований шановним Allex761 варіант будемо пробувати?
    Ще питання по місцю, де були знайдені бійці:
    .
     
    sgt_grunt подобається це.
  4. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    В цілому, цей підрозділ підходить під місце знаходження останків. До того ж, вони знайдені 300 метрів від Ж/Д Бердичів- Козятин.
    Південно-східна частина Бердичева (с. Семенівка). Бійці загинули однозначно після того, коли Бердичів був зайнятий противником (після 07.07.1941). Але на ближніх його підступах, в очевидь дата смерті буде від 07.07.1941 до 13.07.1941, саме тоді там велись бойові дії.
    Але ті події, що описані вище, не мають жодної точної прив'язки, все умовно. Почекаємо звіта експерта, може хоча б кілька букв вдалося витягти.
     
    Останнє редагування: 29 чер 2018
    Bangalor подобається це.
  5. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Звіт експерта:

    г. Киев 27.06.2018 г.


    Предмет исследования: три стандартных железных медальона РККА обр.1925 г. («ладанки»), переданы в нетронутом виде, в негерметичном пакете без грунта в сыром состоянии. Медальон № 3 разломан на две части. Условно подписаны «№ 1», «№ 2» и «№ 3», однако более детальные уточняющие сопроводительные записи или пометки о месте нахождения на телах – отсутствуют.


    Установлено: Все три медальона содержали бумажные вкладыши. В результате сильного окисления металла, затекания влаги и процессов гниения, сохранились лишь мелкие частицы вкладыша из медальона № 3, которые после длительной обработки удалось частично разделить. На нескольких (около 5 шт.) фрагментах данного вкладыша (бумага была сложена в 3-4 слоя) имеются карандашные штрихи. Следов типографской краски не обнаружено. Общее плохое состояние бумаги и крайне малые размеры сохранившихся фрагментов вкладыша не оставляют никакой возможности для дальнейшей работы с ними или прочтения.



    Результат: отрицательный.

    Приложение: 11 фото


    Фото 1-3. Первоначальное состояние материалов.

    Фото 4-5. Вид с двух сторон медальона № 1 после предварительной обработки.

    Фото 6-7. Вид с двух сторон медальона № 2 после предварительной обработки.

    Фото 8.
    Вид медальона № 1 в процессе вскрытия.

    Фото 9.
    Вид сохраненной половинки медальона № 2 после его вскрытия.

    Фото 10.
    Сохранившиеся остатки бумажного вкладыша из медальона № 3.

    Фото 11.
    Приставшие к стенкам медальонов остатки обмундирования (слева – фрагменты нательного белья; отдельно справа – фрагмент гимнастерки).


    Осипов А.Н.
     

    Images:

    1.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    4.jpg
    5.jpg
    6.jpg
    7.jpg
    8.jpg
    9.jpg
    10.jpg
    11.jpg
    Kurt Wagner, Bangalor та Старий Похабич подобається це.
  6. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    96
    Повідомлення:
    4.821
    Адреса:
    Україна
    Попробовал сопоставить по 13 ждбр (заранее прошу прощения за корявую графику), все равно других вариантов с конкретной привязкой пока нет. Не смог найти точное расстояние, на котором должны были устанавливаться входные семафоры. Попалось только указание, что не ближе 15 м от первого стрелочного перевода при подъезде к станции, как-то так.
    Т.е. где реально был остановлен эшелон, определить трудно, возможно и в Семеновке.
    IMG.jpg Вопрос по бойцам: верховые, в ячейке (-ах) или в воронке (как санитарное захоронение)?
    По Н.А.Кондратюку в ОБД указано с. Ранена, думаю, ошибка оператора. В донесении прочитал как с. Рожепы Жмеринского района Винницкой обл.
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Рожепы
    Село маленькое, население по переписи 2001 года 274 человека. Есть смысл попробовать вариант, предложенный Allex761, или будут перезахоранивать как неизвестных?
     
    Останнє редагування: 4 лип 2018
  7. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Изначально были найдены стянутыми в воронку, в полном снаряжении, с касками, противогазами, СВТ-40 с примкнутыми штыками, патронами в подсумках и т.д. на глубине около 30-50 см от верха, в не паханой части поля на выпасе.
    Т.е. их свои однозначно не хоронили, оставили после атаки и отошли. Стягивали их местные. Это уже вторая такая могила. в том районе, пару лет назад в полукилометре от этого места тоже напротив ЖД найдено аналогичное захоронение, тип снаряжения аналогичный, лопатки такие же и тоже у всех, фляга с аналогичной крышкой, другие вещи тоже сходяться. Уверен это было одно подразделение.
    Тогда тоже была подписная фляга предварительно читаеться как Араз Мамедов, но по этой фамилии тысячи Мамедовых и найти нужного очень сложно.
     
