Помогите определить прицел ПУ - война или послевойна (новодел)

Тема у розділі 'Що це таке?', створена користувачем EduExplorer89, 10 січ 2026.

  1. EduExplorer89

    EduExplorer89 Gefreiter

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    35
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    58
    Повідомлення:
    38
    Адреса:
    Київ
    Кронштейн там однозначно оригинал. Меня интересует именно прицел. Линза чистая, как слеза
    photo_8_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_9_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_10_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_11_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_5_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_4_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_3_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_1_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_2_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_6_2026-01-10_13-11-00.jpg photo_7_2026-01-10_13-11-00.jpg
     
  2. Цікаві лоти

    1. Свадебная "Mein Kampf". 1939 р. -------- Сохран - в идеале. Свадебное подарочное издание....
      17500 грн.
    2. Песенник солдатов Вермахта. ------------- Из личной коллекции. Das neue Soldaten-Liederbuch" &q...
      3450 грн.
    3. Німецька книга “Narvik im Bild” (Нарвік в ілюстраціях), присвячена окупації Норвегії і битві за міст...
      2000 грн.
    4. Книга с нотами 66 знаменитых маршей. Мартовский альбом. Страницы все.
      1310 грн.
    5. У продажу оригіналтне посвідчення, видане Отто Роксу (Otto Rox) у Лейпцигу в 1937 році. Згідно з док...
      1950 грн.
  3. Bangalor

    Bangalor General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    57
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    103
    Повідомлення:
    5.430
    Адреса:
    Україна
    TarASha, Star64, Криос та 4 іншим подобається це.
  4. Штурм

    Штурм General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    539
    Лоти
      на продажу:
    53
      продані:
    991
    Повідомлення:
    11.229
    Адреса:
    OSTWALL
    Я прочитал. Но, если тема не моя, то не все понятно. Например, мне бы было достаточно: да, это оригинал 194.... года.
    Или: нет, послевойна..
     
    EduExplorer89, Alex_l76, zubrik та 2 іншим подобається це.
  5. Bangalor

    Bangalor General-major

    Рейтинг:
    4
    Відгуків:
    57
    Лоти
      на продажу:
    2
      продані:
    103
    Повідомлення:
    5.430
    Адреса:
    Україна
    Ну ок:). На мою думку, приціл норм, для СВМ, виробництво завод №357 ("Прогрес"), по періоду - на війну, 1943- 1945 рр. Можливо, хтось з камрадів точніше підкаже, коли саме пішла серія Б. Ремонтне клеймо 7-й арсенал ГРАУ (Рига). Не хочу нав'язувати свою думку, тому і дав посилання, щоб ТС сам зміг зробити висновок:), порівнявши предмети. На істину в останній інстанції я не претендую :).
     
    Останнє редагування: 10 січ 2026
    TarASha, capt.A.Smollet, Instructor - Sun та 5 іншим подобається це.
  6. Штурм

    Штурм General-major

    Рейтинг:
    5
    Відгуків:
    539
    Лоти
      на продажу:
    53
      продані:
    991
    Повідомлення:
    11.229
    Адреса:
    OSTWALL
    Коротко, доступно и понятно !!! :beer::beer::beer:
     
    EduExplorer89, capt.A.Smollet, VitalicBondarchuk1974 та 4 іншим подобається це.
  7. SergZSK

    SergZSK Oberleutnant

    Повідомлення:
    1.657
    Адреса:
    Харків
    Вітаю!
    Наскільки мені відомо, знайдено найраніший ПУ випуску 91\30 заводу N357 випущений в Омську (з маркуванням без року) серії "Б": №Б-00377 в 1943 і найпізніший №Б-152654 в 1944 році. З якого номера почалось виробництво в 1944 році, наскільки знаю, досі невідомо. Так що роки виготовлення Вашого, на мою думку, 1943-44. Більш точно оприділити не виходе.
    Приціли в 1945 році випускалися заводом вже в 2-х діапазонах і теж з літерою "Б". Перший - Б-160ххх, другий - Б-000хх (серія обнулилася).
    Може бути, що і 1945 рік (другий діапазон номерів), але треба знати кількісь виготовлених єкземплярів з номерами в цьому діапазоні.
     
    IgromaNew, Otryta, TarASha та 6 іншим подобається це.
  8. EduExplorer89

    EduExplorer89 Gefreiter

    Рейтинг:
    3
    Відгуків:
    35
    Лоти
      на продажу:
    0
      продані:
    58
    Повідомлення:
    38
    Адреса:
    Київ
    Спасибо всем! Век живи - век учись!
     
    IgromaNew, Bangalor, SergZSK та ще 1-му подобається це.