Вітаю камрад Anomalii.net! Два тижні провів у пошуках підтвердження, що Будинок ДТСААФ був саме на місці книжкової фабрики…. І ось ще один аргумент!!! “… На південь від площі [Торгова площа - MarAlex] йде Клубна вулиця, на кожному розі ошатні двоповерхові будинки. Тут аптека, клуб, поліклініка, друкарня Рутгайзера, виробництво безалкогольних напоїв (тепер клуб ДТСААФ) та ін. ” – БКМ НА-4213.П.460.-О. Г. Артемченко.”Біла Церква колись і тепер”. 1972р. – Рукопис. –С.32. Автор описує події 1917 - 1922 рр. Аптека – в Будинку Громадського зібрання, була аптечна комора Гіршеля Радзановского (якщо я вірно прочитав на світлині - MarAlex). Дехто каже що ця аптека була у сусідній будівлі (де тоді була поліклініка) з торця будинку, та мала два входи. Клуб – Будинок Громадського зібрання, зараз готель “Київ”. Поліклініка – зараз на цьому місті будинок Торгова Площа 2/1. Виробництво безалкогольних напоїв – клуб ДТСААФ, тепер книжкова фабрика Друкарня Рутгайзера - у газеті Вісті Білоцерківщини за 1920 р. написано «виробництво» Рутгайзерана вул. Клубна без зазначення номеру будинку. Клуб ДТСААФ - "Клуб ДТСААФ", "Будинок ДТСААФ" або "школа ДТСААФ" та ін. Думаю що це назва однієй і той самої будівлі. P.S.На мою думку все це, непрямі докази, того що на світлині 1933 року все ж такі будинок де розміщувалось ДТСААФ.
я просто раньше всё-время думал что аптека что эта аптека находилась в соседнем доме (ну там где сейчас "Ольвия") - оказывается что с Ваших слов последовательность фото не правильна? хотя вполне возможно что Вы и правы , как обычно
Гляньмо уважно на оце фото. Видно, що фотограф розташувався значно вище рівня землі. На фото люди, які явно зайняті торгівлею, бочки з водою для коней (тобто, вони прибувають сюди постійно). Думаю, фото зроблене з тераси БРУМУ.
Ось ще одне свідчення про аптеку. Уривок зі спогадів Тонконогого Н. (Юр’ївський літопис №5/2006 ст.110): Один из входов довоенной центральной аптеки был со стороны Клубной улицы. Аптека располагалась в кирпичном двухэтажном здании, разрушенном бомбардировкой 6-го июля 1941- го года. Сейчас на ее месте стоит четырехэтажное кирпичное здание с магазином “Военная книга". Второй вход в довоеннуто аптеку был со стороны площади Ленина. Таинственно мерцали в широких аптечных витринах стеклянные шары, наполненные голубоватой жидкостью, чернели латинские названия лекарств на белых фарфоровых баночках. В большом зале со стороны площади Ленина работал рецептурный отдел, а в другом, поменьше, со стороны Клубной улицы, - рунной. Из-за разницы уровней площади и улицы невысокие ступени внутри аптеки вели из рецептурного отдела в ручной.
