Вітаю! Підскажіть, від чого цей тубус(знайдений на місці боїв),в діаметрі до 23 см, висота більше метра, та чи його місце в музеї? Дякую.
Вітаю. Він герметичний. Замуруйте десь у потаємному місці і буде сейф-заначка від мародьорів. Для музеїв - по запиту.
Якщо усе правильно розумію та атрибутую по такому фото (не дуже інформативне) - це ТПК (транспортно-пусковий контейнер) ПТРК "Конкурс" 9М113. Але можу помилятись.
Це укупорка не під снаряд, а під зменшений пороховий заряд 4-З-3 до 203мм 2С7 "Піон", всередині розміщався заряд в тряпчаному мішку. Зменшений тому що заряджається один, звичайний же заряд 4-З-2 зберігається в двох тубусах трохи меншого розміру. На фото порівняння тубусів під пороховий заряд зменшений і нижня частина звичайного, сама укупорка під 203мм снаряд, а також нижній і верхній порохові заряди без тубусів.
Дякую за уточнення. З чим чим, а с 2С7 не зіштовхувався, тому атрибував приблизно. З повагою, Владислав.