Топірець

Dieses Thema im Forum "Що це таке?" wurde erstellt von turist1967, 12. Jan. 2026.

  1. turist1967

    turist1967 Oberstleutnant

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    47
    Лоты
      на продаже:
    6
      проданные:
    86
    Всім здоров'я. Прошу визначення предмета. Дякую.
     

    Images:

    IMG_20260112_180551.jpg
    IMG_20260112_180543.jpg
    IMG_20260112_180538.jpg
    IMG_20260112_180530.jpg
    IMG_20260112_180526.jpg
    IMG_20260112_180522.jpg
    IMG_20260112_180515.jpg
    IMG_20260112_180511.jpg
    IMG_20260112_180505.jpg
    IMG_20260112_180458.jpg
  2. Интересные лоты

    1. ММГ Метал в гарному стані є вмятина,різьби в нормі Стан на фото.
      1500 грн.
    2. Немного почищено - помыто . Лично сам хорошо упаковываю все свои лоты!!! Лоты разбиваю и комбинирую...
      350 грн.
    3. Взрыватель немецких противотанковых мин tmiz 42 сработанный,окрас родной.
      150 грн.
    4. Содержимое изнято,резьба хорошая
      240 грн.
    5. СОДЕРЖИМОЕ ИЗЪЯТО .РЕЗЬБА ОТЛИЧНАЯ.
      270 грн.
  3. Bandera2

    Bandera2 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    7
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    10
    Гуцульська бартка.А матеріал бронза?
     
  4. turist1967

    turist1967 Oberstleutnant

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    47
    Лоты
      на продаже:
    6
      проданные:
    86
    Мабуть бронза. Я не сильний в металах. Але кромка вроді металічна
     
  5. Bandera2

    Bandera2 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    7
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    10
    Лезвіє точно металічне.
     
  6. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Отзывов:
    1
    Лоты
      на продаже:
    3
      проданные:
    2
    Beiträge:
    1.753
    Ort:
    Запорожье
    Не бартка. Абсолютно не підпадає під ознаки бартки. Бартка, це торірець + зброя, + опорна палиця у якої є певні характеристики, в тому числі, тупий обух. Швидше всього це опорна палиця.
     
    ArtBorsuk, флегМАТ und Oprishok gefällt das.
  7. Bangalor

    Bangalor General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    58
    Лоты
      на продаже:
    2
      проданные:
    104
    Beiträge:
    5.435
    Ort:
    Україна
    Доброго!
    Імхо, польська підгальська цюпага (ciupaga:)), припущу, що початок 20 ст.Типу такої:
    238_153.jpg
    https://aukcjeostoya.pl/produkt/370191/153-obuch-ciupagi-pamiatkowej-polska-zakopane-ok-1930/
    Усі ці топірці (бартка, валашка, цюпага, фокош) споріднені між собою, тому точно визначити приналежність іноді важко :). Голова орла іноді зустрічається саме на обуху в цюпагах, також характерна підпальцева виїмка і узор.
    clinton-dziki-ciupaga-flower-side.jpg E1F8BD89-775D-4C4F-A75B-0837C2241082_1_105_c.jpeg ciupaga-z-uchwytem-mosieznyym-orzel.jpg 1712495_5b.jpg
    З повагою,
     
    \Lisovik/, ArtBorsuk, TarASha und 5 anderen gefällt das.
  8. Bandera2

    Bandera2 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    7
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    10
    Спорити не буду.Ніколи не знав що поляки ходили із топірцями.
     
    Bangalor gefällt das.
  9. turist1967

    turist1967 Oberstleutnant

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    47
    Лоты
      на продаже:
    6
      проданные:
    86
    Дякую!
     
    Bangalor gefällt das.
  10. Oprishok

    Oprishok General-leutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    34
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    58
    У поляків є гуралі, гірські люди, щось типу гуцулів. Це не бартка, це симбіоз топірця і келефа. Келеф то палиця в гуцулів для ходьби між люди, для понту, якщо простіше. Чим козирніша, тим багатший гуцул був. Маю схожу, останній мосяжник Закарпаття зробив.
    20251116_154657.jpg
     
  11. Bandera2

    Bandera2 Stabsfeldwebel

    Рейтинг:
    2
    Отзывов:
    7
    Лоты
      на продаже:
    0
      проданные:
    10
    Всюди у книжках і фільмах тільки гуцули ходили із келефами.На початку 2000 р.працював на буковинській Гуцульщині(Вижниця і Путила),але не відів там уже топірця даже як реліквія у хатах.А вам на Закарпатті десь у Рахові робили?
     
  12. Oprishok

    Oprishok General-leutnant Клуб взаимопомощи

    Рейтинг:
    3
    Отзывов:
    34
    Лоты
      на продаже:
    1
      проданные:
    58
    Треба в кума спитати де саме. Той чоловік помер в червні 2025 року, йому було десь 86 років
     
    \Lisovik/ und Bangalor gefällt das.
  13. Bangalor

    Bangalor General-major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    58
    Лоты
      на продаже:
    2
      проданные:
    104
    Beiträge:
    5.435
    Ort:
    Україна
    Цікаво було почути слово "мосяжник", камрад. Бо mosiądz польською то латунь:):beer:. Польською звучить "мосьонджнік".
     
  14. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Beiträge:
    6.351
    Ort:
    Karpatia
    Власне мосяжник оздоблював дерев'яні речі вставками з латуні.
     
  15. ArtBorsuk

    ArtBorsuk General-major

    Beiträge:
    6.351
    Ort:
    Karpatia
    Предмети схожі між собою, бо всюди, де вони зустрічаються, проходила т.з. "волоська" колонізація Карпат - з Трансильванії і до польських гуралів.