Вітаю камради! Ось ще одна світлина, та ще одна загадка! Зображено будинок який на мою думку існує й зараз – будинок по вул. Гагаріна, 19 (21/2 – за матеріалами газети «Гриф») Будинок було зведено на початку ХХ-го сторіччя. До 1917 року в ньому розміщувалась пекарня та кондитерський магазин, а поряд мешкала родина кондитера – Драбинка. З початку 30-х років до 1941 року в будинку знаходилась канцелярія в’язниці НКВС. З кінця 70-х років в будинку розміщувався хлібний магазин. З початку 90-х років у будинку знаходились різні крамнички. У 2004 році автомагазин та магазин з продажу мобільних телефонів. Будинок декілька разів горів. Зараз в будинку знаходиться канцелярія Преображенського собору. Аргументи які підтверджують що це саме те місце: 1.На той час місць на яких можливо було зробити світлину з гори, не так багато було: Костел, Водонапірна башта, млин №№3,4,6, Преображенський собор, собор Марії Магдалени. 2.Тільки одне місце мало велику бруковану площу навколо. 3. В напрямку зйомки немає великих будівель, річки Рось. 4. Зліва від будинку видно заїзд на вулицю Мічуріна, який іде під прямим кутом. Праворуч від будинку поворот на вулицю Пекарська, який іде по діагоналі, як і зараз. Але є аргумент проти – на світлині не видно двоповерхового будинку по вул. Мічуріна, 5. Який за джерелами побудовано на початку ХХ сторіччя, напевно у 1905 році. ФОТО-1 – сам будинок на старому фото - http://bila-tserkva.com.ua/bila-tserkva-city/retro-photos-of-bila-tserkva-city?start=27 ФОТО-2 – На фото позначив: 1.Сам будинок 2.Поворот на вул. Мічуріна 3.Поворот на вул. Пекарська 4.Місце де повинен стояти будинок з адресою Мічуріна,5 ФОТО-3 – місце з якого могли фотографувати будинок. Видно бруківку вул. Млинова (Гагаріна). ФОТО-4 фото будинку до 1917 року ФОТО-5 – сучасний вигляд будинку, стрілкою позначено будинок №5 на Мічуріна. ФОТО – 7 увагу привернув ось цей елемент в оформлені ганку будинку по вул. Мічуріна,5. На ньому зображено «1905 г.» та дві літери над датою «С» під датою «Р». Що вони значать встановити поки що не вдалось. ФОТО-6,7,8 – елементи будинку №5 які можуть підтверджувати, що він збудований до війни. Можливо «1905 г.» це дата коли будинок було збудовано?
Ось тут згоден. Я би сказав, фото зроблено з боку сучасного масиву Леваневського. Тут теж схоже, наче знімали з собору на Площі Волі. Але, де іще одне вікно, справа від входу?
А якщо все було ось так… 1.Тут був вхід зображений на світлині зроблений до 1917 року 2.Післявоєнна прибудова 3.Вхід який видно на світлині зробленої під час окупації 4.Вікно яке на світлині зробленої під час війни, думаю було взагалі закладено. P.S. Друже, поясніть, що значить «Ось тут згоден. Я би сказав, фото зроблено з боку сучасного масиву Леваневського.» ??!!!
Вікна явно робилися разом з будинком. Закласти, а потім знову зробити могли. Але зверніть увагу на відстань між вікнами. Вона на фото різна. На свіжому одинакова, а на старому - ні: Я думаю, що це фото того будинку з іншого боку, з боку нинішнього масиву Леваневського. Ось: Іще: там зараз не канцелярія (вона ближче до собору, над дорогою), а резиденція митрополита Білоцерківського та Богуславського Августина.
если не ошибаюсь, то на этой фото тоже видно этот же дом... Біла Церква. Преображенський собор та гімназія. Вигляд зі сторони костьолу. 1870-1874. Польща, Краків, Національний музей Дзвіниця собору була зруйнована у 50-ті роки ХХ століття. У корпусах гімназії нині Білоцерківський аграрний університет.
Тут важко судити, бо це малюнок. Не дотримані пропорції щодо розміщення об"єктів, та і самі об"єкти можуть бути намальовані не так, як вони виглядали насправді.
с Вами конечно частично согласен, но схематически то изображено думаю верно, Известный рисунок Известного белорусского художника путешественника Наполеона Орды, 1870 г. думаю он бы наврядли стал врать в своих рисунках (картинах)
Я не согласен с утверждением, что это здание указано на современном фото. Я держал в руках оригинал этого фото и уже очень давно разыскиваю это здание. В здании можно что то достроить , например заложить окна. На старом фото два окна балкон на три окна и дальше еще два, над балконом уровень пилястры и козырек выше . На новом три окна балкон и еще три окна, уровень крыши ровный, обрамление окна балкона такое как углы здания и по архитектурному рисунку не видно, что бы их изменяли... так что ,это абсолютно иное здание. С обратной стороны фото надпись - "8 марта 1933 года, женская лыжная команда белоцерковского Вет-Зоо техникума" и 15 фамилий, восстановить удалось восемь.
