Це точно? Бо один з експертів не дав відповіді,а написав про Візантію. Якщо так,то я дуже радий,бо хочу зібрати вислі печаті князів Ростиславичів,маю вже печаті двох Володаревих синів,Володимира,князя Звенигородського і Ростислава,князя Перемишлянського(нема поки що печаті третього брата,Рюрика),маю печать Володаревого брата,Василька Ростиславовича,і Василькового сина,Івана,князя Галицького,а пізніше Теребовлянського.
Полів ,придатних для прогулянок,стає все менше. Сходять посіви. Останні два виходи . Розчарування - хрестик,цілий,але з "бронзовою хворобою". Трохи розмішив щиток перстня з коловратом,улюбленим символом російських неонациків,знайдений в самому центрі бандерівських земель. Порадував срібний Траян з нечастим реверсом в класному стані,єдине - чорний нальот,але то зніметься.
Кумедна ситуація вийшла з отою біжутерією з червоними скельцями. В першому виході зайшов на поле пізно після роботи,не міг нічого путнього знайти,думаю,поки не знайду хреста чи денаріка з поля не піду. Десь уже в 23 год сигнал,витягую - якийсь зігнутий предмет,в світлі пін пойнтера блиснув жовтий колір і бордові камінчики. Ну ,думаю,джек пот. Лунниця з камінцями. Зразу в машину,50 км додому пролетів як на крилах,не дивлячись на колдойобини на дорогах. Дома зразу в ванну ,тільки доторкнувся щіткою - випадає червоний камінчик. Думаю,шось не то,навряд чи черняхи огранювали камінці. Корочє,біжутерія. Яка колгоспниця загубила її в полі за 3 км від найближчого села - хай здорова буде,сміявся я потім довго.
Перший вихід після двомісячної перерви. Пшениця ще майже на всіх полях не скошена,але на одному зняли.Потішив енколпіон,щоправда,проблемна патина. Фібула простенька,але з голкою в непоганій патині,порівняється і піде в коробочку. Велике прясло,бронзова бусина...
Ще весною був останній виїзд. З цікавого - фрагмент великого хреста волинського типу,малесенька лунничка і красива підвіска,на жаль з втратами.
Вчорашній вихід. Об"їхали кілька потенційних місць. Десь пшеницю ще не зібрали,десь стерня по коліна. Поїхали на поле ,переоране кілька тижнів тому,спочатку сільгосптехнікою,а потім камрадами. Ходив по слідах. Без особливих сподівань на знахідки ,бо ще й дощу не було кілька тижнів,провідність грунту на нулю. Сильно здивувався,коли буквально через 10 хв вискочив перший хрест. Бродили години три,більше під сонцем витримати нереально. Сигналів практично нема,але якщо є - то те,що треба.Ще кілька спинок фібул в кадр не попали,але там нема на що дивитися. Порадував круглоконечний хрестик з класним оголів"ям,трохи є проблеми з патиною,але надіюсь,що після нагріванні в воску при консервації колір стане однорідним.
Майже рік нічого не виставляв,бо особливо й не було що виставляти. Їздили полями,лісами,були знахідки,нічого екстра. Багато фрагментів ,різної жбоні ,на фото мала частина ,що попала в кадр
По хрестиках - з достойного стулка великого Борисо-Глібського енколпіона. З десяток дрібних,всі в кадр не попали. Кілька підвісочок.
По монетах - з доброго біля 2-х десятків денаріїв,але найкраща знахідка - Сіліква Констанція 2,що чеканилась з 355 по 361-й рік.Чомусь денарії 1-2ст часто попадаються,а 3-4 досить рідко.Один з денаріїв на фото -Траян - знайдений раніше,уже почищений,там реверс нечастий.
Ну й основна знахідка - золотий перстеньок часів КР,взагалі не чекав його там знайти,але тим і цікаве наше хоббі,що ніколи не знаєш,що тебе чекає.