Роздуми про параметри холодної зброї

Тема у розділі 'Ножі, мультитули та холодна зброя', створена користувачем Garfioni, 19 чер 2026 у 11:34.

  1. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Короткий клинок та зброя - в розумінні визначення зброї.
    В СРСР раніше і в нас зараз зброя - це предмет що спеціально сконструйований для завдання людині смертельних (небезпечних для життя в момент нанесення) ушкоджень. Це я про холодну зброю, є ще мисливська, військова для руйнувань (гранатомети і т д. ).
    Віднесення клинкового предмету до зброї здійснюється по наявності певних параметрів.
    Наприклад довжина клинка.
    В СРСР мисливські ножі , які відносилися до холодної зброї, були номерні і продавалися мисливцям згідно наявності в них мисливського квитка і дозволу на мисливську зброю та мали клинки від 130 мм і більше.
    Два патріархи радянської криміналістики - Тихонов і Устинов по різному визначали цей параметр. Один радив брати параметр з гост на мисливську клинкові зброю - 130 мм і більше. Другий же писав що можна визнавати зброєю і клинок в 65 мм якщо виріб тільки для враження людини .
    В підручнику судової медицини описані смертельні поранення завдані клинками довжиною 40 мм.
    Хірург з Нарви розповідав про випадок у своїй практиці. Четверо мясників на ринку посварилися і заклеївши вістря ножів влаштували дуєль 2х2. По словам хірурга жодної рани на тілах глибше 2 см не було - але два дуелянти з чотирьох загинули. Бо деякі артерії проходять в тілі людини не глубоко.
    З другого боку в історії не раз люди отримували рани мечами, шаблями , шпагами і іншою довгоклинковою зброєю - і це їх не вбивало.
    Скандальний інструктор ножового бою з США Дж. Кітінг важає що мінімальна довжина клинка яка якость гарантує враження людини - 5 дюймів. Близько до радянського ГОСТ.
    Типова довжина військового ножа в 20 сторіччі (які конструювалися тільки для враження людини чи для враження ворога і для польового хоз побуту) 150…180 мм. Бувало і більше.
    Так яка мінімальна довжина клинка холодної зброї, хто правий?
    Я вважаю що ніхто не авторитет в цьому питанні .
    Тре дивитися чим люди вбивали один одного, в доволі значній кількості (щоб була надійна статистична база), не дуже короткий час і була в тих бійців можливість змінити чи замінити зброю. Бо якщо такої можливості немає - люди використовують що є і що дали.
    Так ось. Самий короткий клинок бойового ножа - причому чисто бойового - мав німецький траншейний/штурмовий ніж часів першої світової. Періоду різанини в окопах. І мав він в довжину 143 мм. Ось цей параметр і тре було брати для нашої національної методики.
    На жаль в нас записано - 90 мм. Ця цифра прийшла до нас (до речі через російську методику) від практики країн де забороняють ношення клинкових предметів з таким параметром «бо вони становлять суспільну небезпеку».
    Розумієте різницю між «становлять небезпеку» та «спеціально сконструйовані для смертельних/небезпечних для життя в момент нанесення ушкоджень»? А ось автори нашої методики на жаль не розуміли …

    Тому коли я писав ніж Соком Еліт що він по легенді конструювався для смертельної атаки - то легенда легендою але він не зброя бо як мінімум замаленький. Так, вбити ним можна. Але вбити можна і кабачком і сідушкою від унітаза (є кумедний список дивних речей яким люди вбивали людей). Але історично людство різалося на смерть більшими клинками.

    Ще цікавіше ситуація з предметами які явно зроблені для завдання поранень людині - але по своїм параметрам (наприклад довжині клинка) менше і мінімальних клинків історичної зброї і менше навіть мінімальної довжини в українській методиці.
    Як такі вироби називати?
    А ніяк.
    В нашій мові немає для них свого слова . Ось для коней чи кабанів що можуть виконати функцію самця і не можуть (кастровані) - є різні слова. Навіть для чоловіка що втратив статеву функцію - є окреме слово. А в технічному плані наша мова бідна і обмежена.
    Тому що тільки не писали визначаючи їх у висновках експерти. Цитувати не буду - бо ви будете сміятися - але ви самі нічого розумнішого б не придумали.
    Я для себе такі вироби називаю «недозброя». Але це вже новояз. Штучне слово.
     

