знайшлася сьогодні така БОШКА на позиціях по ПСВ. попередньо вимита від бруду водою. для порівняння рядом голова від російської 75-ти мільіметрового снаряду. Думаю що це австріяк. Що скажете?
Дистанционная трубка м. 08 (вариант №2 улучшенная) для шрапнелей. Была принята на вооружение в 1908 году. Имеет деления до 7300 м. Трубка имеет такие установки: «A» (Aufschlag) - ударное действие; «K» - (Kartätschshrapnel) - срабатывание на расстоянии около 5-10 м от среза ствола «V» - (Vortempierung) - срабатывание на расстоянии около 200 м от среза ствола. По примеру русских 22-сек. трубок, изученных при изготовлении на австрийских казенных заводах в 1905-1906 гг., трубка м. 08 имела зажимное кольцо и допускала установку не только ключом, но и рукой, для чего были введены шпеньки на нижней дистанционной части (фиг. 129). А вообще лучше спрашивать в разделе Вопы. С уважением GINDENBURG.
Є в мене неподалік від міста ліс,в якому був бій по 16-му.Знахідок там не густо,бо з 3-х сторін населені пункти,населення зробило зачистку після боїв,тай характер бою був специфічний:росіяни мали чисельну перевагу,тож один фланг робив охват,а австрійці,відповідно,створювали невеличкі опорні пункти в глибині лісу,і стримували росіян.Одним словом,їжджу я туди,коли дуже хочеться на коп,але часу багато нема.Щоб збити оскому. От і сьогодні вискочив,тільки зайшов - почався легенький дощ.Через пів-години появився "магазинний" сигнал (стабільна 4-та поділка на Асьці).Вилізло 5 магазинів манліхера,в метрі від них - "чорний" сигнал - ножни від манліхера. Думаю ,штичок теж десь тут.В 2-х метрах дохлий сигнал - перша поділка.Позаяк кругом відсутні чорні сигнали - провірив.Показався хазяїн ножен. І повалив дощ,як з відра... Ніж ,звичайно,убитий,але як знахідка за 1 годину - приємно. Фотав телефоном,не матюкайте))
Комради! Рився на просторах інтернету та знайшов цікаву книгу (скани) по Австро-Угорській армії...аналогів не бачив! Єдина проблема що мова італійська...проте іллюстрації та інформативність супер! Впевнений, буде цікаво всім хто копає по ПСВ...точніше, таке мати просто зобов'язані! Enjoy... http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1409934 Пару сторінок на превью...
був в Ромашківці волинська область -Брусилівській прорив,накопали мало гільз куча ,шрапнель,нічього цінного не було,правда корєш найшов значьок тризуб 1915 року.Можливо завтра 12.09.10 рванемо знову туда
пізніше викладу фото гільзи,ну даже патрона там голівка відгнила не знаю що за марка,всі манліхери а ця не звична
Ось вчора теж трішки покопав,попавсь такий хрестик,та різна супутка. Хрестик ось,а супутку можна глянути тут http://reibert.info/forum/showthread.php?t=131652 Дуже цікавить,що за хрест?
Всім привіт!В суботу було трошки часу і я заскочив в вибитий лісок,знахідок не багато,але оскомина збита.Пряжка думав німак по ПСВ.....і точно німак......але по ВВВ.Фото не ахті.....опановую новий апарат.
Главное, что аскомину сбили и пуговку очень приятную обрели. А то я уже которую неделю не могу выбраться в поля да леса. А від роботи, как известно, коні дохнуть )
Подскажите где можно копать в Новоград-Волынском районе? Здравствуйте! Подскажите где можно копать в Новоград-Волынском районе? kot235@mail.ru
Славік,мені до Тебе ще далеко в плані знахідок,але після роботи трохи було вільного часу - і я також щось нарицькав