Роздуми про параметри холодної зброї

Тема у розділі 'Ножі, мультитули та холодна зброя', створена користувачем Garfioni, 19 чер 2026 у 11:34.

  1. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Вибачте, якщо чимось образив. Але я не вступав ні в яку полеміку. Я намагався пояснити, підказати. Є текст Методіки в "контрольному" стані, тоб-то станом на 12 годин, 14 хвилин 21.06.2026 року.
    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0002320-99#Text
    До речі, крім Методики, у криміналістів є ще посібники (альбоми) зі схемами і фото ножів, які вже були визнані чи не визнані ХО. І криміналісти порівнюють і з ними. Тоб-то, може бути ніж по всім параметрам ХО , а його не визнають ХО, тому що схожий раніше був віднесений до мисливських не ХО.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2026 у 12:24
  2. Цікаві лоти

    1. Продам два ножі - та інші запчастинки до них.Як для відновлення та як для донори.(колодка ножа садів...
      223 грн.
    2. Німецький ретро ніж. Нулячий! Чомусь відбувся зсув частини накладок (на фото), на працездатність це...
      300 грн.
    3. складной нож бундесвер не люфтит не мил тек в прицепе все на фото С уважением!
      1000 грн.
    4. Ніж “ Корсикианець”, як стверджує література, для вендети. Прекмет доволі старий. На клинку надписи,...
      1050 грн.
    5. Традиционный баварский нож "Никер". ---------- Производитель : фирма "Hubertus",...
      6200 грн.
  3. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Та усе норм, без образ :beer:
     
    Прокоп01 подобається це.
  4. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Ще є спірні ножі. На які одночасно є висновок експерта, що цей ніж є холодною зброєю і що він не являється зброєю. В одних магазинах продається вільно, в інших по дозволу. Особисто я ніколи такого ножа в ліс за грибами не візьму, навіть маючи довідку.
    Наприклад ножі Buck Vanguard R і Buck 120.
     
    Odezza та Otryta подобається це.
  5. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Нажаль, в нашій державі «всьо нє так однозначно».)))
    Наявність сертифікату не забезпечує вас від проблем з законом (мусорами). Ви ж самі чудово усе бачите і знаєте, є ТАКІ сертифікати на ТАКІ ножі, що на голову не налазить. І для мєнта сертифікат ні про що не говорить. Взагалі, майже з будь яким ножем на кишені, можуть виникнути проблеми на рівному місці. Мєнт, який вас зупинив, не є експертом. Він побачив у вас ніж, який на його думку, може бути хо. Ніж вилучається, віддається на експертизу і там вже усе залежить від експерта, від вас, від мєнта, який може і часто в зговорі з експертом…
     
    LySS подобається це.
  6. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    У мене були і є декілька знайомих мусорів. Один був взагалі начальником міського управління, інші дільничим, слідчим, бєркутом і таке інше. Так вони ТАКЕ розповідають, що просто жах. І ось ці сталінські приколи - «була б людина, а стаття знайдеться», ніфіга не приколи
     
    LySS подобається це.
  7. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Але є поняття «субʼєктивної» та «обʼєктивної» сторони злочину.
    Навіть фотошоплена фальшива довідка є підставою для закриття матеріалів якщо людина з дуру не скаже що знала що довідка фейк.
     
  8. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    А це не прикол.
    Як казав покійний генерал Лебідь про росіян «потряси любого русского - не менее чем на 7 лет общего режима натрясешь».
    Я в подібних дискусах раджу скачати кримінальний кодекс України з коментарями , уважно почитати і згадати своє життя і скільки років ви не відсиділи :) .
    І в порівнянні з сферою порнографії скажемо - наше законодавство та юридична практика - шедевр логіки і стрункості.
     
    LySS подобається це.
  9. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Тільки що розмовляв з експертом, реальним серйозним дядьком, зміг знайти через знайомого.
    Коротше, виходить що і нашим і вашим. Ознака хо є комплекс параметрів, виріб повинен ним відповідати. Але! Якщо буде відсутній один, наприклад довжина менше 9 см, чи товщина, усе одно проводиться дослідження на міцність ножа - клинок закріплюється і до кінчика привʼязується вантаж 5 кг. Якщо ніж не зламався, не зігнувся (прийняв початковий стан), то тоді визнається хо.
    Ну, це я тут трохи своїми словами, але суть ви вловили
     
  10. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Ви не правильно зрозуміли серйозного дядьку. 1) Якщо один з параметрів не підпадає під ознаки ХО, то буде визнахо не ХО. 2) Щоб правоохоронці не направили на дослідження, його будуть досліджувати, якщо навіть воно явно не ХО, довжина 5 см., товщина 1 мм. і т.д.
    Пам"ятаю, коли холодною зброєю було визнано резиновий шланг. Тому що відповідав основному критерію - предмет спеціально пристосований для нанесення тілесних ушкоджень (намотано ручку з ізолєнти, зроблено темляк...)
     
