Ярослав Окуневський (5 березня 1860, м. Радівці, Буковина, тепер Румунія — 24 жовтня 1929, м. Городенка, Івано-Франківська область) — військовий лікар, український громадський івійськовий діяч, письменник, дійсний член НТШ, адмірал флоту Австро-Угорської імперії. Кавалер найвищих нагород Австро-Угорщини, Іспанії та Китаю. Військовий лікар, він зробив рідкісну для українця в Австро-Угорщині військову кар'єру: став адміралом, очолював медичну службу австрійського військово-морського флоту. Розробив медичний статут флоту, який, з невеликими змінами, чинний і нині в багатьох європейських країнах. Згодом жертвував великі суми та створення Легіону Українських Січових Стрільців. Очолював санітарну місію ЗУНР у Відні, завідував санітарними справами в Державному Секретаріаті ЗУНР.
Ось стаття Видання редакцiї газети "Флот України" ,що була опублiкована до його 150-рiччя. http://fleet.sebastopol.ua/morskaderzhava/index.php?article_to_view=237
Окуневський був військовим чиновником медично-санітарного відділу австро-угорських ВМС в ранзі, рівному контр-адміралу. Тому він ніяк не міг бути адміралом. Твердження протилежного не більше, ніж профанасція.
http://reibert.info/forum/attachment.php?attachmentid=981427&d=1317287853 Так і "адмірал" в лапках написано
Старшини 1-го куреня 1-ї козацько-стрілецької дивізії і гості.Ліворуч стоїть генерал Захар Павлюк,праворуч стоїть Ярослав Окуневський. Сидять зліва направо Роман Домбчевський,Петро Ганжа і Осип Охрімович.
Ярослав Окуневський був повноцінним офіцером K.u.K.Kriegsmarine (цісарського і королівського військово-морського флоту, тобто ВМФ Австро-Угорщини), оскільки, як морський лікар, він належав до Морського лікарського офіцерського корпусу (Marinearztliches Offizierkorps). Морськими чиновниками (Marinebeamte) були інженери (суднобудівники, механіки, електромеханіки) і комісари (продовольче постачання) та деякі інші категорії службовців. Окуневський не був генералом, оскільки всі категорії службовців флоту (і офіцери, і чиновники) прирівнювалися до морських офіцерів і мали морські звання чи сухопутні з доданням до них слова "морський" (Marine). Наприклад, фрегаттенарцт (абсолюто морське звання) прирівнювався до фрегаттенльойтнанта, а маріне-генеральштабсарцте - до контр-адмірала. Найвища посада, яку Окуневський займав на флоті, мала назву "санітарний шеф Адміралтейства в Полі", яку на сучасний лад можна тлумачити як "керівник санітарної служби флоту". Поняття "медична" для визначення служб Воєнного міністерства не застосовувалось, оскільки поняття "санітарна" значно ширше і точно відповідало суті військової служби охорони здоров`я в Австро-Угорщині. Не бачу великого гріха в тому, що інколи Окуневського називають адміралом. Хто тепер знає його морські лікарські звання? Та й погляньте на попереднє фото: зліва - генерал, справа - адмірал (три золоті полоски на кашкеті). Якщо в кого є аргументи, що базуються на традиціях Радянського флоту, то прошу не забувати, що знаки розрізнення у військово-морських лікарів були сухопутного зразка (без нашивок на рукавах кітелів, дубового орнаменту на козирках кашкетів у старших офіцерів тощо). Вже понад три роки я займаюся вивченням історії флоту Австро-Угорщини і дослідженням ролі українців у його діяльності. Частина з того, що написано у цій темі вище, є результатами моєї праці. На превеликий жаль, мені так і не вдалося знайти колег по захопленню. Чомусь на форумах і галичани, і буковинці, і закарпатці після заяв, що Окуневський не був адміралом і офіцером, далі займатися цією конче цікавою галуззю знань не бажають. А от поцупити чужі здобутки і видати за свої дехто не гербує (це не стосується даної теми). І все ж я радий, що ця тема живе і навіть ведеться певна дискусія. Радий буду відповісти на питання щодо Ярослава Окуневського чи інших моряків K.u.K.Kriegsmarine. Оскільки я збираю матеріали для можливої майбутньої книги, то з вищевказаних причин, в деяких випадках від оприлюднення всієї наявної інформації буду вимушений утриматись. З незмінною повагою Леонід Кирилаш (Запоріжжя)