Хорвати входили до складу Австро-Угорщини (точніше Угорщини) і воювали в ПСВ як у складі загальноімперської австрійської армії, так і в складі мадярських Гонведів.
В нас таке саме.мать то дищ.і + мрячка.чисто загадується дубак в караулі на закарпатті.до костей пробирало.бррр!
1848 рік був дуже складним. Навіть гуцули зайняли були різну позицію: земляки Опришка (які ближче до мадярів) допомагали мадярам, мої ж масово виступили на підтримку Австрії. Добровольцем був навіть мій дев'яносторічний предок, який за свої гроші придбав гармату...
Про ті часи: В числі „Зорі Галицької” 26 січня 1849 року дається опис селянського війська у Богородчанах. „На прямому крилі установилося поверх 3000 гуцулів з рушницями через плачі, на маленьких гірських конях. Коло них утавлено 600 піших гуцулів і підгір’яними крісами та стрільбами. Далі стояло три ряди до 8 тисяч селян, поділених на громади. На лівому крилі установилося біля 400 кінних селян з рівнин, озброєних у коси і списи. Головну увагу звертала на себе гармата на синьо – жовтій ляреті з обслугою, одіту в сині кабати з жовтими верхами”
Вітаю всіх, я завтра їду відкривати сезон. Цікаво чи дана зброя поставлялась в війська організовано, чи то уже кожен вояк окремо міг прикупити. Копаю іноді по 38 гонведській дивізії
Вже більше року цікавлюся цією темою. Здається вона не була прямо передбачена військовими статутами, але на рівні окремих частин їх виготовляли в майстернях. Спробую знайти посилання де є таке фото десь під Чернівцями.
вітаю панство. оце припхався від тещі та перечитав те що ви накнопали. скажу одне. ви собі смійтесь та глузуйте а я буду до тещі ходити та їсти. готує вона смачно, до мене з повагою ставиться то чому б і не відвідати тещі. оце ледь прикотився від неї, а на завтра знов туди. а ви і надалі смійтесь в нас -2, туманець легенький
заздрять мовчки вчоні вже давно довели що вечірній моціон, ну ти такого і слова не знаєш то я поясняю, то так по науковому прогулянка зветься. так ось. вечірній моціон дуже добре впливає на травлення та підвищує апетит. тобто я в тещі поїм, прийду до дому теж поїм. тобто я двічі повечеряю і усі задоволені, особливо я. отакоєот
запамятайте юначе ми тут усі мало того що підтримуємо заборону на кацапську лайку матюками так іще і не маюкаємося самі. а це майже науковий термін. хоча це більш до військового терміну.
Всех с Новым Годом, сегодня откапывал рабочую кобылу от прошлогоднего снега, внутри тоже пришлось копать
Українську знаю. Пане Консерватор, а якщо слово "spazieren" у перекладі з німецької означає "прогулянка", тоді до чого тут військова термінологія?
А потім - слово приймак. Мімо тєщінава дома Я бєз шуток не хожу)( Пан К. ходив до тещі по зятівські відсотки -шо неясно- а хто ще так може?