    Останнє редагування: 4 лип 2018
    Kurt Wagner та Bangalor подобається це.
  8. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Хоронить будут, предварительно как неизвестных, если ничего не получиться выяснить.
    Фото фляги Мамедова добавляю. Сложно ее было тогда взять для фото, но все же принесли.
    Думаю что при тех бойцах тоже были ЛОЗы обр. 1925, потому их не нашли, возможно сгнили или перемешались с патронами и т.д., подумали может что просто ладанка, ведь все искали заветную черную капсулу.
    Может конечно я не прав.
    Фото фляги добавляю. Когда то мой товарищ ее уже выставлял на идентификацию, но к сожалению результатов не было.
    Эти бойцы уже перезахоронены как неизвестные, но можно зацепиться за подразлеление и тянуть ниточку по донесениям.
     

    Images:

    IMG_0105.jpg
    IMG_0107.jpg
    IMG_0111.jpg
    IMG_0109.jpg
    IMG_0113.jpg
    IMG_0114.jpg
    IMG_0115.jpg
    IMG_0116.jpg
    Kurt Wagner та Bangalor подобається це.
  9. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    96
    Повідомлення:
    4.821
    Адреса:
    Україна
    Не могли бы уточнить надпись, что ближе к горлышку фляги, похоже на инициалы. Может, было два владельца. Араза Мамедова в донесениях по 13 ждбр не нашел.
    А ложка с инициалами "КН" была раньше найдена или с флягой "НАК"?
    Это ссылка на донесение 29 вждб https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=1003645&p=62, у бойцов место выбытия указано "юго-восточная окраина Бердичева".
    И 5 рота эксплуатации https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=1003645&p=82 , там указано "в бою под Бердичевым".
     
  10. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    По фляге, фото только такие. Она находиться в музее села, а они очень неохотно допускают туда всяких желающих, там даже застать кого то большая удача. Фляга, ложка, все найдено "Пошуком" с другими бойцами 500 метров от этих. Нужно искать Мамедовых по дате гибели от 7.07 до 14.07.1941, с местом выбытия в этих местах, и пробовать выйти на дондрнесе этого подразделения.
     
    Bangalor подобається це.
  11. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    96
    Повідомлення:
    4.821
    Адреса:
    Україна
    По Мамедову в ОБД нашел пока только одного по 1941 году. Правда не Араз, а Аваз. https://obd-memorial.ru/html/info.htm?id=64350343
    Учтен по подворовому опросу, часть, где служил, не указана. Дата выбытия указана, как обычно, + 3 месяца от получения последнего письма. Письмо было получено в августе 1941, т.е. отправить мог в июле.
    Фамилия Мамедов
    Имя Аваз
    Отчество Али-оглы
    Дата рождения/Возраст __.__.1916
    Дата и место призыва __.__.1939 Бардинский РВК, Азербайджанская ССР, Бардинский р-н
    Воинское звание рядовой
    Причина выбытия пропал без вести
    Дата выбытия __.11.1941
    Название источника донесения ЦАМО
    Номер фонда источника информации 58
    Номер описи источника информации 977520
    Номер дела источника информации 850
     
  12. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Теоретически может быть и он, но опять таки конкретных зацепок нет.
     
  13. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Приветствую уважаемые камрады.
    Сегодня был в тех краях, где найдены предыдущие бойцы.
    Пшеницу с поля убрали, воспользовавшись возможностью пока не посадили озиму, зашли с глубинником на поле.
    Итог за 3 часа два бойца.
    Бойцы не поднимались. Поднимать будет поисковая группа из СНП.
    Первого бойца зацепили по фляге.
    Второго по противогазному фильтру.
    Глубина 30-40 см .
    Флягу забрал домой отмыть на предмет подписи.
    И подпись таки была!
    Выдряпано Мазу
    Из поиска в ОБД мемориал, есть один боец из той самой пятой роты, который подходит под дату, место, и подпись.
    ФамилияМазур
    ИмяМихаил
    ОтчествоАртемович
    Дата рождения/Возраст__.__.1908
    Место рожденияВинницкая обл., Жмеринский р-н, с. Лопатинцы
    Дата и место призываЖмеринский РВК, Украинская ССР, Винницкая обл., Жмеринский р-н
    Последнее место службыюзф 5 отд. экспл. рота
    Воинское званиекрасноармеец
    Причина выбытияпропал без вести
    Дата выбытия08.07.1941
    Место выбытияУкраинская ССР, Житомирская обл., Бердичевский р-н, г. Бердичев, около
    Название источника донесенияЦАМО
    Номер фонда источника информации58
    Номер описи источника информации818884
    Номер дела источника информации10


    Будем надеяться что ЛОЗ при нем есть.
     

