Знайшов цікаву статтю: Пилипів Ігор, Руслан Делятинський: До питання про ставлення греко-католицького духовенства до дивізії “Галичина” (1943-1945 рр.) http://www.mesoeurasia.org/archives/5834 (Чомусь на Євразійському сайті... ) Запрошую до обговорення по суті. Також, фотки і пости з інших тем, що стосуються цієї теми, бажано перепостити.
Дякую за цікаві матеріали. Виникло два питання: 1. В документі згадуєтся приготування "Вермахтсберіхт" на українські мові. Що це таке? Польова Служба Божа? 2. На фото о. Лаба має 4 кубіка - то він теж мав рангу майора? При юнацтві о. Сапрун теж мав таку рангу. Чи це значить що це була найвища капеланська ранга у німецьких дивізіях?
мав, тільки ваффен-штурмбанфюрера в пресі тогочасній його так і називали - "штурмбанфірер о. Лаба" (цитую по пам'яті)...
Стаття цікава, проте, і тут присутні старі штампи, зокрема : "Українські діаспорні історики, навпаки, розмежовували дві військові формації – дивізію «Галичина» та УПА, виходячи із симпатій щодо двох фракцій ОУН". - знову нав'язується думка, що дивізія - мельниківський проект. "Отже, важливе значення мав також аргумент «офіційного, легітимного» створення дивізії «Галичина», яка, на відміну від інших формувань «зброї СС», на вимогу УЦК* і за згодою німецької адміністрації отримувала українських греко-католицьких капеланів" - вже давно відомо, що капелани були не тільки в "Галичині", плюс явне перебільшення повноважень УЦК, який ніби то міг ставити якісь вимоги до німецької адміністрації. Клопотання - це більш правильний термін. Погоджуюся з тим, що капелани дивізії напевно були більше, ніж просто пастори-капелани у Вермахті, тобто відігравали значнішу роль серед вояків.
Але чи хтось все таки знає чи ранга майора була найвищою для капеланів у нім. армії? Якщо не помиляюся то там служили в ранзі епископа, але не знаю якому військовому терміну це рівнялося.
о.Северин Сапрун. Може хтось викладе в кращій якості? Взяв звідси http://mubis.com.ua/index.php/choirmasters/18