уточните пожалуйста, вы не согласны что это здание "там где "Добро", или "Напротив Дома Быта" (как утерждает Камрад MarAlex" ? если вам не сложно могли бы выложить скан заднего плана этого фото (для изучения..., думаю не одному мне будет интересно глянуть на обратную сторону этого загадочного фото. Заранее Очень благодарен.
Вітаю Камраде! Якщо мова іде про будинок, який обговорюється у POSTах – 181-184, то це не він. ФОТО–1 Малюнок Орди. ФОТО–2–4 – фото будинку який знаходиться на території університету. Частину якого займає бухгалтерія (знаходиться в середині), а на малюнку Орди та світлинах зображено той бік будинку в якому до 2007 року був ректорат.
Уважаемый MarAlex, или другие знающие-ведающие, подскажите пожалуйста что за здания (сооружения) обнаружены в парке Александрии:
Комплекс бывших очистных сооружений городского водозабора,20-х годов прошлого века постройки,в стиле украинский модерн.
спасибо большое за инфу, а сейчас эти сооружения и территория просто заброшены, или что-то там есть, что-то происходит?
судя из фото находися водоочистная станция возле Турецкого Домика, интересно настоящий Турецкий Домик находился на этом же месте?
вот нашёл ещё фоток этого чудесного здания, свиду на первый взгляд ничего необычного...но если присмотрться, но совсем не свойственная архитектура для этой местности и тем более для этих годов...смотрите кто что думает по этому поводу:
Комплекс бывших очистных сооружений городского водозабора(Белая Церковь): архитектор Дамиловский Николай Александрович (1880-1942) ( строительство 1928-1929 гг) , извините что так много фото, но для меня это здание стало какой-то непоняткой и находкой (и даже маленьким открытием после просмотра этих фото)
здравствуйте, вовпрос к знатокам "древней", ну или "старой" БЦ: история улицы Молодежная.Говорят что крутик ,со стороны ставков,насыпной,сгребали туда грунт во время строительства..Кладбище вроде было где то ,то ли на месте ДК,то ли парка за ДК..Может у кого сохранились старые фотки этой местности. Пока что удалось собрать только вот таую инфу по этой местности (цитата): "кладбище было на месте парка за ДК. Разгребли его, видимо, когда строили соседние дома. Помню каменные надгробья с надписями на польском языке, которые лежали в кустах (где сейчас гаражи над обрывом). Когда копали какую-то канаву посередине парка (тогда это был просто пустырь), выкопали даже череп. Было это в конце 70-х. Вряд ли у кого-то осталось фото - только если строители "щёлкнули" кадр. А на месте гаражей был частный сектор. Когда строили - выселили жильцов. До сих пор несколько деревьев осталось. Недостроенные кирпичные руины - это строили бассейн в 75-76. Странно, что не закончили. Тогда же государство всё оплачивало. А на месте гаражей был частный сектор, тех, которые сейчас. Возле дома 6 по Молодёжной. Там большой гаражный кооператив (или как оно называется) возле яра. Дома развалили, сады остались. Мы детьми там лазили по деревьям. В яру жители домов со стороны нынешней ул.Грибоедова пасли коров. А в прудах в яру разводили рыбу. По весне привозили рыб-маток, проводили нерест, осенью вылавливали подросших рыб. Уважаемый MarAlex что скажете по поводу поста #195 , думаю Вы компетентны в этом вопросе
Коллега,а Вам самому не проще-ли будет поднять литературу по парку,а её выпущено было очень много,и просто-напросто почитать?Уверяю Вас,Вы там почерпнёте массу интереснейших фактов для своего интеллектуального развития...Или ещё проще,сходить в музей парка и пообщаться с экскурсоводом,там очень общительные женщины.