    Images:

    20180719_153617.jpg
    20180719_153717.jpg
    Kurt Wagner, nastenka1982 та Bangalor подобається це.
  14. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Подпись.
    Завтра выложу в лучшем качестве.
    Предварительно читаеться как "Мазу"
     

    Images:

    20180719_221609.jpg
    Bangalor подобається це.
  15. Allex761

    Allex761 Standartenführer

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    21
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    33
    Повідомлення:
    15.001
    Адреса:
    Лісостеп
    Воно, може, і читається. Тільки по одній флязі ім"я встановлювати заняття невдячне. Не можна.
     
    Kurt Wagner подобається це.
  16. Bangalor

    Bangalor Oberst

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    52
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    96
    Повідомлення:
    4.821
    Адреса:
    Україна
    Камрад намагається хоча б підрозділ встановити. Дай бог, щоб хоч один читабельний ЛОЗ був.
     
    Kurt Wagner, nastenka1982, Sweger та ще 1-му подобається це.
  17. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Так, знаю що фляги часто переходили з рук в руки, і часто дані з ЛОЗу не відповідають підпису на флязі.
    Але все ж намагаюсь "зачепитись".
    Думаю найближчим часом буде проводитись підйом останків (треба встигнути до посіву озими, а то поле переорють). Ось так наш хліб росте прямісінько на останках Героїв.
     
    Kurt Wagner, Bangalor, nastenka1982 та ще 1-му подобається це.
  18. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Як і обіцяв, фото підпису фляги.
    На мою думку видряпано "Мазу", але можливо я не правий?
    Флягу деформувало плугом. Голова бійця, судячи з усіього, теж буде побита плугом, так як вони лежать на глибині 30 см, при тому, що глибина плуга зазвичай 15-25 см. Тих бійців що були "вище", напевно вже по усьому полі розтаскало.
    Опис бойових дій 13 ждбр, що був викладений вище, дуже добре підходить під цих бійців, є багато сходжень, але є й деякі географічні розбжності. Про деталі розповім пізніше.
     

    Images:

    IMG_4302.JPG
    IMG_4307.JPG
    IMG_4310.JPG
    gantz, Kurt Wagner, nastenka1982 та 2 іншим подобається це.
  19. AlexVornamen

    AlexVornamen Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    117
    Адреса:
    Kiev
    Если получится добыть какие-либо еще данные по другим с этого же места и они совпадут с фамилиями из того же списка (донесения) и той же роты - можно будет делать какие-то предположения о том, что где-то здесь погиб и он. И то, лишь предположения, сугубо на выбор родственников. А пока это просто пальцем в небо, хоть бы как красиво всё не "совпадало" по месту гибели и фамилии... Даже если бы на фляге была выцарапана вся информация полностью, включая село, год рождения и т.д. - не факт, что найденные останки будут принадлежат именно Мазуру - дал перед боем флягу товарищу и точка, а сам лежит в 100 метрах в сторону. Увы.
     
    Українка, Kurt Wagner, Sweger та 2 іншим подобається це.
  20. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Так, Ви цілком праві.
    Ці двоє бійців із числа тих, що не добігли, загинули на полі, в очевидь в траві чи в пшениці, тому й ніхто їх не стягнув.
    Попередні бійці добігли ближче, і загинули біля поля на чистому місці, тому в місцеві їх стягнули в яму і присипали.
    Відстань між бійцями 20-50 м. Доволі плотно йшли. До крайніх хат їм залишалось 100-150м, сподівавшись контратакою вибити німців та закріпитися, але на жаль їх "покосили" ще на підступах. Навіть багнети до гвинтівок причіпили.
     
    Останнє редагування: 21 лип 2018
    gantz, Kurt Wagner та Bangalor подобається це.
  21. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Сьогодні спільно з пошуковою групою "Пошук" було ексгумовано останки знайдених раніше бійців.
    Задачу ускладнало те, що поле невдовзі таки переорали, та бійців прийшллся шукати заново.
    За 10 хвилин надзвонили першого бійця.
    Глибина класична для цього місця - 30-40 см.
    Разом з ним знаходився ще один боєць. Лежали валетом.
    Як і попередні, були повністю укомплектовані.
    Протигази, лопатки, СШ-36, засоби для обеззараження зброї (?), особисті речі....
    І головне в обох були ЛОЗи. Такі ж, як і у попередніх бійців.
    Один ЛОЗ зберігся доволі добре, тому можливо є шанси. Флягу і ложку ще не чистив тому на предмет підпису зараз нічого сказати не можу.
    Додам кілька фото з підйому.
     