    Images:

    IMG_0670.jpeg
    IMG_0671.jpeg
    LySS подобається це.
  2. Цікаві лоти

    1. Продам два ножі - та інші запчастинки до них.Як для відновлення та як для донори.(колодка ножа садів...
      223 грн.
    2. Традиционный баварский нож "Никер". ---------- Производитель : фирма "Hubertus",...
      6200 грн.
    3. Крепкий и добротный нож Шведское качество
      750 грн.
    4. Традиционный баварский нож, по размерам - дамский (детский). В идеальном состоянии, непользован. Бри...
      2500 грн.
    5. складной нож бундесвер не люфтит не мил тек в прицепе все на фото С уважением!
      1000 грн.
  3. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Недозброя.
    Клинок коротше 90 мм.
    Але навряд чи ви зможете пояснити поліцаю якого хозпобуту таскаєте з собою керамбіт. "Вогірки з банки для закусі діставати" навряд чи прокатить.
    Можна пробувати казати "боюсь що ремені в авто заклинить при дтп і згорю" але для цього бажано щоб керамбіт був з накладками руківя помаранчевого кольору , без темного покриття на лезі і з великим написом "рятувальний"...
     

    Images:

    IMG_9525.jpeg
    LySS подобається це.
  4. Максим Каммерер

    Максим Каммерер Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.228
    Адреса:
    Украина
    У мене є ось таке


    Основні ознаки холодної зброї

    Визначення того, що відноситься до холодної зброї, залежить від декількох чітко визначених параметрів. Законодавство часто використовує певні метрики для класифікації ножів як холодної зброї, що дозволяє відділити звичайні побутові ножі від тих, що можуть бути використані як зброя. Тактичні ножі, наприклад, часто мають характеристики, які можуть змусити їх класифікувати як холодну зброю, такі як довжина леза понад 90 мм, заточене вістря та наявність елементів, що підвищують ефективність удару, таких як гарда.

    Який ніж вважається холодною зброєю:

    Довжина клинка: Ніж не вважається холодною зброєю, якщо довжина його клинка менша за 90 мм.

    Товщина клинка: Клинок не може бути класифікований як холодна зброя, якщо його товщина у найтовщому місці менша за 2,6 мм.

    Захисні елементи: Ніж не є холодною зброєю, якщо у нього немає вираженої гарди або упору, чи підпальцевих виїмок на руків’ї, або ж їх глибина менша за 5 мм.

    Гострота вістря: Ножі, вістря яких має кут більше 70 градусів, не вважаються холодною зброєю, оскільки вони не придатні для колючих ударів.

    Ці параметри холодної зброї важливі не лише для правоохоронців, але й для звичайних громадян, щоб розуміти, які предмети можуть вільно носити без порушення закону.

    І саме цікаве: якщо хоч по одному параметру ніж не відповідає переліку - це не холодна зброя
     
    LySS подобається це.
  5. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Якщо всі ці параметри є - то це ще не означає що клинкових виріб холодна зброя. Це лише дає підстави для подальших стадій дослідження - для стадії динамічних випробувань. Наприклад чи надійно утримує руківʼя руку при ударах в великою силою. А ось як добросовісно буде проведена ця стадія - це питання совісті і сумління експерта.
    а от якщо якийсь параметр менше вказаних - то - стоп - на цьому дослідження зупиняється і робиться висновок про не належність виробу до категорії «холодна зброя».
     
    LySS подобається це.
  6. Максим Каммерер

    Максим Каммерер Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.228
    Адреса:
    Украина
    Дякую за доповнення.
    Згоден.
     
  7. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Здається мені, що за новою методикою не «стоп», аж ніяк не стоп.
    За старою методикою так, якщо хоча б один з наведених вами параметрів не відповідає, тоді виріб визнавався не холодною зброєю. А з нової начебто це прибрали. Достатньо хоча б одного параметру і наші «чесні» експерти визнають ніж холодною зброєю.
     
    Acubens подобається це.
  8. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    А взагалі, давно пора прибрати цю совковщину - холодна зброя, не холодна… Куча прикладів цивілізованих країн, беріть і пристосовуйте до наших реалій.
    Просто визначте, з якою довжиною клинка заборонено «гуляти», можливо і з ножами, які мають замок (тут я дуже б не хотів цього) і усе. Хоче людина збирати, купувати усяку хрінь - мисливські ножі, штики, «бойові» ножі - на здоровʼя. Але усе це повинно знаходитися дома.
    Блін, це ж нонсенс, вбивства здійснюються ну аж ніяк не бойовими ножами, лопати, топори, молотки, кухонні ножі… Забороніть і їх.
     
    LySS, Otryta, Acubens та ще 1-му подобається це.
  9. Максим Каммерер

    Максим Каммерер Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.228
    Адреса:
    Украина
    В цивілізованих країнах зараз просто жах.
    Заборонені ножі з фліпперами, або з шпиньками, які дозволяють відкрити ніж однією рукою.

