Вона взагалі не загострена. В такому форм-факторі апріорі не може бути загострення з обох сторін, а то буде вава
Єдиний ніж, кинжального типу, на якому можливо зробити обух заточеним, це Gerber combat Folder (сам робив так, безпечно, гарно, трохи часу звісно зайняло, але того вартує) Якщо знайду фото, скину. Або коли буду вдома, зможу зробити фото
Вітаю. Ножі, хоч і одного "сімейства", але дуже різні... Онтаріо легенький, дуже акуратно зроблений, подобається, що лезо повністю ховається в руків'я, бажаючим протюнінгувати ще одну сторону леза це може знадобитися... Дуже шорстка структура поверхні руків'я, загубити випадково точно не вийде, рашпіль натуральний... Бокер важчий, такий собі натуральний даггер... Все працює, як і в старшого брата, якого я теж мав, бездоганно... Обидва ножі добрі, але явно для різних задач... Для скритого носіння, десь так щоб не кидалось в очі, взяв би онтаріо, тим більше, що загубити його майже неможливо, настільки він "прилипає" поверхнею до тканини... Бокер - інтелегентний "роботяга", справиться з любою задачею для складенця... Якось так...
Як правило складаний вбік клинок не можна загострити зі сторони обуха, хоч на нього і виконаний схід. Бо виступає з руківʼя. Зазвичай такий дизайн називають «кинджалоіди» (чіткого терміну немає). Але бувають повноцінні складані вбік клинки які можна заточити з двох сторін. Не часто але не унікальна конструкція. Хоча звісно простіше зробити складаний кинжал з фронтальним викидом. Але якщо постаратися - можна і вбік двугострий клинок ховати.
А ще буває що заточити можна не весь обух а лише схід на вістря. Бо в руківʼя в складеному вигляді ховається повністью і не поріже лише передня звужена частина. Такий дизайн називають «байонет». Термін ще більш не чіткий по відношенні до складаних ножів , недавно в одного професора в фейсбуці цей термін до леза складаного ножа від мене викликав істерику в він мене забанив у своїй спільноті.
Чи є сенс в кінджалоїдах? Які не можна заточити по обуху. Я не думаю що є. У думку що клинок «кинджалоїд» буде легше втикатися в тіло ворога я не вірю. А ось різати кинджалоід буде точно гірше. Бо спуски не від обуха і не на дві третини - а тільки від середини. Єдиний напевно приклад де кинджалоід має сенс - довгі клинки старих пружинних ножів архаїчного вже дизайну де відносно слабкий механізм викиду - для полегшення клинка