AO 10 bomb

Dieses Thema im Forum "ММГ. Боеприпасы" wurde erstellt von NIPOLIT45, 20. Feb. 2018.

  1. Продавец NIPOLIT45

    NIPOLIT45 Oberschütze

    Beiträge:
    13
    Ort:
    FRANCE
    Hello

    I've find a splendid soviet AO10 bomb , in original paint . My main problem , the tail fin is missing .

    I wondering if someone can help me to get one in nice condition . Price is not a problem if the tail is
    perfect.
    I hope on your kindness to help me to complete this item .

    Thanks so much
     

    Images:

    2157975d4183a61c788d5573915e.jpeg
    5853d3ba689f6_-102-.jpg.f5fa5dd5e2dc142b1ab43e52274637ee-1.jpg
  2. Интересные лоты

    1. Корпус протипіхотної міни M18 A1з вражаючими елементами. Лот абсолютно безпечний. Стан, комплектацію...
      3175 грн.
    2. (в наличии 5 шт.)
      Стан нового, не використовувався
      500 грн.
    3. (в наличии 2 шт.)
      Макет гранаты Ф 1 с ззмедлителем. Полностью пустая и безопасная. Узргм ноный, не взводился. Замедлит...
      1200 грн.
    4. (в наличии 2 шт.)
      Взрыватель МУВ 4. В металле. Новый. 1995г выпуска. Цена указана за один взрыватель.
      1000 грн.
    5. Макет гранати Ф-1 лендліз. Повністю деактивований та безпечна. УЗРГМ рідний не відстрілювався.
      1000 грн.
  3. trytyyuy

    trytyyuy Feldwebel

    Beiträge:
    540
    Ort:
    дон
    хвост от такой хочет. цена не проблема если в сохране.
     
    SUNdog und odnpmc gefällt das.
  4. odnpmc

    odnpmc Feldwebel

    Beiträge:
    198
    Ort:
    Ukraine
    Не флуда ради но в продолжение предидущего поста: "да понять его не мудрено надеже, царь батюшка..говорит, мол воевали, так подайте Кемску волость обратно"(С)
     
  5. Продавец NIPOLIT45

    NIPOLIT45 Oberschütze

    Beiträge:
    13
    Ort:
    FRANCE
    All my apologies ,but Google translator is horrific .
    Please ,if you agree ,answer me in english .
    I beg your pardon for that .

    Kind regards
     
    Meuller und Proflater gefällt das.
  6. Meuller

    Meuller Major

    Рейтинг:
    4
    Отзывов:
    150
    Лоты
      на продаже:
    3
      проданные:
    270
    Beiträge:
    3.846
    Ort:
    Київ
    It's OK. Guys just translated your message for other non english speaking people.
     
    odnpmc und SUNdog gefällt das.
  7. Продавец NIPOLIT45

    NIPOLIT45 Oberschütze

    Beiträge:
    13
    Ort:
    FRANCE
    that sounds great !:beer:
     
  8. odnpmc

    odnpmc Feldwebel

    Beiträge:
    198
    Ort:
    Ukraine
    yes, we are)
     
  9. Продавец NIPOLIT45

    NIPOLIT45 Oberschütze

    Beiträge:
    13
    Ort:
    FRANCE
    I waiting your offers for the tail fin . I hope on you .:D