    Я мав на увазі ось це
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...dxvq4wUXa0i995cznna6Yw90FMSlUfncl0ZC_uKG&s=10

    чи це

    https://strelok.com.ua/image/cache/.../nozh-skladnoy-wk-06176-flipper-3-550x550.jpg

    бо, не дай Боже поранять мусульманина, який хоче вас вбити
     
    LySS, Otryta та Odezza подобається це.
  10. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Це так, є таке. Але ж можна взяти щось за основу і вже далі «ліпити» під себе
     
    Acubens подобається це.
  11. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    .
    Двох.
    Лишили «довжина більше 90 мм і товщина більше 2,5 мм»

    Всі інші ознаки перевели в категорію «факультативні».
    але на Рада говермент уа ще стара редакція методики.
    Так що можна оспорювати висновок.
     
  12. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    1. На росії прибрали. В 2003 році ще відмінили кримінальною відповідальність за ношення холодної зброї. Лишили адміністративну (штраф і конфіскація). Ножика шкода але міліції - поліції стало нецікаво видивлятися ножики «бо це вже не показник».
    А в нашому колгоспі - ст 263 ч.2.
    «Абідна, слюшай»
    2. Чому не носити?
    А якщо я хочу на каву вийти з невеликим ножиком на кишені?
    І в мене на нього довідка є що це мирний хоз побут :)
     

    Images:

    IMG_4537.jpeg
  13. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Ну нашо вам гуляти з тими шаблями? Тіштися дома
     
    Cracker та Acubens подобається це.
  14. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    У чоловіка на кишені завжди ніж.
    І не тільки
     

    Images:

    IMG_0173.jpeg
    Otryta та Odezza подобається це.
  15. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    ….
     

    Images:

    IMG_4472.jpeg
    LySS та Otryta подобається це.
  16. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    Ось і пан Стерненко (нині радник міністра оборони України) радить що ніж на кишені - вельми корисна річ інколи
    Пакетик чіпсів відкрити наприклад.
     

    Images:

    IMG_7826.jpeg
    IMG_0683.jpeg
    LySS та Otryta подобається це.
  17. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Ну, щодо чіпсів, ми завжди за :beer:
    IMG_1486.jpeg
     
    LySS, Otryta та Acubens подобається це.
  18. Максим Каммерер

    Максим Каммерер Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.228
    Адреса:
    Украина
    Бо пораниш злочиннця, йому буде больно.
     
  19. Andy111

    Andy111 Oberschütze

    Повідомлення:
    20
    Адреса:
    Dnipro
    Ну если лично вы пакетик чипсов откроете, то лет 5 отсидки вам обеспечено. Не всякому в этой стране чипсы открывать можно. Даже условная судимость та ещё проблема, обидно ее получить чисто за ножик на кармане
     
  20. Максим Каммерер

    Максим Каммерер Oberfeldwebel

    Повідомлення:
    1.228
    Адреса:
    Украина
    Нельзя говорить: "Я ношу нож, чтобы открыть пакет чипсов" или "порезать колбаску". Тем более, нельзя говорить: "для самозащиты".
    Единственный правильный ответ: "А я всегда с ним хожу".
     
  21. Garfioni

    Garfioni Stabsgefreiter

    Повідомлення:
    187
    Адреса:
    Украина
    .

    Якщо в спину відкриєте, як Стерня - то залежить від того чи ви внештатнік СБУ чи пересічний.
     
    LySS подобається це.
  22. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    Що таке "нова методика"? Дайте , будь ласка, посилання. Що таке "стара", це до 1999 року?
    На сайті Верховної Ради І Мінюста є тільки одна діюча методика 1999 року. Інших чинних методик нема.
     
  23. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Не дам
     
  24. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Мій основний посил в цій темі - для визначення приналежності до холодної зброї достатньо одного (чи двох) основних параметрів. А не те, що більшість вважає, що повинні бути УСІ критерії - довжина, товщина, утик (підпальцева виїмка), кут загострення, міцність сталі та таке інше
    IMG_1492.jpeg
     
    Otryta подобається це.
  25. Прокоп01

    Прокоп01 Leutnant

    Рейтинг:
    1
    Відгуків:
    1
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    2
    Повідомлення:
    1.750
    Адреса:
    Запорожье
    ... Звідки це? Текст лівий. Нема в Методиці обов"язкових, факультативних і т.д.

    Як раз навпаки. Достатньо ОДНОГО критерія, щоб предмет НЕ ВІДНОСИВСЯ до ХО.
     
  26. Odezza

    Odezza Stabsfeldwebel

    Повідомлення:
    665
    Адреса:
    Одеса
    Вам видніше.
    Вступати з ВАМИ в полеміку, диспут, обговорення немає ні сил, ні бажання.
    Не пишіть більше мені, про мене і так далі.
    З повагою.