    Images:

    20180728_103326.jpg
    20180728_105521.jpg
    20180728_105529.jpg
    20180728_111417.jpg
    20180728_111741.jpg
    20180728_115121.jpg
    20180728_121322.jpg
    20180728_121329.jpg
    20180728_115155.jpg
    20180728_122503.jpg
    20180728_122509.jpg
    20180728_130024.jpg
    gantz, tms, Xgest та 6 іншим подобається це.
  22. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Далі двинулись на пошук другого бійця.
    Знайшли протягом півгодини.
    На жаль, бійцю сильно дісталось.
    Ноги відірвані.
    Останки та спорядження пошматало осколками.
    ЛОЗа не було.
    Був кубарь з петлички, гаманець з копійками, підсумки та інші дрібні речі.
     

    Images:

    20180728_143345.jpg
    20180728_144615.jpg
    Останнє редагування: 28 лип 2018
    gantz, tms, Гоуст та 4 іншим подобається це.
  23. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    У одного бійця в протигазній сумці, разом з протигазом, туалетним приладдям, ложко. та засобами для чистки зброї лежала звернута газета "Коммуніст", на українській мові, датована четвертим липня 1941 року. Поки довезли і пороздавали, думаю не раніше 5-6 числа. Боєць загинув восьмого липня. Можливо, і почитати не встиг.
    Деякі фрагменти збереглись не погано. Читаючи ці фрагмети занурюєшся у минуле. На повітрі папір моментально почав сохнути і сипатись немов попіл.
     

    Images:

    20180728_124108.jpg
    20180728_123922.jpg
    20180728_125719.jpg
    20180728_125722.jpg
    20180728_125849.jpg
    20180728_125852.jpg
    20180728_125855.jpg
    20180728_125902.jpg
    20180728_130317.jpg
    20180728_130549.jpg
    20180728_130555.jpg
    20180728_130654.jpg
    20180728_130844.jpg
    20180728_130849.jpg
    20180728_131006.jpg
    20180728_131015.jpg
    gantz, tms, Гоуст та 3 іншим подобається це.
  24. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    По закінченню пошукових робіт на цьому місці, та після результатів експертизи ЛОЗів будуть вживатися заходи щодо перепоховання бійців, в тому ж селі, за яке вони поклали свої життя.
    Про подальший стан справ, як вже повелося, буду інформувати у цій темі.
     
    Xgest, Kurt Wagner та Bangalor подобається це.
  25. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Сьогодні виїхали на дві годинки перевірити прилеглу місцевість. Результат - один боєць. Цей боєць добіг ще ближче до німецьких позицій. Зачіпили по диску ДП. Очевидно кулеметник. Глибина приблизно 40-50 см. Земля дуже страмбована, кістки буквально розсипаються в руках.
    Боєць буде підніматися групою з "Пошук" .
     

    Images:

    IMG_20180811_190151.jpg
    IMG_20180811_190157.jpg
    Vershygora, gantz, tms та 3 іншим подобається це.
  26. Sweger

    Sweger Oberleutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    4
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    7
    Повідомлення:
    3.756
    Адреса:
    Житомир
    Із точною вірогідністю можна сказати, що ці бійці із 44 мотострілецького полку 44 танкової бригади. По усім картам, саме вони точно в тому місці тримали оборону та проводили контрнаступ на Семенівку. Сьогодні знайшов статтю про опис цих боїв, ось уривок звідти:

    Утром 10 июля с трех направлений наши войска вновь начали наступление на Бердичев. Сводный отряд 10-й танковой дивизии наступал с рубежа Жежелево в направлении Хажин. Его поддерживал огнем 2-й дивизион 674-го артполка 3-й противотанковой артбригады. 44-й моторизованный полк при поддержке 1-го и 3-го дивизионов 674-го артполка с рубежа Глуховцы атаковал в направлении Иванковцы, южная окраина Бердичева. К исходу дня полк смог закрепиться в Иванковцах. Атака 44мсп на Семеновку была безрезультатной.

    Ось саме "атаку 44 мсп на Семенівку ми й копаємо. Тепер прошу хто має можливість знайти досення чи іншу інформацію про втрати 44 мотострілецького полку 44 танкової бригади 16 мехкорпусу за період 10 липня 1941 року.
     
    Kurt Wagner, Vershygora, Bangalor та ще 1-му подобається це.