  11. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Ні, якраз правильно зрозумів. Я перепитував саме цей пункт декілька разів - якщо один пункт не підпадає під ознаки хо, ніж МОЖЕ бути визнано хо. Ми розмовляли телефоном, експерт у поважному віці, але це було точно так. Чомусь акцентувалося саме динамо метричне обстеження, таке враження, що це головне. Не знаю, можливо.
    А щодо шлангів обмотаних ізолентою, я вам вірю і так воно є. Знаю випадок, з розповідей мєнтів, коли биту було визнано хо якраз через намотану ізоленту на руківʼя.
     
    LySS подобається це.
  12. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    тоді він некомпетентний.
    Не може бути визнаний ХО.
    раніше було багато критеріїв. Тепер з останніми доповненнями лишили лише 2 - довжина та товщина - але вони безумовні.
    Друге діло питання пристосованості. скажемо громадянин Петренко пішов до Сидоренка домовлятися про відтермінування боргу і обмотав руківʼя кухонного ножа матерчатою стрічкою і причепив темляк.
    не отримавши відтермінування зарізав Сидоренка. буде питання на дослідження про пристосованість до нанесення ушкоджень людині. Але кухонний ніж і з темляком лишиться хоз побутом. Просто сторона звинувачення в суді буде посилатися що петренко мав свідомі попередньо сформовані наміри вбити Сидоренка при негативному для себе результаті прохання.
    передайте експерту що це інфа не просто від експерта а від бувшого члена координаційної методичної ради республіки :)
     
    Прокоп01 подобається це.
  13. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Скорі за все там ще був твердий (металевий чи з іншого матеріалу) елемент на тій частині якою наносять удар. Сам по собі шланг за легкий щоб вийти на критерій ХЗ.
     
  14. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Бувший «член», не розкидайтеся словами. Ви ОСОБИСТО знайомі з людиною, щоб називати його некомпетентним!?
    Це по перше. А по друге, коли я скинув текст, де було написано про два основних критерія і мене тут трошки інший товаріщ поносив, що це усе хня, вас я не чув. Зараз ви прокинулися. Молодець, «член»
     
  15. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Керівникові не обов"язково знати підлеглого, щоб мати свою думку, яку той зобов"язаний виконувати.:DЩодо компетентності рядових експертів, це просто капець.
    Я Вас не "поносив" а просив роз"яснити першоджерело. Не заради тролінка, а щоб самому розібратись.
     
  16. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Ви, блін, приколюєтесь?
     
  17. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Я зреагував на другий ваш пост про слова експерта . Коли ви повторили тезу від експерта.
    З цивілами я давно не сперечаюсь. Сенс? Це якби я ліз до медиків виясняти порядок процедур застосуванню сильнодіючих ліків і вимагав від них службових інструкцій та реквізитів.
     
    Прокоп01 подобається це.
  18. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    це доповнення до методики. вони йдуть окремими реквізитами затвердження в мін юсті і в науково методичних радах (МВС і мін юста).
    Я зразу написав що їх немає на Рада говермент і можно оспарювати висновок.
    З моєї точки зору ці доповнення - повна несенітниця. Зараз можно по ним половину еухонників в епіцентрі холодною зброєю визнавати при бажанні.
    я і до старої редакції скептично ставлюся - ось про довжину клинка я і почав тему.
    а це останне вже сум.
    Але в нас щиро вважають «тре більше заборон і щоб вони були жорсткіші. Ще жорсткіші. Ще придумайте щось закрутити».
     
    Прокоп01 подобається це.
  19. Andy111

    Andy111 Oberschütze

    Повідомлення:
    20
    Адреса:
    Dnipro
    Проблем с хо по моему на данный момент нет никаких, единственная проблема что некоторые люди думают типа раз в свободной продаже в интернете, то можно также свободно и носить
     
    Otryta подобається це.