Доброго дня шановні, трапилась така радянська монета,допоможіть визначити штамп на предмет цінності,прошу заздалегідь за такі фото, дякую,з повагою.
Цінності не представляє. Р приспущена, герб "середній". За каталогом Тіліжинського це Шт. III 12, по Адріанову - 48.4-2, по ГМ - 3.13 або 3.12 (оскільки знято нечітко і не розібрати - ості зерен других колосків роздвоєні чи ні). З повагою
Вітаю. Ш.т. 3.1Б проста. Для ознайомлення почитайте https://monety.in.ua/ussr/3-kopeyki/3-kopeyki-1951
Вітаю. Зірка плоска, але старий тип. Л. ст. шт. 1.2 Дешевий варіант. Шукайте з таким аверсом. Л.ст.шт. 1 20 копійок 1935 року, зірка плоска. Дорогий Варіант.
Доброго дня шановні форумчани. Підскажіть будьласка щось по цій монеті. Зустрічаюсь з таким вперше. Викопав ось такі три копійки в білому металі. Що воно таке і що з ним далі робити? Заздалегідь дякую всім за відповідь.
Добрий день! Ми в школі таке робили з тими копійками (замовчували їх у фіксажі на фотогуртку), щоб потім на перерві за 3 копійки купити собі морозиво, ще й здачу отримували, як з 20 копійок. Головне було ту копійчину підсунути продавчині гербом до верху…
І що фіксаж так довго тримається на монеті, яка пролежала в грунті років 30-40 як найменьше? Наскілька я пам`ятаю ті маніпуляції з фіксажем, то він довго не тримався на монетах і зтирався від носіння в кишені.
Досить стійке було покриття. Десь в хаті валяється фальшивий мідний флорин, так нанесене на нього в ті шкільні часи таким макаром срібло досі тримається.
Будь-яке покриття срібла знімається елементарно та швидко - HNO3(азотною кислотою) Не хотілося псувати монету, та бачу доведеться це зробити. Результати покажу.
Не треба поспішати. Почекайте відповідь від фахівців у цій справі. Можливо, монета рідкісна і ціни не малої…
Anatol_AA та Deich дякую за вашу думку та відповідь на моє питання! Монета виявилася гарною підробкою. Скоріше всього це гальванічне покриття доволі товстим шаром серебра. Як і обіцяв, результати перевірки азотною кислотою на фото.
Такі опити робили з допомогою фото хімії, якої було в кожній сім'ї з фотоапаратом. З фіксажу намагались навіть добувати срібло. Мета маніпуляції з монетою або із цікавості, або з метою обдурити касира видавши 3 коп за 20 коп.
Доброго всім здоров`я шановні форумчани. Допоможіть будьласка у визначенні штампу монети 15 копійок 1945 року. Заздалегідь дякую всім за допомогу.
Якщо сильно не збільшувати та не придивлятися, то ще згодиться Це залежить від того на якому дісплеї дивитися. Якщо на єкрані смартфона, то можна й не визначити, а як на великому моніторі пк та через цифровий мікроскоп то все добре видно. Я вже бачу, але хотілося б послухати висновки форумчан, та за одне і поспілкуватися.
Дякую Alter Mann! Ось бачите, все можливо розгледіти! Великий монітор - це велика сила ! Bakhmach це не критика в вашу дресу. Вам теж дякую!