Доброго дня всім. не заради флуду, є таке питання по темі атрибуції стародавніх виробів з бронзи чи інших металів. Можливо в наш час зробити аналіз металу щоб підтвердити чи спростувати автентичність виробу? Щоб взнати хоча б приблизний вік виробу? думаю питання буде цікавим багатьом форумчанам.
Форумчане Вам довольно точно определили возраст . Хотите заплатить за анализ стоимость 10 таких серпов ??? Какой смысл ?
В наш час можливо все, якщо це для Вас приципово важливо, і Ви готові до того що написав ДЯДЯ ПАША . З повагою
Доброго. Зрозумійте одне: от ви зробили спектральний аналіз виробу. Спец за цим спектором написав Вам у своєму висновку склад металу, наявність і кількість домішок та таке інше. Але цей експерт ніяким чином не зможе Вам сказати древній це виріб або ні. Для того щоб Вам надали таку інформацію потрібен довідник спектрів подібних виробів. А його нема. Є поодинокі рентгенограми та спектральні аналізи деяких древніх виробів. Напр. пам'ятаю що десь у 80-х рр. робились такі досліди з мечами періоду КР для з'ясування способів обробки та визначення еволюцювання ковальської справи на протязі 8-13 ст. у КР, але щоб були спектральні аналізи бронзових виробів типу серпів, кос, ножів бронзового віку не чув. А, відповідно, якщо нема еталонного зразку спектру напр. бронзового виробу, який точно відноситься до того ж періоду та культурі, що і Ваш виріб, то з чим експерту порівнювати отриману інформацію. Немає з чим. Так що не залежно від кількості грощових знаків, які Ви оплатите за експертизу - отримаєте тільки якісну інформацію про склад матеріалу виробу і більше нічого точного. Так, за кількісттю домішок можливо зробити висновок, що це не сучасне заводське виробництво, але це і так видно. За якісттю обробки поверхні можливо зробити висновок про ручну обробку, це теж видно. За товщиною плівки окислів можна зробити висновок, що предмет довгий час перебував у агресивному середовищі, але наявність та товщина патини (окислів) залежить від дуже і дуже багатьох факторів, і тому не може бути підставою для більш-менш точного датування. Єдиним джерелом датування та атрибуції древніх артефактів є виключно наукові археологчні розкопки з датуванням виробів згідно стратиграфічного розташування артефактів відповідно до предметів, які піддаються науковим методам датування (напр. радіо-углеродному аналізу), або порівняння новознайдених предметів з предметами, які були знайдені раніше та атрибутовані за вище названою методою. Коли формчани атрибутували Вашу знахідку, вони і керувалися другим способом, порівнюючи вже науково атрибутовані предмети з Вашим. Хочете дізнатися більше, зрозуміти чому і як - починайте пошуки в тому ж Інтернеті але читайте не Вікіпедію, а наукові труди за визначеною тематикою. Звиняйте за многа букофф.